БЕБЕТА ЮНИ - 19

  • 11 240
  • 286
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 10
kaka Maya направо ще ме расипеш Joy.Голяма си сладурана Hug

# 226
  • Разград
  • Мнения: 377
Добро утро, мили тумбачета! Желая ви само хубави емоции и срещи с мили хора, защото аз все още вярвам че има и такива. Нека с положителна емоция да гледаме в този прекрасен слъвчев ден и дано така предизвикаме само хубави моменти.
Кака Мая и аз като бях бременна с близначетата ми отстъпваха ред, ама те хорицата като ме видеха в 6-тия ми викаха мини бе булче, че няма да можем ние да те изродим. А пък в банката, където и аз като много си плащам заема, постоянно служителката - кредитната ми инспекторка, ми взимаше точната сума и не ми даваше да се редя на опашка. На мен чак понякога ми ставаше едно странно и и казвах, абе не е нужно аз няма да раждам още, а пък тя ми казваше, ама моля ти се така е редно бе ти си бременна жена! Grinning
Исках просто да вмъкна че не всички хора са бездушни, макар че повечето наистина са такива!  Желая ви много усмивки от слънчевия Разград! Hug

# 227
  • Мнения: 4
Добро утро и от мен или вече е ден Laughing. Два дена бях на работа и сега докато ви изчета направо си стана обяд.  А пък и докъто си изям плодовете  минава час. С този мой запек ме е много шубе и затова се мъча като грешен дявол всяка сутрин да ги ям на гладно с много топла вода Rolling Eyes. сигурно като родя няма да погледна плод въобще - ама няма как. Чудесно слънчице пече  Grinning. Ще се възползвам и аз от днескашната ми почивка и ще се рахдя със мойте дружки навън.Пък и малко сметки имам да плащам  Money
А да знаете моята бебка как рита ли рита днес Grinning.Сигурно и тя усеща че ще я водя на разходка и се радва. Хайде довечера ще ви разказвам повеч. ХУбав ден на всички Simple Smile.

# 228
  • Мнения: 65
нека да мине госпожата, да не вземе да роди тука  smile3501

kaka Maya президент - пре - зи - дент !!! (на бебешорската партия за месец Юни)
Целувки от мен, много се развеселих  Joy Joy Joy Joy Joy

# 229
  • Мнения: 17
Освен purshing (която е била забелязана активна от offioly), и някои други от предните редовни мами започнаха да липсват - отдавна не са се вясвали MeryLu, както и Mira_55 (със сигурност има и други, но сега за тях се сещам).  Thinking
Момичета, надяваме се, че всичко е наред с вас!  Hug Wink
Вчера гледахме бебка, всички изследвания са ми наред, кръвното ми е доста нисичко - 80/50 или 90/60, но нямам оплаквания. Само бебка върви малко по-малка с около седмица назад.  Tired Явно манекенка иска да става.  Joy  photo
Аз да ви кажа как се сдобихме със съпруга ми с първата покупка за бебка.  Mr. Green То има първа покупка още от преди 2 години де  tooth, аз ви писах - една играчка за приспиване (така ние сме си я определили) с нежен звук. Но онзи ден отиваме в един магазин да купим якенце подарък за едно бебе Димо на 10 месеца. Купихме му го, но в магазина по едно време виждаме една страшна модна жилетка с ципче. Скивахме я в един и същи момент и веднага се споглеждаме  coolcool, тоест стана ясно, че и на двама ни страшно много е харесала. Ами, купихме я!  newsm26
Само дето жилетчицата е за бебок на около година и е в преобладаващи сини цветове!  Mr. Green thumbsup newsm76 Е, какво пък толкова като не е червена или розова - адски много ни хареса, не можехме да я оставим в магазина и си я купихме! Може да я запазим за Константин!  Joy  hahaha
Те хората костюмчета за изписване си купуват, ние жилетки за дете на 1 година...  hahaha  newsm68

Желая ви прекрасен  слънчев ден, момичета!    sun

# 230
  • Мнения: 36
Здравейте, мамчета!!!
Днес е много приятно навън, но за съжаление аз съм вътре в офиса и бачкам...
За толерантността няма какво да коментираме, като вляза в автонус и ме видят, всички си обръщат главите и се правят на приятно разсеяни...защо да стават???
Дори пред кабинета на доки не ни дават път (ако иам и други, освен нас, бременните), та искаме от обществото...
Ама ние няма да си разваляме настроението в този слънчев ден!!!
Усмижки на всички и лек ден!

# 231
  • Бургас
  • Мнения: 83
 Вече може и на мен да сложите сини гащички-потвърдиха ми окончателно.Всъщност бяха ми казали още на ФМ,но аз нали съм с Тома неверни.... Embarassed
  А между другото това ми е първа бременност-моля поправете го на първа страница. Joy
 

# 232
  • Мнения: 233
Благодаря на всички, които ми отговориха на въпросът за спермата! Вълнува ме, защото нямам лекарски забрани да не правим секс, но много мразя презервативите, а от друга страна пък спермата ме притеснява... На следващият преглед задължително, обаче, ще питам лекаря ми!

Освен purshing (която е била забелязана активна от offioly), и някои други от предните редовни мами започнаха да липсват - отдавна не са се вясвали MeryLu, както и Mira_55 (със сигурност има и други, но сега за тях се сещам).  Thinking
Момичета, надяваме се, че всичко е наред с вас!  Hug Wink

Освен горепосочените мамчета, аз се сещам още и за Чушливо люте, Бушонка...

Sunny-bs, честито за сините гащички!  Hug

# 233
  • Мнения: 210
Зравейте!
Вчера бях на преглед в Токуда... Всички седящи места бяха пълни и няколко жени стояхме прави, докато двама мъже - придружаващи жените си /бременни в последните месеци/ и един ,който се опита да даде подарък на док. стояха седнали ... Като влезе едно едро майче и изгледа "подаряващия" накриво той се усети и изхвърча пред чакалнята, но другите двама тапири останаха да си гушкат хипопотамите и въобще не вдянаха ,че нито са бременни, нито им е мястото в чакалнята на гинекологията да заемат свободните седящи места и да ни дишат въздуха Sad   На няколко пъти едва се въздържах да им се разкрещя, но ми направи впечатление,че от 10-12 бременни ни една не забеляза... а от правите аз бях с най-малък корем, а и не ми се седеше седнала... В крайна сметка реших, че няма все аз да решавам проблемите на другите и си замълчах, но зверски се радвам,че моя мъж не е такъв катил и е истински джентълмен  Laughing   Ако моя мъж седи седнал докато бременна стои права, ще му посиня глезените и ще му вдигна такъв скандал,че никога повече няма да си го помисли  #Cussing out

# 234
  • Мнения: 99
Добър ден на всички мами!
Аз за спермата нищо не знам, но ние откакто съм бременна правим секс само с презерватив и досега, да чукна на дърво, не съм хванала гъбички...То май и това му е основно предназачението в този период...Това, че спермата предизвиквала контракции, за първи път го чувам.
А за тези, които не правите сега секс, как издържате? Искам да кажа, то след раждането така и така ще има период на въздържание по медицински причини, но ако и сега не правим, това е кажи речи една година...Не че ми е работа, де, всеки си знае, но ми е любопитно.
Иначе за ставането - не знам. Аз бих се притеснила, ако всички по автобусите започнат да ми стават и да любезничат - предпочитам да не. Може би мисля така защото не ми е тежко за момента, но определено не държа на специално отношение понеже съм бременна. Другите хора, освен моите близки, това наистина никак не ги интересува. Но да не задълбавам темата - всеки има право да има различни очаквания към околните.  Peace
Иначе за мъжа съм съгласна с Маргарете - не може той да седи, а жена му да стои. Една моя колежка се оплака, че докато била бременна, мъжа й я карал с кола на работа и пушел вътре, въпреки че на нея й ставало много лошо от цигарения дим...Щото няма да е същия пич, ако не запали, та да се обесят от смрад в колата...Ужас.
Хайде, хубав ден от мен, аз пак съм вкъщи, и въпреки хубавото време, ми е нещо кисело и криво. Ще взема да си направя кафе, пък дано живна.

# 235
  • Мнения: 33
Здравейте, мамчета,
виждам темата за кофти поведението на хората е неизчерпаема. Днес в тролея една мама, някъде колкото нас, помоли една жена, която я изпревари за мястото, да й го отстъпи, защото е бременна. Много смешно ми стана, аз не бих посмяла да се представя така Simple Smile Жената се стъписа и стана веднага.

