Задължителен ли е крема за лице на 37 ...

  • 2 084
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 35 972
никога нищо не е задължително
всичко е въпрос на личен избор

# 16
  • Мнения: 865
  Но явно  без крем не може ,  затова  препоръчайте ми какъв   да си взема , хидратиращ подхранващ или да се метна направо на   тежката артилерия против бръчки.Цената няма значение .
Щом нямаш бръчки ,не ти трябва противобръчков.Нали не искаш да си съсипеш кожата?Посети козметик или дерматолог,да ти погледнат кожата и те най-правилно биха те насочили към продуктите и вида козметика Peace

# 17
  • Мнения: 983
Аз съм на 30, когато бях на 25 започнах да ползвам РЕДОВНО кремове за около очите, нощен и дневен, доволна съм, чувствам кожата си по-свежа когато сложа крема. В началото почнах с по-леки , сега изплозвам не точно против бръчки, а се водят против ранно стареене на кожата. Но от другата година мисля да мина на тежката артилерия Simple Smile

# 18
  • Мнения: 355
Според мен е хубаво да слагаш най-малко заради защитата от слънчевите лъчи, която се съдържа в кремовете за лице. В този смисъл е задължителен - за здравето, а за красотата - както ти идва отвътре....

# 19
  • София
  • Мнения: 26
Да си призная  взех да се чувствам виновна ,че не ползвам крем ама като не изпитвам нужда от такъв..
Е чак пък виновна  Stop Ти сама си го казваш-щом не си изпитала нужда от крем. Аз като се мацотя с кремове и маски от 25-годишна, сега на 30 ей ги на първите мимически бръчки ме дразнят от огледалото  #Cussing out Но на защитата от слънце и аз те съветвам да обърнеш внимание.

# 20
  • Мнения: 1 645
Единствения плюс,че не ползваш крем е че спестяваш бая пари.Поддържането на кожата излиза понякога много солено.
Не казвам,че трябва да се юрнеш сега към магазина и да си купиш крем.Това си е лично твой избор и мнение и щом се чувстваш добре това е най важното.
Ако не е имало нужда от кремове и кожата се е подхранвала,защитавала и обновявала сама сега и кремовете нямаше да съществуват. Хората създават лаборатории и фабрики,търсят и откриват нови неща  всеки ден.Козметичната индустрия се развива и обогатява със всеки изминал ден.Ако няма смисъл в цялата тая работа,никой няма да се занимава.
Понякога проблемите не могат да се видят с просто око а само от специалист.Понякога хора например са много болни а се чувстват прекрасно и понятие си нямат...това само като пример де Peace А може и наистина да нямаш нужда,не се знае...тогава трябва да си щастливка с идеална кожа.
И все пак...едно леко хидратантче,просто опитай и ще усетиш разликата.
Хайде бе,че те и мъжете вече се мацотрят повече от жените Laughing

# 21
  • София
  • Мнения: 431
Аз не съм на 37, на 27 съм, но също много рядко ползвам крем - след баня и ако случайно почувствам нужда. Пудра и др.подобни през живота си не съм помирисвала. Ако си слагам крем по-често, получавам неприятно усещане. Не смятам, че това е ненормално. Кремовете и без друго имат хиляди съставки - коя помага, коя вреди. Ако нямаш нужда защо трябва да се мажеш?
Крем използвам ежедневно само за ръцете, тъй като много ми се изсушават от непрекъснатото мокрене (с малко дете няма как), а преди да родя ми бяха перфектни - нежни, гладки, но какво да се прави.
Та мисълта ми е, че ако имаш нужда, ти самата ще почувстваш.

# 22
  • Мнения: 1 449
Винаги съм имала страст към козметиката, винаги съм имала скъпи и хубави продукти в банята си и на тоалетката си, но никога не съм се впрягала прекалено. За себе си съм изградила мнението, че постоянното търкане, мазане, дърпане и третиране на кожата е дори с обратен ефект.Имам периоди, през които не се задълбочавам и такива, през които нанасям и околоочен и нощен крем. Използвам и 3 стъпки на Клиник, според приятелката ми(работи в известна козм. фирма от години) използвам слаби продукти, но за мен е важно, че чувствам кожата си добре с тях. Щастливка съм обаче, че кожата ми не е суха.

# 23
  • Мнения: 33

 Добре де толкова ли е трудно да се повярва ,че  една жена може да оживее днешно време без да ползва крем  за лице , околоочен , противобръчков и незнам още какъв си   

Хаха, разсмя ме  Laughing Това е въпрос на личен избор, но опитай поне да ползваш крем с добра слънчева защита, защото вредите от слънцето се акумулират в продължение на години (петна, разрушаване на колагеновите връзки, нарушаване ДНК структурата на кожата, рак на кожата и много други)  и мисля, че слънцето и хормоните са 2те основни причини за стареене на кожата особено над 40 год.
 Успех Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт