Нощно хранене

  • 2 290
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 76
И ние още си хапваме и сме на седемкратно хранене. Като си хапне в 8 после в 12 после в 3.30 пак се пробужда. Изобщо си хапва и тва е- не признава вече води, чайчета и тем подобни. Храня си е и това е. Надявам се като проходи и се пораздвижи повече да поспадне бузките, че и килата не са ни малко , но това е. Като е гладна я храня, няма начин.

# 16
  • Мнения: 1 900
И ние понякога се будим за нощно хранене, вече сме на 6 м. Щом детето е гладно го храня, такива теории, че трябвало да си почива стомаха да ги забравят.
То се къса от рев докъто не го нахраня, как до му причиня това.
Моя съвет е да го храниш, щом яде расте. Peace

# 17
  • Мнения: 159
Здравей, ние също сме вече на шест месеца. Синът ми сам се отказа от нощтното хранене неотдавна - преди две седмици някъде. Започна да хапва и кашичка към 17 - 18ч, следващото хранене ни е мляко и после спинка до към 7 часа сутринта, ама не защото аз съм го принудила, а защото той така си реши. Случвало се е и да го нахраня в 00:00ч докато спи, просто защото ми се струва, че е гладен и така. Иначе си ядеше по един два пъти на нощ до този момент.

# 18
  • Мнения: 108
А има ли опасност от тази дълга 8-часова пауза кърмата да намалее и трябва ли да си навивам часовника и да цедя, ако до сега детето наддава добре ? Правила съм опити от любопитство да цедя с помпа - но едвам покривам дъното на шишето Embarassed

# 19
  • София
  • Мнения: 3 099
Яде, когато има нужда от ядене - дали е нощ или ден, мама е наоколо!  Wink

# 20
  • Мнения: 724
Яде, когато има нужда от ядене - дали е нощ или ден, мама е наоколо!  Wink
Абсолютно подкрепям.Винаги съм хранила на поискване щом има нужда от ядене не мога да разбера защо трябва да се ограничават.

Последна редакция: ср, 27 фев 2008, 20:22 от Vivi

# 21
  • Мнения: 4 784
Когато има нужда от храна, не го лишавам. До преди месец се будеше през нощта за мляко и никога не съм го лишавала.

# 22
  • Мнения: 402
Не, докторката не е права и това са пълни глупости. И сърцето сигурно има нужда да почива, ама не спира, нали?  Wink Я, стига бабини деветини, бебетата се будят от глад, не от глезотия, организмът им иска храна, а не вода и залъгалки. Хранят се, докато те сами не се откажат от нощното ядене. Синът ми яде до година и половина, племенникът ми до - 6. И никой не се и е помислял да ги отказва или да ги оставяме да плачат  Naughty

Напълно съм съгласна.Ние сме на 2г.3мес и все още се будим и си хапваме мляко.По добре шише мляко,отколкото рев и да събуди сестра си,която е на 4г.Иначе и съседите ни слушат "стерео" рев посред нощ ooooh!
Ох, успокоихте ме, щото мойта прекрасна Елена е вече на 9 и половина но почти всяка нощ си забива по едно шишенце от 120 гр. млекце и чак тогава се успокоява. Аз също не се опитвам да я спирам, но вече бях решила да се съветвам с вас, дали е нормално това. Явно не е изключение. А мойта логика е че тя така или иначе вечер пие колкото едно бебе на 2 месеца (100-120гр   ooooh!), та явно си огладнява детето. Иначе пък сутрин спи до късно и всъщност тя пък пропуска ядене в 6 или 8 и яде към 11 направо. Абе това са хора с характер и предпочитания бе, какво ще слушате доктори. Wink  Mr. Green  baby_neutral.

# 23
  • Мнения: 483
Аман от прости доктори!
Децата се хранят на поискване докато сами откажат нощното хранене.
Дъщеря ми беше най-малко на 1.5 год. като спря, синът ми на месец и половина.

# 24
  • Мнения: 756
не мога да ги разбера тези доктори -детета е гладно , затова се буди, зашо да го ограничавам каква е целта-щам иска ще си хапва

# 25
  • Мнения: 66
Аз съм решила тази седмица да откажа Моника от храненето в 3:00 ч през нощта. Храня я в 12:00, в 3:00 й давам чайче и после в 6:00 отново мляко. Вече 3-та вечер сме на този принцип и смятам, че след няколко дни сама ще спре да си буди в 3 часа, защото вече няма да чувства липсата на млякото и храненето. Така тя ще спи повече, а и ние също. Не ми тежи ставането през нощта, но и аз мисля, че стомахът има нужда от почивка, а и всичко е въпрос на свикване. Много ясно, че ако яде винаги в 3 вечерта ще продължава да се буди, за да иска отново да яде. То и при големите е така - ако вие няколко вечери подред ядете в 3 часа, ще започнете след това по навик да се събуждате и да чувствате глад. Така мисля аз  newsm78 

# 26
  • Мнения: 1 367
В момента сме в процес на спиране на млякото в полунощ,но мисля как да организирам режима на моето мъниче,защото това му е единственото хранене с мляко.По съвет на лекарката почнах мноооого бавно да намалявам грамажа и от 230 за десетина дни стигнахме до 120-130 грама.Той е доста едър,тежи малко над 13 кг при ръст 84 см и се страхувам да не стане дебеличък като порасне.Затова започнах да спирам нощното мляко.Засега няма проблеми,да видим.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Съгласна съм с всички мами написали,че детето само контролира нуждите си от хранене.
Рано или късно само ще се откаже.
Двамата ми по-големи синове никога не съм насилвала да отказват нощното хранене.И давама сами се отказаха.
Сега и бебо се буди през три часа.Предпочитам да го нахраня за 5 минути и да заспи след това спокоен отколкото да го натъпча с вода и да се буди през 5 минути до сутринтта.Имай предвид,че ако детето изпитва глад насила неможеш да го отучиш да не се буди нощем и да заспи след това спокойно. Hug

# 28
  • Мнения: 228
Аз лично бих те посъветвала да махнеш нощното хранене.... Щадих синът си, защото смятах че има нужда да похапва нощно време и сега вече е почти на три години - нощно време не яде, но почти всяка нощ се буди за нещо.... Било да иска вода, било за да ни обяснява разни неща.... Според нашата педиатърка това било в резурлтат на това че не съм му махнала нощното хранене. сега с дъщеря ми се боря да й го махна, защото още три години неспане - май накраая ще съм  #Crazy #Crazy Все пак всичко е въпрос на личен избор и на избор на детенцето.. Може и само да се откаже... Желая ти успех...

# 29
  • Мнения: 278
Ние сме на година и 5 мес. почти и още си имаме 1 нощно ядене!  Hug Ще й давам докато сама не се откаже!

Общи условия

Активация на акаунт