Моля за съвети. Липса на сперматозоиди.

  • 6 309
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 235
Както вече са казали и другите момичета - д-р Милен Кацаров. Въобще не си губи времето, нервите и парите с други доктори.

# 16
  • Мнения: 814
Не знам дали съм много по темата, но ако може малко да те успокоя - имам познат диабетик от малък и му се роди здраво детенце. Желая успех  Peace!

# 17
  • Мнения: 945
Не при  всички диабетици уврежданията са еднакви. Страшно е различно, познавам много диабетици, тъй като заболяването е епидемия. Ще се моля да успеете!

# 18
амии,като гледам какво сте ми написали в София  ще се ходи.Надявам се само парите да ми стигнат...

# 19
  • Мнения: 7 716
Най-добре е в София, иначе ще загубиш повече пари. Sad

# 20
  • Мнения: 2 382
И аз да се включа.Ние сме много доволни от д-р Дечев и определено имаше доста добър резултат от лечението.Аз също мисля,че ви трябва и ендокринолог.
Успех!

# 21
ендокринолог си има, на всеки 6 месеца му се прави профил. за какво ми са тия ендокринолози като не могат да помогнат ??

# 22
Божее дано да има и за мен надежда,записахме се при  Д-р Кацаров на 7 април за преглед.стискайте палци.Много съм благодарна за всички съвети,страхотни сте! Чакам  да видим какво ще стане....

# 23
  • Мнения: 7 716
Д-р Кацаров е много добър специалист, той най-добре ще ви насочи. Peace

# 24
добре е да има повече теми за диабета и като заболяване и като информация-повечето новости които излизат специално за диабета ги чета на английски което не е много хубаво.

# 25
  • София
  • Мнения: 437
Моя приятелка забременя след 5 години опити - проблемът беше мъжки фактор плюс диабет при мъжа. Не се отчайвай - диабета не се предава задължително на детето.
Моят съвет е преди да идете при д-р Кацаров мъжът ти да направи една контролна спермограма с посявка на еякулат в клиника за стерилитет и да му занесете резултатите. Така освен прегледа ще добие по-подробна представа за вашия случай.
С моят съпруг сме ходили два пъти при д-р Кацаров - доволни сме. Хайде стискам палци и успех! Peace

# 26
така мили момичета новото при мен е: след обикаляне първо при д-р Кацаров,който ни прати в Пловдив,

понеже случая бил само за ин витро и нищо не можело да се направи-нито операция нито нещо друго.

Отидохме и в Пловдив-от там пък ни препращат сега в София при д-р Щерев... Нашия случай бил без аналог и всякакви такива -наслушах се доста-пък за ин витро нямам толкова пари... не знам какво въобще да правим- сега събирам инфо за д-р Щерев клиниката но пък не можем да идем там без да имаме пари поне за 1 ин витро-поне аз си мисля така де..не знам, не знам.. казаха ни че има 3 варианта само: ин витрото,осиновяване и донорство-понеже проблема не е при мен. дали можем да кандидастваме за тая програма за ин-витро? не знам накъде да се насочим вече помагайте...

# 27
  • Мнения: 1 950
123bis , ЗК поема част от медикаментите за стимулация при ин витро процедура. Независимо дали проблема е в жената или мъжа. Можеш да кандидатстваш, въпреки, че за тази година си позакъсняла. Все още приемат документи, но със сигурност ако сега веднага подадеш ще си получиш протоколите чак есента или в началото на зимата. Документите се оформят от Клиниката по стерилитет, която си избрала. Има набор от изследвания. Тук във форума има отделна тема, касаеща НЗОК прочети я.
Аз обаче не можах да разбера, мъжа ти няма сперматозоиди в еякулата така ли? И ако няма как ти препоръчват ин витро, като не искат да му правят операция или биопсия за  да видят дали има в тестисите? newsm78

# 28
 newsm78 newsm78при неговия случай е друго: сперматозоидите вместо да излизат от където трябва по принцип-при него отиват в пикочния мехур и после ги изпикава просто-е как да забременееш така? и трябва да ги вземат от него от там и да се обработят....и тогава чак  за ин витро -и гаранция никаква -много съм се отчаяла напоследък пък и той -постоянно слушаме едно и също -пък за помощ и пари от никъде а ние двамата с едни заплати как- и с голямата мечта да си имаме собствено дете което вече ми се вижда съвсем невъзможно... newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 Shocked Shocked

# 29
  • Мнения: 945
123bis Няма нищо невъзможно! Все пак има някакви сперматозоиди, а тове е шанс. Донорската инсеминация също е вариант, но при положение, че има спермчовци, хубаво е да си е ваше детенцето. Това с преминаването на сперматозоидите в урината е заради операцията от простата. Бях чела някъде много подробно за това, тъй като имам близък, който за малко щяха да му махат простатата.
Относно парите, има варианти. Сега всяка банка дава кредити до 30 хиляди лева. Изтеглете си поне 7-8 хиляди, да ги разплащате дълго, за да ви е малка вноската. Пари се изкарват, а животът е безценен. Друг вариант е да хванете по София и да си търсите работа заповече пари. Варианти има. Просто спокойно премисли нещата. Била съм в твоето положение с много ниска държавна заплата, мислех, че никога няма да събера пари за ин витро, но факт - тази година вече го планирам. Дай Боже и на вас шанс за успех!

Последна редакция: пт, 23 май 2008, 12:32 от iglikalika

Общи условия

Активация на акаунт