Моля, коментирайте!

  • 3 363
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 763
Имат значение лабораториите, Сасано, имат, но в повечето случаи само за лекарите  #Cussing out Не знам колко са добри в Цибалаб, но я попитай твоя доктор какъв процент взима от лабораторията, в която те е пратил. Не бързай да се шашкаш, мисля, ча на 20-ти ще се види най-добре какво е състоянието на фоликулите ти. М-у другото при кой лекар ходиш?
За пролактина - караха ли те да лежиш в лабораторията, преди да ти вземат кръв. Ако не са, значи наистина трябва да си го пуснеш в друга лаборатория, но съгласно всичките изисквания за изследване на този хормон.

# 16
  • Мнения: 1 152
Ходя при д-р Лазаров, клиника Гинека - Младост 1. Знам как са навързани лекарите с аптеките и лабораториите  #Cussing out, но нали всеки дава мило и драго.

Изобщо не се спазват никакви изисквания поне в Цибалаб, но сега изрично ме предупреди пролактина да се направи на гладно между 8-9 часа и 30 минути покой преди това.

# 17
  • Мнения: 763
Точно така се прави пролактина ( другите хормони също се изследват сутрин рано на гладно) Изискват се поне 30 минути пълен покой, преди вземането на кръв, пролактина е хормона на стреса, и е много чувствителен както към положителните, така и към отрицателните емоции. Изисквай това да ти бъде осигурено от лаборантите. А за този доктор не съм чувала  newsm78 Защо не се ориентираш към някой от спряганите във форума, като специалисти в тази област.

# 18
  • Мнения: 1 152
За сега нямам проблеми с него. А и е А-Г-ендокринолог, занимава се с инвитро и безплодие. Удобно ми е местоположението на кабинета му. Млад е, но ми се струва надежден поне за сега. Но от вчера само за това мисля. Каза ми, че може би ще се наложи сериозна стимулация на овулацията.

# 19
  • Мнения: 1 152
Аз продължавам с резултатите от днес в Кандиларов по настояване на гинеколога:

TSH uIU/ml 1.85 -  референтни стойности 0.27 - 4.2

Prolactin uIU/ml 419.6  - референтни стойности 86.0 - 390.0


От тук ли е липсата на овулация, от пролактина ли? След колко време прием на Достинекс евентуално ще има промяна?

# 20
  • Мнения: 7 716
Как този лекар се занимава с ин-витро в поликлиника?
Разбира се, това не омаловажава неговите качества.
Репродуктивни хормони се правят по вяско верме на деня, не е задължително да е на гладно.
Цибалаб е добра лаборатория за хормонални изследвания. Кандиларов - също.
За второто изследване на пролактина - почина ли преди взимането на кръв? Секс?
Не се съгласявай на стимулация без спермограма и тест за проходимост на тръбите.

# 21
  • Мнения: 1 152
Lali не, не се занимава с ин витро в поликлиника. Каза ми, че се занимава с ин витро без да ми каже къде точно го прави.

Починах е силно казано, но постоях на стол около 20 минути, секс не съм правила тези дни - изобщо ми се отщя....
За спермограма доктора ми каза за сега да изчакаме, а за снимка на тръбите изобщо не е говорил, но ако се стигне до там аз ще му поставя въпроса.

А между другото какви са цените на тези изследвания : спермограма и ЦС на тръбите?

Последна редакция: сб, 16 фев 2008, 13:27 от Сасано

# 22
  • Мнения: 7 716
И защо да изчаквате за спермограма? Ако там има проблем?
Спермограмата е двайсетина лева обикновена, 50-60 раширена с Крюгер.
Цветната снимка е около 120-150 лв.

# 23
  • Мнения: 1 152
Сега си разпечатах резултатите от Кандиларов и вече виждам, че има промяна в референите стойности, и моя резултат на Пролактина си е съвсем в норма Prolactin μIU/ml 419.6 -  73.0 - 850.0. Явно липсата на овуация не е в Пролактина....сега ще се почнат едни изследвания....какво да очаквам??! Sad

Общи условия

Активация на акаунт