НЕкачествено ново строителство

  • 18 360
  • 132
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 432
belinda , изби рибата  ooooh!

# 16
  • Мнения: 1 224
Скоро не съм виждала качествено ново строителство. Жилището ни е покрито с мухал и влага. Просто положението е трагично.
При майка ми положението е същото. Навсякъде има мухъл , едната стена се е спукала напречно, в едната баня каналите са запушени и водата не се стича на долу , за това явно има втора, разбира се два пъти по-малка, та сега там се къпят.
Отделно е , че съседите над тях когато си говорят се чува така,че все едно са в съседната стая. Много съм против новото строителствно .
Та не стига , че блока е паянтав, пък и строителят , който го е правил има апартамент на последния етаж и сега решил да си надстройва. Не съм сигурна , че има право.. Но си строи таванско помещение.. или по-точно помещенииЩЕ..  ooooh!

# 17
  • София
  • Мнения: 266
строителния срок за средна по големина кооперация е около 22-24м.
Е, как за такъв срок всичко ще е в норма?
Излива се бетон в най-неподходящи за тази цел атмосферни условия. Да, бутат му подобрители, ама ...
И масово строят на места с явни подпочвени води, блатисти и т.н.
С/у моя блок, преди 7-8г. изкопаха яма за нов. Напълни се с вода и хората разбраха, че не бива там да се строи.
Точно преди 1г. пак изкопаха и тоз път вдигнаха 8 или 9 етажен блок. Какво да кажа...?

В Овча купел има подобен случай, преди време изкопаха яма, която ставаше за басейн! после прекратиха строеж, но гледам, че вече там има блок...

# 18
  • Мнения: 228
Поради гореизброените причини сме се насочили към сглобяемите къщи, тип американски, канадски или по - скъпите, но най - качествени финландски. Квадратът им излиза между 300 и 600 евро, при това "до ключ". Разбира се, трябва да разполагаме със собствен терен. Единственият недостатък на тези къщи е, че не могат да се строят на повече от 2етажа+мансарда (но това може би е предимство, а не недостатък).

# 19
  • Мнения: 3 153
Единственият недостатък на тези къщи е, че не могат да се строят на повече от 2етажа+мансарда (но това може би е предимство, а не недостатък).
О, това само може да е +. За мен идеалната къща е на 1 етаж (може и полуетаж да има), но не повече. Омръзнало ми е от "бг действителността", която предлага голяма палитра от нефункционални прогимназии....

# 20
  • Мнения: 1 111
 Новото строителство е под всякаква критика по безопасност.Дано не ни се случи случка като в Турция, че много хора ще пострадат!

# 21
  • Мнения: 46 518
Некачествено е, да, но външния вид през първите 2-3 години много привлича Confused

... Аз пък не мога да рабера хората с кой акъл избират "добрия стар панел" ама на - и такива чешити има.


Има  Grinning преди да купим, живяхме във всякакъв вид строителство и избрахме най-малкото зло - панел  Mr. Green важното е, че е зверски топъл, няма влага, на исканото от мен място, на желания етаж, направили сме си го, както ни харесва, нормални съседи, има поддържани общи части (в касата като се посъберат пари се прави нещо, миналата смениха вертикалните щрангове). Чистачката си пада малко маниачка и често навън е по-чисто, отколко у нас  Crazy на "двора" имаме кафе с детски съоръжения, през лятото стоим до посред нощ, докато пийваме биричка, а децата играят, това е, което търсехме и е важно за нас ... а самата дума "панел" н е ме плаши  Grinning

# 22
  • София
  • Мнения: 7 191
Любопитно ми е кой преподавател по архитектура е участвал в предаването.
Прав е човекът. Положението е доста зле.
Като ходя на авторски надзор, ми се изправя косата понякога.
Общо взето добре е човек да може да види една сграда на груб строеж.
Тогава стават ясни нещата.
Иначе с мазилките и финишингите прикриват лошото качество, но само половин-една година. започват да се появяват проблемите.
Относно панелното строителство:
В много страни в Западна Европа е доста разпространено. Но там може да ти падне шапката от високо качество. Не може даже да повярва човек, че се намира на строителен обект.
Като учихме за панелите във ВИАС, направо ме обзе параноя, защото сглобките са доста и с висока степен на сложност. Нещо, което в БГ гарантирам, че не е направено в масовия случай. Да не говорим, че панелните блокове са строени без топлоизолация, което акъла ми не побира.

# 23
  • София
  • Мнения: 7 191
Като се замисля, обаче, изобщо не мога да кажа, че панелното строителство в БГ е по-лошо от много нови сгради  newsm78
С най-лошо качество от всички са сградите, строени през 90-те години.

# 24
  • Мнения: 1 111
 А, те пък новите като имат щото са много изолирани.Студ и влага отвсякъде.Не е важно само да има топлоизолация, по-важното е как е направена и от кого-от специалисти или от цигани.
 red, нашият блок е изграден от панели, пълни със син чакъл и желязо, една дупка не можем да пробием.Строен е през 65 г.

# 25
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
фирма "НИКОН" стара загора са еталон за боклучаво и некъдърно строителство.
последния пример е преднашия блок. Прекрасна на вид кооперация, която е изградена от много некачествен бетон. Има една отливка пред блока от бетона който наливаха на плочата през лятото и сега вече е станал на юфка след снега .....

# 26
  • Мнения: 4 733
по-важното е как е направена и от кого-от специалисти или от цигани
Не си права. Повечето добри бригади са или от роми или от турци, които ако слагат изолации от 20 години са със сигурност по-добри специалисти от тези които са учили в Строителния и са завършили миналата година като уж като големи такива.
 То стига боса да се е стиснал за лепилото или за мрежата и ако ще извънземно да работи с материали боклуци, все тая.

# 27
  • София
  • Мнения: 7 191
По преки наблюдения, куцо и сакато се е цанило да работи в строителството.
Дори най-големите фирми не успяват или не искат да влагат в обучение на персонала.
Шефът ми има и строителна фирма, и понеже е непоправим перфекционист, изгони няколко бригади. Заради високите си изисквания с триста зора успя да намери сегашната.

# 28
  • Мнения: 1 111
 Ооо, права съм.
 Ромите за общи работници стават, но за майстори не.В добрите бригади няма майстори роми./нямам нищо против тях като хора/

# 29
  • Мнения: 4 733
В добрите бригади няма майстори роми./нямам нищо против тях като хора/
По какво съдиш дали някоя бригада е добро тогава, след като в добрите нямало роми?
Има. И турци и роми.

Общи условия

Активация на акаунт