Кога...?

  • 2 853
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 070
Самостоятелна се чувствам откакто се помня, сама си върша нещата, сама си ги преживявам. Най-силна нужда от вкопченост в майка ми съм имала до към 4ти клас, две-три години поред лежах по болници... Помня, че в 6 клас исках да ставам журналистка, но не отидох да уча в Габрово в априловската гимназия, защото не ми се отделяше от вкъщи, родителите и приятелите... Никой не ме е притискал нито да оставам, нито да заминавам, така си усещах нещата. След развода на наще в 10 клас скъсах някакси силната емоционална връзка, по-скоро спрях да си споделям с майка ми. После като заминах студентка ми беше най-добре, тогава де факто се отделих, но не и финансово, защото и тогава те помагаха. Финансово и досега не съм се отделила, след като не живея в отделен дом и не плащам сметки за парно, но за всичко останало съм оправна и емоционално съм далеч от тях...само това ми остана да му се невиди. Сметките се плащат от родата, а заплатите си, когато работя, ги харча за себе си и за детето. Срам ме е, но е факт.

# 16
  • Мнения: 765
Бях около 13-14 години. После като ги видях вече бях на 18. Малко крайно е така. От друга страна имам чудесни отношения с двамата и се радвам, че се е случило по този начин, защото неминуемо трябва да се случи. Не разбирам хората, които на по 30 години  питат, вместо да решават. 
 Така стеклите се обстоятелства са ме излекували от едипови и всякакви комплекси спрямо тях, не се чувствам виновна, ако не се видим два - три месеца, не се чувствам длъжна да обяснявам  защо и как - така свикнах просто да споделям и да обичам, без задължения.
 Осъзнала съм факта, че не само аз , но и те са големи хора (колкото и да е странно забелязвам, че много хора гледат на родителите си, като на деца) и трябва да уважаваме това. Ако някой има нужда от помощ- аз съм насреща, те също са винаги до мен, когато имам нужда, обаче пъпната връв отдавна сме я срязали. Финансово не разчитам на тях. Което не значи , че когато дойде време не бих помагала аз.

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
Дори и като съвсем малко дете сама си взимах важните решения. Не знам как така се е случило, но е факт. Мисля, че ги беше страх, защото виждаха в лицето на сестра ми едно твърде привързано и несамостоятелно същество, грешка във възпитанието от тяхна страна. Затова мене ме бяха оставили да се развивам от само себе си Laughing Един вид да си поправят грешката. На 18, когато напуснах родния си дом, за да уча на друго място, започнах лека-полека да се отделям като самостоятелна единица във всяко едно отношение. Издържаха ме, но сама си разпределях бюджета за месеца, никога не получавах повече, щото съм свършила кинтите на 15-ти Wink А това учи на много неща! На 23-4 г. вече се издържах сама. И докато се усетя вече аз бях тази, която дава съвети и взима решения. Наскоро осъзнах, че всъщност давам акъл на собствения си баща Shocked Усещането е странно...

# 18
  • Мнения: 3 268
На 19 години напуснах дома и дойдох до уча в София.Макар,че се отдалечих на 230 км от тях,никога не съм губила връзка с родителите си.Аз съм много привързана към тях и не минава ден,без да ги чуя.Може да е за минутка,но трябва да ги чуя.По никакъв начин не съм зависима от тях,освен,че много ги обичам.Винаги обаче мога да разчитам на помощта им,както и те на мен.Не знам дали това е отговорът на въпроса ти и дали съм го разбрала правилно.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 428
Аз май съм си родена самостоятелна  smile3521 Уважавам и обичам родителите си, защото точно те са ме направили такава - винаги съм имала право на собствено мнение и на глас при решаването на семейните въпроси. А като съм била на 4 години съм казала на баба ми, че ако някое дете каже, че не обича да седи само - значи лъже) хе хе, аз и де сега си ценя моментите сама, а съм ужасно общителна и говоря за трима) нямам братя и сестри, а без нашите живея от 16 годишна - по стечение на обстоятелствата

# 20
  • Варна
  • Мнения: 2 171
още не съм се откъснала и не смятам да го правя ...харесва ми нашия си модел балкански ...всички да сме обвързани - братовчеди, лели, майки, бащи, баби, дядовци ...винаги ще си остана дете, поне докато не измрат всички по- стари от мен

Това е и моят отговор  Peace. Много съм привързана към родителите и роднините си и нямам намерение да се откъсвам  Heart Eyes.

