Новите модни тенденции в обзавеждането - 2

  • 36 165
  • 406
  •   1
Отговори
# 390
Здравейте.Поздравявам ви за хубавата тема.В момента обзавеждаме дома си и ни е много полезна и на двамата с моя съпруг.Доста често се задържам в темичката.Има много интересна информация.Повечето от вас са доста наясно с тенденциите-предполагам,че работите в тази сфера.Много е хубаво човек да вижда толкова информирани хора на едно място.Още веднъж ви поздравявам.
Понеже сме в очакване на нашата малка наследничка в момента съм в търсене на тенденции в обзавеждането на детска стая.Надявам се да можете да ми помогнете с идеи,снимки,сайтове и всякаква друга информация с която да ме насочите как модерно да обзаведа детската стая.

# 391
  • Мнения: 4 380
Аз ще пробвам малко да съм ти от помощ, въпреки че е сложно да "се стреля на сляпо"...
Тенденциите при детските стаи, и при бебешките в това число, следват общите тенденции до някъде. Много зависи от общата стилистика на жилището и от твоите собствени виждания...
Като цяло се търси по-неординарен подход, изместване от традиционната бебешка гама към по-нови и интересни съчетания.
Бебешките стаи за момиченца в стил "малка принцеска" винаги са актуални, но като цяло вече се бяга от сценични картини по стените като се набляга на по-лаконично стилизиране според концепцията.
Модата в детските тапети ще забележиш в колекциите на повечето производители. Като цяло те повтарят модните цветови тенденции и се произвеждат в съчетания от различни орнаменти. Използването на тапети е по-умерено и на отделно взети участъци. Хубавите дизайнерски тапети са скъпи, а орнаментите едри, така че такова използване е оправдано. Шаблонното боядисване винаги е актуално, но и тук се търси по-необичайното и интересното. Ето конкретен пример за интересно "сенчесто" шаблониране:



Белите мебели в детската винаги са актуални особенно при по-ярки цветове на стените и по-богата декорация.
Избирай качествена масивна мебел, не мдф.



Стикерите са доста популярни- евтино и ефектно. В декорацията на стените масово се използват играчки -цветя, пеперудки, водни кончета, всякакви зверчета и т.н., в зависимост от избраната концепция. Огромни плюшени цветя могат да бъдат налепени по стените, а тревичката нарисувана, така че да създава впечатление за градина. Въобще...в декорацията на детската се използват прийомите за увеличение на реалните размери на предметите (цветя, пеперуди) или намаляване (къщи, влакчета). Така се стимулира въображението на детето, като то се чувства значимо в имагинерния свят създаден от декоратора.



Специално място в бебешката стая се създава за спомените от първите дни на бебето. Това е персонализиращия елемент, който демонстрира огромната привързаност на родителите. Гипсови отпечатъци от ръчичките и краченцата, първите терлички, панделки и въобще, всичко което има сантиментална стойност се оформя красиво в рамка за да радва дълго родителите и за да покаже впоследствие на порасналото детенце колко важно е било неговото появяване за мама и тати. В оформянето на тези спомени се използват всякакви декораторски прийоми за скрапбукинг, въобще, тук е мястото мама да вложи цялата си креативност за ръчна работа. Heart Eyes

# 392
  • Мнения: 7 091
eeeeeeeeee,защо има теми по 99 страници?!?!?!?!?
защо трябва на 20стр да спираме  ooooh! Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms
Тук на всеки /почти/ пост се пускат снимки и темата бързо набъбва. За 20 стр е твърде малко /според мен/ информацията.

Къде ги видя тези 99 страници тема, че да ида да ги подметна? newsm78 Laughing По принцип тази за тока направо ще я заключа. А пък за снимките, които се пускат тука все ми се карат, ама аз не съм ви ги пипала Wink По принцип правилото е 15 страници и се заключва темата.  Peace

# 393
  • Мнения: 3 034
Пумпал, поздравления ! и на мен ми хареса дизайна на заведението. Peace

xenia, съветът ти за МДФ-а и масивната мебел от какви съображения е ?

