Новите модни тенденции в обзавеждането - 2

  • 36 170
  • 406
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 2 379
Риа, някъде гледах, че d-c-fix (нали се сещаш за тази марка?) имат самозалепващо се фолио-черна дъска. Може да се пише с тебешир на него и после да се трие. Wink

sciura piccolina, ти що щеш в Софето?
Ами аз първоначално съм от София, чак в последствие от Италия. Simple Smile Върнах се за няколко месеца, за да си довзема останалите изпити в НБУ и да завършвам вече! После back to Italy и там вече работа ... надявам се. Praynig
ПП. Мерси за птичките! Виждам ги вече! Остави албума отворен още малко, pls. Искам да си копирам някои картинки. Simple Smile

# 226
  • Мнения: 6 167
Ria, показаното от теб е точно на 'моя вълна' в момента.
Искам да направя една малка стеничка в кухнята цяяяяялата черна дъска.
Видях 'идеята' в един сериал, който гледам ° Brothers and Sisters°  - там има една такава уникална кухня
Но не знам тук къде се продават такива мат'ряли и отлагам.

# 227
  • Мнения: 6 039
за черна дъска давайте смело с черна боя, ако сте по смели с черни плочки
аз имам такива зад гърба си в офиса, как се изкушавам да ги надраскам, но мъжа ми не дава

има един недостатък, от тебешира има много прах, никак не е за домашни условия
ще потърся сега 2 снимки, едната е на кухня от едно от изложенията тази година
...........
редактирам се:







пак made by totally erected

Последна редакция: чт, 20 мар 2008, 16:22 от Malenna

# 228
  • Мнения: 4 202
Момичета, като стана дума за стени да попитам какво ви е мнението за "тухлена" стена?
Ето какво имам предвид


Предстои ни ремонт на една стая, която ще я правим спалня. Тя е малко мрачна и искам да е предимно в бяло - бял под, бели стени, бял гардероб и едната стена да е такава тухлена, боядисана в бяло.

Скоро гледах Love and other Disasters и част от действието се развиваше в лондонски апартамент, почти всичко в него беше бяло и мацката имаше такава стена в спалнята.

Освен това как би могла да се осъществи тази идея?
Изкъртва се мазилката до тухла и след това тухлите се боядисват, нали...

# 229
  • Варна
  • Мнения: 1 231


Аз също си мислех за обикновена боя, но имам ясен спомен, че видях в някакъв магазин надпис " боя за черни дъски", което ме замисли дали пък няма нещо специфично. newsm78

Аз винаги си имам черни дъски вкъщи Laughing, с кравичките я подарих, имам една стара с пера. Ей сега ще я снимам.
Ама отдавна се каня да си направя две-три супер прости. Като тези:

http://images.rianaria.multiply.com/image/2/photos/16/600x600/10 … amp;nmid=87192613


Lennie, като пробвам ще ти кажа. Само не знам дали ще е скоро.
За прах, не знам, ако е цяла стена може и да е проблем, но все пак не пишеш всеки ден. Thinking
 

Риа, някъде гледах, че d-c-fix (нали се сещаш за тази марка?) имат самозалепващо се фолио-черна дъска. Може да се пише с тебешир на него и после да се трие. Wink

Хитро. Sunglasses



# 230
  • Мнения: 2 270
уауууууу-sciura piccolina -много ми харесва Хундертвасер/аз си падам по шареничко/
Черна боя за дъски произвежда  Оргахим-става,качествена е
red shoe -не е нужно да къртиш до мазилка.Има готови декоративни елементи ,наподобяващи тухли и какво ли още не.Просто лепиш върху стената

# 231
  • Мнения: 6 039
мен ме учудва, че свързвате Жаклин с Хундервасер ooooh! Joy

де да знам, идеята на сградата е свързана с кошер за пчели доколкото си спомням.. Познавам част от проектантите на Жалкин, със сигурност не са фенове на Хундервасер Mr. Green Да взема да им пратя линк към темата Mr. Green Mr. Green

red shoe, аз лично не харесвам тухлени стени, тип българска битова кръчма, но в бяло, както си показала и с бели мебели ще е много хубаво. Допада ми. Давай смело.
това е имирация на варосана стена
и аз имам един проект 100% в бяло
нооо, да не си мислим , че това е тенденция отсега
я вижте кой диктува модата /верно преди 100 години/ , хахахааа
http://www.youtube.com/watch?v=GsinptPnPjA

# 232
  • Мнения: 2 336
а що се отнася до черната боя за дъска, мога да предложа и по евтин вариант- обикновена черна боя и в нея е настърган тебешир /това е стар учителски номер  Wink/
red shoe в къщи е хладно и винаги при ремонт мисля и за топлоизолацията, а това не ми вдъхва много доверие, но това е мое мнение
Malenna, ако имаш желание защо не направиш дъска, но да се пише с маркер newsm78

# 233
  • Мнения: 3 034
само мен ли ме подтискат черните дъски? напомнят ми на недотам приятните емоции от изпитванията пред тях... Rolling Eyes

Хундертвасер ми е любим. имам огромен албум с негови неща. а наскоро купих и един много хубав календар, на който за всеки ден има различна негова рисунка. за 2004 година е и беше много намален.

и изобщо не ми прилича на въпросната сграда...не знам.

# 234
  • София
  • Мнения: 2 952
...какво ви е мнението за "тухлена" стена? ...
Малко офф ще се изкажа.
Ако целта ти е да "разшириш" стаята, има вариант да използваш бои за стена, които визуално дават този ефект. Дулукс имат една такава серия в различни оттенъци на бялото. Отново те имат и една серия софт шийн, която отразява много интересно светлината - няма металичен блясък, по-различно е. Предполагам и други марки правят подобни неща, но не съм проучвала специално.

# 235
  • София
  • Мнения: 847
... харесва тази идея със стикера и полЮлея /защото се полюлява, нали?  Mr. Green/


Хора, sorry, че се намесвам не по темата (иначе си я следя и си водя записки  Mr. Green), ама само да кажа, че полилей идва от гръцкото "поли елей", т.е. много свещи. А самата дума "полюлей" се посочва като една от най-често срещаните правописни грешки в българския език. Още веднъж се извинявам  Embarassed

# 236
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Дъска.

А имах с такива кравички.

ani69, мерси, ще потърся. Grinning

а що се отнася до черната боя за дъска, мога да предложа и по евтин вариант- обикновена черна боя и в нея е настърган тебешир /това е стар учителски номер  Wink/
Тебеширът за какво се слага? Thinking

Малена, сега видях, че си пуснала снимки, кухнята е супер, крада идеята веднага.   smile3521

Тази е подобна, но за пространство.

Последна редакция: чт, 20 мар 2008, 17:53 от ria

# 237
  • Мнения: 764
Мога ли да ви помоля да ми кажете в какъв цвят да боядисам стени на стая с бели мебели (които също ще боядисвам аз).Мислех си за нещо такова    http://l.yimg.com/www.flickr.com/images/spaceball.gif  защото ще оставя един стар скрин кафяв.Но вече и това не ми харесва.Та си мислех,че може да ми дадете някоя идейка.... Embarassed

# 238
  • Мнения: 2 270
pipilota viktualia -зависи каква е стаята все пак-Спалня ли е ,хол ли е, детска..........Зависи и от твоя вкус все пак.Дай подробности.

# 239
  • Мнения: 22 935
я вижте кой диктува модата /верно преди 100 години/ , хахахааа
http://www.youtube.com/watch?v=GsinptPnPjA
Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт