Ударих я....

  • 5 146
  • 93
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 62 595
Не виждам как може да стане само с наказване. Въпросът не е да прави нещо насила, защото иначе ще има наказание, а да разбере предимствата на това да се научи да прави съответното нещо. А това става с много говорене, обяснения, даване на примери от живота на семейството.

# 16
  • Мнения: 7 723
.... когато се наложи удрям по дупето.
И аз, ама....тоя път ръката ми се отплесна... Confused

Наказвай я Wink, щом ти е съвестно да я плеснеш.(Спиране на ТВ, пари, тел. такива неща)
....
Не, не да я накажеш. Не й давай джобни, като ти чупи стойки. Спри й ТВ за два дни. Аз спрях компютърните игри за седмица, добре повлия, но май пак трябва  ooooh!
Не мога да не й дам джобни, щото ще стои гладна цял ден.
На нея няма  и да й направи впетчатление,
ама това значи да се изям от съвест.... Confused
Телефона също не мога да й взема,
щото той ми е за собствено успокоение...
Ще й спра нета, достъпа до компа,
както и разни други лиготии, на които й угаждам веднага...

# 17
  • Мнения: 6 029
Не виждам как може да стане само с наказване. Въпросът не е да прави нещо насила, защото иначе ще има наказание, а да разбере предимствата на това да се научи да прави съответното нещо. А това става с много говорене, обяснения, даване на примери от живота на семейството.


Знаеш ли колко им дреме, че няма да се изкъпят  Tired

# 18
  • София
  • Мнения: 6 999
Моето е доста по-малко, но също вечер не иска да се къпе, сутрин да става...
Аз заплашвам с наказания, броя до 3 и прочие.

Какво се случи обаче онзи ден: Изключително изнервена от всички пазърлъци и разправии и суетни съвсем сериозно й казах как се чувствам: Че ме ядосва подобно поведение, че тя би трябвало да се мие и без да я подканям и навиквам, че се изнервям и прочие.... А също и че когато тя иска от мен нещо не й се налага да ми брои, за да го свърша, нито да се кара с мен.
И това докато я мия. Тя нищо не каза на момента - само слуша, но след малко дойде и ми рече: "Мами извинявай, че се държа така. Повече няма да се повтаря." Аз изумях, защото дори не очаквах да ме е разбрала. Естествено не престана, но определено се подобриха нещата, а и аз някак усетих, че е човек с/у мен.

Защо не пробваш с нещо подобно?

Отделно тя е голяма и помни - може и утре да й се извиниш и да и обясниш, че си я ударила, защото си си изтървала нервите.

# 19
  • София
  • Мнения: 62 595
Обясняваш й, че не става въпрос за къпането само по себе си, а за това, че е вече голяма и е редно да се грижи сама за тялото си и т.н.
От друга страна, едва ли ще й стане нещо, ако една вечер не се изкъпе. Нека опита, няма да се събори светът от това.

# 20
  • София
  • Мнения: 819
"Мами извинявай, че се държа така. Повече няма да се повтаря." Аз изумях, защото дори не очаквах да ме е разбрала. Естествено не престана, но определено се подобриха нещата, а и аз някак усетих, че е човек с/у мен.

А това пък по колко пъти на ден го чувам, вече не броя. А не е да не говоря - и аз, и баща й говорим, тя много добре знае как трябва да се държи, защото има дни, в които е неузнаваема, направо като пружинка, от ставането сутрин и оправянето без кандърми за детска, до заспиването вечер в 9 най-късно, а не в 11 Peace

# 21
  • Мнения: 7 723
Не виждам как може да стане само с наказване. Въпросът не е да прави нещо насила, защото иначе ще има наказание, а да разбере предимствата на това да се научи да прави съответното нещо. А това става с много говорене, обяснения, даване на примери от живота на семейството.

Радостинче, постоянно й говоря. Обяснявам й,
че тя няма право да се държи така към нас. Давам й примери
със семейството ни (а то се състои от 10 човека, които живеем заедно),
....дали пък не влиза в пубертета? Не е ли рано? newsm78

....Знаеш ли колко им дреме, че няма да се изкъпят  Tired
Скоро пак не искаше да се къпе
и аз й разказах как Боби (тръпката й в момента)
ще я подуши и ще разкаже на цялото у- ще, че мирише лошо...
....тогава се изкъпа.
Ама днес ми отговори "Дреме ми"....
Дори и заплахите, че ако не си измие зъбите,
Ема (фръцлата в класа, която седи до нея) ще й подуши лошия дъх
не минаха....каза ми "Много важно"... Grinning

# 22
  • Мнения: 7 723
....Защо не пробваш с нещо подобно?

Отделно тя е голяма и помни - може и утре да й се извиниш и да и обясниш, че си я ударила, защото си си изтървала нервите.
Благодаря ти.  Hug
До сега винаги при подобни случаи към била от добра, по- добра.
Никога, обаче не съм й се извинявала, защото все съм си мислела,
че тя е тази, която трябва да се извини.... Thinking
Утре, обаче това ще е първата ми работа, като се събуди... Simple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 62 595
Руске,
Радвай се, че на детето му е добро самочувствието и не се плаши от това какво ще си помислят хората за него. По-лошо ще е, ако се връзва на такива приказки.
Не можеш да си представиш колко си близо до истината - хваща я пубертета. А с пубер-момиче нещата са още по-сложни. Малко по малко ще се научи, пък дано ти издържат нервите (то и за мен се отнася, де, че и нас ни тресе същото).  Laughing Опитвам се да се успокоявам с това, че природата си знае работата и ако не се научат отсега да устояват и отвръщат на нашите атаки, няма да могат да пораснат самостоятелни.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 999
Руска, ааааааааа аз се извинявам и изисквам и тя да ми се извини. То не е едностранно това.  Naughty
Аз съм малко смахнат тип родител - много обичам да говоря с детето си за чувства - какво аз чувствам, какво тя чувства. Ако съм нервна и знам, че лесно ще ме изкара от нерви винаги предупреждавам.

А това пък по колко пъти на ден го чувам, вече не броя...

То и аз го чувам/научила го е от дет. градина, защото аз не обичам заучени фрази/, но различното този път беше, че аз си казвах казванката и нито я заплаших с наказание, нито, че й се сърдя...нищо. Някак й беше осъзнато този път. А не да й кажа, че съм сърдита и тя да ми каже 'няма повече, не ми се сърди'.

# 25
  • Мнения: 7 723

Не можеш да си представиш колко си близо до истината - хваща я пубертета. А с пубер-момиче нещата са още по-сложни. ...
....че и зодия близнаци... ooooh! Crazy

....сега остава и някой да ме успокои,
че пубертета не се предава наследствено,
щото до колкото си спомням ( а и мама ми е казвала),
че аз имах най- тежкия пубертет на света.... Wink

Руска, ааааааааа аз се извинявам и изисквам и тя да ми се извини. То не е едностранно това.  Naughty
....
Ако чуя това ат нейната уста, ще съм най- щастливата на света... Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 6 999
....че и зодия близнаци... ooooh! Crazy

Близнаци... да чета значи  Crazy Бррррррррр и мен това сигурно ме чака. Гадните двама сменят тактиката в най-неочаквания момент.

# 27
  • София
  • Мнения: 819
То и аз го чувам/научила го е от дет. градина, защото аз не обичам заучени фрази/, но различното този път беше, че аз си казвах казванката и нито я заплаших с наказание, нито, че й се сърдя...нищо. Някак й беше осъзнато този път. А не да й кажа, че съм сърдита и тя да ми каже 'няма повече, не ми се сърди'.

Именно, всеки път след караница се извиняваме - аз, че съм викала, тя, че е правила глупости, виждам, че наистина се разкайва за нарочното ми нервиране, а не са просто думи, които след 2 минути ще е забравила. Мойто е много злопаметно, всичко помни и не пропуска в подходящ момент да ми го натякне ooooh!

# 28
  • Мнения: 7 723
....че и зодия близнаци... ooooh! Crazy

Близнаци... да чета значи  Crazy Бррррррррр и мен това сигурно ме чака. Гадните двама сменят тактиката в най-неочаквания момент.


Чети, чети, че ще дойдат и времена, в които и аз
 ще почна да ти давам съвети и да те успокоявам.... Laughing Hug

# 29
  • София
  • Мнения: 39 761
Случвало ми се е когато наистина си изтърва нервите. След това се извиняваме.

Общи условия

Активация на акаунт