# 394
  • Мнения: 2 379
Специално място в бебешката стая се създава за спомените от първите дни на бебето. Това е персонализиращия елемент, който демонстрира огромната привързаност на родителите. Гипсови отпечатъци от ръчичките и краченцата, първите терлички, панделки и въобще, всичко което има сантиментална стойност се оформя красиво в рамка за да радва дълго родителите и за да покаже впоследствие на порасналото детенце колко важно е било неговото появяване за мама и тати. В оформянето на тези спомени се използват всякакви декораторски прийоми за скрапбукинг, въобще, тук е мястото мама да вложи цялата си креативност за ръчна работа. Heart Eyes
Xenia, много мило си го описала! Simple Smile

И аз мисля, че обзавеждането на една бебешка стая трябва да е "емоционално". Ръчният труд при боядисване (рисуване) на стените, декорирането придава харакер на стаята и допълнително емоционално задоволство от свършената работа.
А като цяло трябва все пак да се съобразите с общия стил на жилището.
Моят съвет (абсолютно субективен, не съм никакъв специалист) е да не се хвърляте на така популярните "шарени и весели" мебели, които се предлагат на пазара. Бели мебели или светло дърво е по-хубав вариант, предвид, че стаята моментално ще се напълни с десетки пъстри играчки, които съвсем не винаги ще са прибрани. Wink
Можете да заложите на цветни аксесоари като чаршафчета+обиколници, завеси, килимче, картини и стикери по стените, въртележка над леглото и т.н. Една детска стая просто няма шанс да остане "стерилна", така че не се престававайте с шарениите в основните елементи. Wink

Ето нещо, което обожавам, заради стария шкаф!

http://www.funkylittledarlings.co.uk/images/portfolioexpanded/safarifriends2.jpg

Ето целият сайт, който е много симпатичен: http://www.funkylittledarlings.co.uk/

Последна редакция: пт, 11 апр 2008, 23:41 от sciura piccolina

# 395
  • Мнения: 4 380

xenia, съветът ти за МДФ-а и масивната мебел от какви съображения е ?

Преди всичко от съображения за екологичност (за детска стая е особено актуално), но разбира се и дизайн. Мебелите от мдф принципно имат евтин вид и лош дизайн.

Абе...аз не мога да кажа, че имам особени скруполи в това отношение...Обикновено детската мебел БИ ТРЯБВАЛО да е тествана за безвредност. Но видът на мдф от където и да го гледаш е евтин и грозен...Освен ако не е старателно маскиран материала разбира се. newsm78 Качествената мебел с приличен дизайн е масивна. Това е.

Последна редакция: пт, 11 апр 2008, 23:39 от xenia

# 396
  • Мнения: 3 034
я ми обясни по-подробно за екологията и МДФ-а, плз. 

иначе за лошия дизайн и евтиния вид не съм съвсем съгласна - зависи кой ти ги прави. ако са купени готови - да, така изглеждат, но ако се направят по поръчка могат да бъдат много красиви.

# 397
  • Мнения: 4 380
я ми обясни по-подробно за екологията и МДФ-а, плз. 

иначе за лошия дизайн и евтиния вид не съм съвсем съгласна - зависи кой ти ги прави. ако са купени готови - да, така изглеждат, но ако се направят по поръчка могат да бъдат много красиви.

Принципно мдф-а това са дървесни частички слепени с различни синтетични смоли. Всичко това може да отделя дълго време вредни емисии. Много от мдф плоскостите съдържат формалдехид, дори там където изрично производителят заявява че няма, не можеш да бъдеш сигурен за безвредността на производство. newsm78

Колкото до дизайна...ще ме учудиш определено ако ми покажеш нещо стойностно от мдф.

# 398
  • Мнения: 3 034
това за вредните емисии е кофти. разпитвам те, защото в нашата детска стая мебелите са от МДФ. за съжаление само от такива можеха да се осъществят безумните ми идеи.

не знам дали е стойностно, не мога да преценя, но ще ти пусна за малко тези снимки. ти ми кажи.  Peace
после ще ги изтрия, защото мястото им не е в тази тема.

Последна редакция: сб, 12 апр 2008, 01:05 от iviche

# 399
Страхотни неща сте ми показали.Благодаря ви
xenia много хубава информация си дала.Снимките на стайте са уникални.Много ми допадат.Първата стая ми е фаворит.
sciura piccolina благодаря и на теб.Това някакви стикери ли са?Те май са доста актуални в момента.
iviche много интересна стая.Много хитро измислено.

# 400
  • Мнения: 4 380
не знам дали е стойностно, не мога да преценя, но ще ти пусна за малко тези снимки. ти ми кажи.  Peace
после ще ги изтрия, защото мястото им не е в тази тема.

Много е хубав жирафа. Mr. Green Смело. Твой ли беше замисъла? Липсва единна концепция в декорацията, но шкафчето е готино. Simple Smile

Това е случаят, когато мдф-а е боядисан и не му личи евтиния иначе вид. Принципно дали ще е масивно дърво или по-евтини заместители, когато е боядисано...не се вижда какъв е материала. Но в повечето случаи на фабрично мдф има фурнир или меламин отгоре, който и създава гадния вид. Гардеробчето ако не се лъжа е меламиново? newsm78 Аз такава мебел принципно бих пребоядисвала та дори и да нямам намерение за промяна на цвета. Поне малко от малко да се прикрие "пластмасовия" изглед. newsm78

# 401
  • Мнения: 3 034
моя е, да.
единна концепция не липсва, но има две големи НО-та.
1.става много бавно, както си забелязала още не е сменена безумната соц врата, напр. няма пердета.....и в цялата тази мудност нещата се промениха в крачка, за съжаление не към по-добро. компромиси също не липсват. с килима напр. Confused
2. "изпълнителят" понякога става неконтролирулем. както се получи с тези родопски къщички - идеята ми беше съвсем тразлична, предвид жирафа, но той се вдъхнови нещо и излезе от контрол. не че не е хубава картинката, но резултата, наречен  "родопски жираф" не съм го търсила като ефект. Mr. Green
както и дръжките на чекмеджетата на жирафа - аз исках да са като шарки от жирафа и така да изглеждат почти "скрити", само в профил да има някакъв обем, но твореца го домързя икупи тези готови калинки.... Confused

макар че не знам какво е гардеробчето, те разбрах за "пластмасовия" изглед. Peace и на мен не ми харесва това, но ако му кажа, че трябва да го пребоядиса, вероятно ще ми се наложи или да изляза аз на квартира, или той.... Laughing 

# 402
  • Мнения: 4 380
Браво Ивче! Постигнала си чудесна весела детска стая, в която ще е забавно на детенце да играе и да се забавлява. Това е най-важно. Ако се чака на половинките да се размърдат, винаги става бавно. Mr. Green Но поне някъде става, щото при мен не става. Joy Аз или викам някой да ми направи нещо, или сама се правя на майстор. Laughing

Между другото, някога на моето дете бебешкото креватче беше от мдф с гаден фурнир, само пръчките дървени. Направо не можех да го гледам. По-късно брат ми реши че ще икономиса от ново креватче и ще преправи моето. Така пребоядисахме мдф-а. Еее, мога да кажа, че беше направо небе и земя. Никакво сравнение. Креватчето стана уникално просто, по-хубаво да търсиш няма да намериш. Абе като пипнеш да преправиш евтината мебел с разумен проект и вложиш душа, всичко може да стане чудесно. Wink

# 403
  • Мнения: 3 034
благодаря, xenia.   bouquet

за гардероба - сетих се - още по-гадно е - ПДЧ, даже не е МДФ. МДФ е само дървото и гъсеничките-дръжки.всъщност все тая, друго си е масивно дърво, но няма кой да ми го изпълни....

иначе донякъде съм доволна - голямата щерка толкова си харесва стаята, че понякога не мога да я изчегъртам от там да излезем на разходка. освен това ползваме мебелите и за декори на домашен театър  Crazy
а колко още неща има за правене в тази стая....не ми се мисли, ooooh! дано поне за абитуринтския бал станат  Mr. Green

но понякога ме хваща яд, че не е точно това,което си представях.

но за душата си права - като се вложи душа, децата явно го усещат и става някак си уютно, дори и да не е модерно или луксозно.

малко отклоних тематам, за което се извинявам. и махам снимките. Peace

# 404
  • Мнения: 4 380
Понеже по-рано бях споменала, че сюжетните картини по стените не са много актуални (напомнят детска градина или болница), исках да ви покажа една рисунка върху стената за детска стая, която е семпла и лесна за изпълнение, не изисква специални художествени умения. Не че авторката няма усет за красивото де...то си личи. Снимката е от стая правена от непрофесионалист. Добър пример за умерена декорация на стената, съобразено със съвременни тенденции- едър мотив и без претрупаност.
Всъщност, детската е може би идеалното място, където може спокойно човек да си позволи и кич в известна степен. Grinning

http://img149.imageshack.us/img149/6821/70544233jf9.jpg

http://img179.imageshack.us/my.php?image=70544251dr5.jpg

Цитат
дано поне за абитуринтския бал станат 

Недей така. Mr. Green Ако не преправяш все по нещо, няма да ти е интересно. Mr. Green
п.с. Моята дъщеря цял живот ми е сърдита, че за други правя по-хубави стаи отколкото на нея. Mr. Green Обущаря без обувки както се казва...Някак нямам аз проблеми с разтягане на ремонти чак до абитуриенския. Joy

Общи условия

Активация на акаунт