Иначе след последното ми припадане при вземането на кръв, днес като отидох за изследвания, бях предварително пребледняла. Оказа се обаче, че ще ми вземат съвсем малко кръв, и то от пръстчето! newsm62 Много глупаво се почувствах, а се бях настроила едва ли не за операция!

Да ви кажа и аз какво знам за секса. Мен докторката ме предупреди за секс с презерватив. А моят мъж биолог обяснява по този повод, че ако всичко е ок, няма проблем да се прави секс, но мъжът не трябва да си оставя семето в жената. Защото, цитирам, "семенната те4ност потиска имунната защита на яйцеклетката, за да й се притъпи нетърпимостта към чужди обекти и така тя да може да приеме сперматозоидите и да бъде оплодена, но понеже вече вътре си имаме бебе, не е хубаво да се потиска имунната й защита
Мисля, че много простичко го е обяснил, дано ви бъде от полза и на вас  Peace

Последна редакция: чт, 21 фев 2008, 13:32 от Meg_H

# 236
  • Мнения: 33
Да бе, Маргарете, егати катилите дето ги има! Как не ги досрамява! Трябвало да им кажеш, барем малко се засрамят от бременната жена!  Twisted Evil
Моят мъж също става на всички жени, независимо дали са бременни или не, чак понякога ме ядосва, че е прекалено добър и съобразителен и оставя всички да му се качват на главата! Ама аз такъв си го обичам де Simple Smile

# 237
  • Мнения: 223
Здрасти, аз съм от юлската тема, но следя и вашата (както и много други). Четох преди време статия в сайта на Бг-мамма за секса по време на бременност и относно спермата, ще цитирам това:

"Ако говорим за физиологическата страна на сексуалния контакт, то е добре да споменем неговата важност във физиологичната подготовка на женския организъм за раждане. Семенната течност на мъжа съдържа хормона простагландин, който омекотява шийката на матката и я прави по-еластична. Така се понижава риска от травми при преминаване на плода. По време на оргазъм се отделя хормона окситоцин, който кара мускулите на матката да се съкращават и предизвиква много приятни усещания. Същият този хормон е жизненоважен за процеса на раждане. Освен това сексуалното общуване се съпровожда с производството на голямо количество ендорфини – хормоните на радостта и удоволствието, които се явяват естествени обезболяващи вещества по време на естествено протеклото раждане."

Но цялата статия е доста интересна, можете да я погледнете тук:

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/361/37/

Може би в това има резон, че спермата предизвиква контракции, но и на други места четох, че тя заедно с хормона окситоцин, който се отделя по време на оргазъм са доста полезни за подготовката на матката за раждането по време на бременността (и не става въпрос само за края на бременността, а за целият й период).

Още едно цитатче от друга статия за секс по време на бременност:

"По време на полово удовлетворяване в кръвта на жената постъпват ендорфини (наричат ги още хормони на удоволствието) и, естествено, те се насочват през плацентата към плода. Това е много полезно - та там, в матката, той няма по-големи радости! Сексът е необходим на бременните и за това, че матката трябва да получава колкото се може повече сперма. Комплексът от специални белтъчини в сперматозоидите под названието акросома съдържа ферментите хиалоронидаза и трипсин, които разширяват капилярите на плацентата, подобрявайки нейната дейност."

Т.е. при една нормално протичаща бременност спермата няма никакво вредно действие, а напротив. А аз контракции получавам ако вдигна 2 кила картофи. Когато правя хубав секс - не...

# 238
  • Мнения: 33
Като с всяко нещо, което не зависи от човека, и по въпросите за въздействието на спермата и секса при бременни учените не са на едно мнение Simple Smile В крайна сметка, щом няма противопоказания, какво по-хубаво от това двама души да се радват един на друг!  Heart Eyes

# 239
  • Мнения: 223
Като с всяко нещо, което не зависи от човека, и по въпросите за въздействието на спермата и секса при бременни учените не са на едно мнение Simple Smile В крайна сметка, щом няма противопоказания, какво по-хубаво от това двама души да се радват един на друг!  Heart Eyes

Тъй, тъй Simple Smile

Те учените са си учени, аз ползвам само това, което на мен ми допада и ми действа добре. Засега оплаквания нямам и съм много доволна от всички учени, които подкрепят любовта, секса и оргазма  Laughing

Приятен ден на всички   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт