Да се представя и най-вече да споделя...

  • 3 678
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 68
в това заминаване мъжът ти наи бероятно вижда надежда за ва6ите взаимоотно6ения.ако иска6 да запази6 брака даи му 6анс да се докаже като отговорен ба6та и съпруг.не приемаи вариан тои на квартира а ти с детето при маика му.седнете и говорете преди да заминете,за о4акванията които има6 и не се колебаи,трагни смело:))път назад винаги има.
успех.

# 16
  • Мнения: 175
Замини, задължително трябва да опиташ, ако не става, никой няма да те върже там
За мотивация - вгледай се в мръсотията по улиците, гадната храна, недоброжелателните хора, ужасните болници, кошмарните детски градини, кошмарния транспорт
Там - звучи ми приемливо да живееш при свекърва ти, докато си намериш работа и се закрепиш, тогава можеш да мислиш за квартира и самостоятелен живот. Да извоюваш саостоятелен, достоен живот в България е почти непосилно, там става доста по-бързо и лесно, ако си адаптивен тип и не рониш сълзи по българската лютеница
Справка - първата ми приятелка - без образование, без никакви връзки и роднини, след като се разведе с мъжа си там и след 1 - 2 годишен труден период, сега и не си помисля за повече от седмица в БГ
Кураж, вярвай в себе си и в това, че нещата ще се наредят, млада си, нали знаеш - съдбата обича смелите.
А мъжо ти - ами да, останете си приятели, но, ако е възможно, живейте отделно. Аз съм в подобни отношения с моя и, изненадващо, наистина сме мнооого добри приятели, но станахме такива едва след като той се изнесе при гаджето. Сега идва да ми се жалва от нея  Joy Joy Joy

# 17
Според мен също трябва да заминеш, каквото и да стане между теб и съпруга след това. Така даваш шанс за по- добър живот на себе си и на детето си. Още повече, че има къде да живееш първоначално. Успех ти желая  Hug И все пак сподели със нас, когато вземеш решението си.

# 18
  • Мнения: 687
Още веднъж ви благодаря момичета.
За сега съм взела някакво решени, мъжът ми даде доста обещания, ще видим дали ще ги изпълни. Това няма как да го знам.
Не ми се иска да пиша повече подробности, защото не съм никак анонимна във форума. А и нещата са много несигурни все още.
Факт е, че вече ще съм част от самотните родители. Факт е, че се чувствам по-спокойна, като знам, че имам поне виртуалната ви подкрепа. Знам, че винаги когато ми е криво, мога да си изплача мъката тук и ще намеря поне разбиране и съпричастност. Нещо, което в момента много ми липсва в реалния живот Sad

# 19
  • София
  • Мнения: 433
Мила Ваня, пожелавам ти да бъдеш себе си.    bouquet Без значение дали това означава да заминеш или да останеш. Твоята история много прилича на моята и на тази на Burdy, включително и в частта със свекървата. И аз като теб нямам близки роднини, майка ми и сестра ми живеят в други държави, но пък, когато се налага някой да гледа малкия, винаги мога да разчитам на 1-2 приятелки, на БНД, на свекърва ми, че и на отзивчивите ми комшийки. Когато взех решение да се разделя с мъжа ми, мислех, че правя най-голямата глупост в живота си, смятах, че няма да се оправя, че ще ощетя и нараня детето си, че няма да има кой да ми помага. Сега - почти година по-късно - нямам никакви съмнения, че съм взела правилното решение, защото съхраних себе си и се отказах да живея в тормоз, подозрения, горчивина, мнителност и най-вече - самота! И да ти кажа, детето ми съвсем не е нещастно от цялата тая ситуация, нито пък ощетено. Но,както казва една моя добра позната, всеки сам си живее филма! Тъй че - кураж! Няма нищо страшно! Ако имаш нужда от каквото и да е, насреща сме   bouquet

# 20
  • Мнения: 687
lilivid  bouquet
Знам, че си права. Сигурна съм, че след време, нещата ще се много различни. Аз съм преживяла достатъчно загуби в живота си и то безвъзвратни. Ще прежаля и мъжа си. Лошото е, че не мога изведнъж на залича всичките си чувства, всичките си планове, целия си живот. Защото той нямаше доблестта да ми каже нищо в очите, а до последно ми даваше напразни обещания. И аз като една много голяма бяла птица му вярвах.
Както и да е. Това вече е без значение. Опитвам се да гледам само напред и да си остана оптимист, какъвто винаги съм била.
Безкрайно съм благодарна на свекърва ми за позицията й. Те от доста години са единственото ми семейство и страшно много са направили за мен. Друго е, като знам, че ще имам подкрепата им.
Сега се опитвам само да се държа. Нямам право да падам духом. Стискайте палци всичко да мине по план и да няма непредвидени изненади Praynig

# 21
  • Мнения: X
Без да чета, какво са ти написали момичетата - мой съвет - замини с него, там ще се отделиш. Възможността е добра. Помисли за това, не го отхвърляй с лека ръка. Знам, че сега ти е трудно, че мислиш, че няма да издържиш и така нататък.... Другото е, че не е невероятно да успееш да заминеш и по-натам, после - колежката няма да заминава с него предполагам така или иначе.... Може да греша, наистина, но помисли върху този вариант. Перспективите в чужбина....абе няма нужда да ти обяснявам, предполагам знаеш за какво говоря.  Embarassed

# 22
  • Мнения: 687
Знам, Каси, така е. Много мислих по въпроса и вече съм абсолютно сигурна в решението си.
Сега ми трябват само много търпение, сили и естествено късмет. Особено последното.