# 21
  • Мнения: 3 521
Винаги съм била много самостоятелна натура.
Физически - на 17 покрай пътувания, които ми се налагаха от първата ми работа.
Психически - от баща ми на 14. Той е най-силното ми разочарование в живота до сега.
Връзката с майка ми нямам желание да прекъсвам,така че тя е още "силно действаща".
Много объркано стана, май newsm78.

# 22
  • Мнения: 1 432
На 19, едвам издържах до тогава  ooooh!

# 23
  • Мнения: 4 965
Гледали ли сте "Моята голяма луда гръцка сватба"?
Амиии, аз съм от гръцки произход...
Има ли нужда от коментар  Sunglasses?
Самостоятелна съм още преди да имам свое семейство, защото се издържах сама и живеех сама известно време (омъжих се на 25 г.), но връзките с родителите ми и родата никога не съм ги "късала" и нямам намерение. Страхотно е да имаш голямо семейство и винаги да има както с кого да се посмееш, така и рамо, на което да поплачеш.
"Бунтът" ми срещу семейството винаги е бил в "приемливи граници", а и сега мама и татко живеят едва на 2 пресечки от нас. Joy

# 24
  • Мнения: 2 829
нямах 18 ,когато се отделих  и заживях уж самостоятелно
дълбока ,силна връзка никога не съм имала с родителите си--обичам ги ,уважавам ги-много са ми помогнали--но,нямаме близост, задушевност когато се събираме--липсва ми това

# 25
  • Мнения: 492
На 19, едвам издържах до тогава  ooooh!
И аз така. В момента, в който започнах да работя, поемах част от разходите вкъщи и след 2 години се изнесох. Все още продължавам да помагам, когато е необходимо. Peace

# 26
  • Мнения: 390
Стана някакси естествено,когато на 18 станах студентка и отидох в друг град.Оттогава все съм самостоятелна.При втори брак и едно дете.Не съм се връщала при тях и не смятам да го правя.Не са ми се месили никога.Нито при избора на професия,нито при първия брак, нито при развода,нито при втория.
Обичам родителите си срашно много и им се покланям до земята,заради това,че винаги са били до мен!
Но с ръка на сърцето ви казвам,че не бих могла да живея с тях в една къща.Да даде Бог да ми живи и здрави! Simple Smile)

# 27
  • Мнения: 1 775
Обичам родителите си срашно много и им се покланям до земята,заради това,че винаги са били до мен!
Но с ръка на сърцето ви казвам,че не бих могла да живея с тях в една къща.Да даде Бог да ми живи и здрави! Simple Smile)
Това все едно аз съм го казала Peace.
Започнах да се чувствам самостоятелна, когато заживях на 400 км от тях и започнах работа - на 18-19 години. Но осъзнах, че разчитам само на себе си, когато заминах сама за Щатите на 22.

# 28
  • Мнения: 589
С моята майка имам много силна връзка, която докато живеехме заедно беше нещо между приятелство и взаимна емоционална, финансова и прочие зависимост.
Омъжих се, заживях в друг дом и осъзнах колко много съм се влияела нея, въпреки относително самостоятелния ми живот. ЗА нея е било същото. Та, май някъде там започна откъсването ...
Сега сме някак си по-самостоятелни приятелки. Пак е чудесно, де.

# 29
  • Мнения: 22 036
Много рано. Родителите ми ме оставяха да взимам всички решения сама и не ми натякваха ако сбъркам. Оставяха ме сама да си правя изводите. После на 18 започнах да живея сама, като в началото ми помагаха финансово. По-късно на 24 се омъжих и така....
Сега понякога съжалявам, че не са били по-амбициозни и че не са ми спестили някои грешки (друг е въпросът дали бих ги послушала). Wink

Общи условия

Активация на акаунт