# 23
  • Мнения: X
onira, точно това ме спира да замина. Знам, че сама ще се побъркам. Колкото и да ми помагат с детето, вечер като се прибера ще съм абсолютно сама. Не че тук ще е различно.... едва ли  ще ми е по-лесно.
ами - и тук не е лесно
като си на ръба на финансовото оцеляване - кел файда, че има един човек, с който можеш да споделиш
от личен опит това
раздялата си е трудна... а ти тук ще си съвсем сама - дет се вика там ще имаш поне една свекърва, която явно е читава...мдам....звучи по-добре за теб там със свекървата алъш вериш  Wink отколкото тука и без свекървата дори...

Как ще оцелееш ти ? Ами - както и тука...

С мъжа ти - спокойно бре жена спокойно - и приятели ще станете, стига да го искаш. Като те гледам - ще успееш. Мъжа ми ме остави бременна в 4тия - доста дълго не можех да му го простя, но сега да знаеш - дреме ми на шапката бре , злоба нямам и отр. чувства към него, с идеята - той толкова си може човека - а като те гледам си достатъчно разумна, за да стигнеш и до това... мдам.... щом отсега се замисляш по въпроса...

После - можеш да заминеш по-нататък във времето, но пък тогава може да е по-трудно, ще се отчуждите повече и... знам ли.... и това е вариант всъщност, като мине време и премислиш със сигурност ще заминеш, мдам, и той ще иска, за да си вижда детето по-често....

Последна редакция: пт, 15 фев 2008, 14:03 от Анонимен

# 24
  • Мнения: 687
звучи по-добре за теб там със свекървата алъш вериш  Wink отколкото тука и без свекървата дори...
Там даже има бонус към свекървата - златен свекър, зълва (или етърва newsm78), зет и прекрасен племенник, които страшно много обичам. А и те мен, за щастие.
Много обнадеждаващо ми е, че имам цялата им подкрепа. Те и преди са правили страшно много за мен, много са ми помагали. На мъж може да не съм случила, но поне роднините му са чудесни хора.

# 25
  • София
  • Мнения: 433
Vania_ip, каквото и да решиш - важното е ти да си добре! Още веднъж ти пожелавам много много кураж и късмет и всичко да се нареди!   bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 13 206
Мила Ваня, радвам се, че си взела решение! Каквото и да е то - добро или лошо няма как да разбереш сега. Важно, че не се луташ насам-натам.
Много, много късмет ти пожелавам. Сигурна съм, че ще наредиш живота си. Може би в чужбина възможностите са много повече отколкото тук. И като битови проблеми и като работа. А всъщност това е плашещото нещо при раздялата. Тук ще ти е много, много трудно, а както всички знаем липсата на средства и перспектива могат да смачкат до такава степен човек, че да вреди сам на себе си и на детето си.
Успех ти пожелавам! Ще се справиш!   bouquet

# 27
  • София
  • Мнения: 4 493
Момичетата тук са ти дали много съвети и идеи, с много от тях съм абсолютно съгласна.
Аз когато трябва да взема някакво важно решение за себе си, се опитвам да отделя чувствата си от разума и само с разума си да напиша на един лист + и - от решението ми - направи го и ти, а и знай че взимаш решение не само за себе си а и зза синът си. Виж коя редичка ще се получи по-дълга - тази с + или с -.
Аз смятам, че нищо не губиш от това да опиташ да заминеш и да видиш как ще се развият нещата  - винаги можеш да се върнеш тук с детето  и да си сама, това че си заминала и опитала , ще е само в твой плюс. Аз не казвам да даваш шансове на мъжът си да сте любящо семейство, а казвам че можеш да дадеш шанс на синът ти и на теб  Peace Hug

# 28
  • Мнения: 687
lilivid, Vache, dioni Hug Hug Hug
Благодаря ви още веднъж за подкрепата и пожеланията  bouquet

# 29
  • Мнения: 660
Не само, че колежката остава в миналото, ами може да се срине и американската мечта - като види, че носителките на холивудски задници не са реалност, може и да слезе в реалността и да се научи, кои са ценните неща в живота.

Доста от мъжете изневеряват, защото рекламите и киното им натрапват погрешни модели затова, как трябва да изглежда добрата жена.

Общи условия

Активация на акаунт