Отговори
# 30
  • Мнения: 6 274
Ние започнахме малко повече да спинкаме newsm44 и така пропускаме едно хранене през нощта . Но така като броя , ами по 7 пъти си папкаме .
П.С. Абе само аз ли си седя само тука в тоя форум newsm78 ??? Ей сега попогледнах тук - там . Малииии  smile3555, ами то вие сте се внедрили навсякъде , бе калпазанки !!! Даже и Клои я излових , че освен по други темички тук , митка newsm68 и из други форуми . Хулиганки такива !!! smile3532

# 31
  • Мнения: 719
албена, Алекс ме е изпреварила вече , но това което ти е казала твоята педка е абсолютно погрешно. Така ще постигнеш обратния ефект.

Алекс, не си досадна, някои работи трябва да се повтарят в името на детето.

За режима, ние сме засега на 7 хранения, отпаднало е само това в 24 часа.

Вчера бяхме на ортопед - имаме разминаване на двете тазобедрени ставички, луксация ли се казва. Сега трябва да правим упражнения,които на Калина хич не й допадат и реве ужасно, но трябва да съм упорита и след един месец контролен преглед.
Освен това вчера вече най накрая решихме че операцията на Никола от херния ще е другия вторник. Sad
А уж бях подготвена. Абе криво си ми е. Cry

Еви, чакаме резултати от консултацията да видим колко е наддал големия мъж. Grinning

# 32
  • Мнения: 135
Здравейте и от мен.
И аз първо кърмя малкия и след това дохранвам с АМ.Педиатърката ни каза,че даже кърмата да е 10 мл да му давам.Незнам вие как го постигате да пропускате нощното хранене,но ние още не можем.Може би сме още мънички.Моя юнак става през нощта през 2 часа да яде.Днес му увеличих дозата АМ,пък да видим дали ще спи повече.2-3 дни вече забелязвам,че коликите при нас са предимно от 4 до 6 сутринта,тогава е голям рев,голямо чудо.Единствено като го сложа на гърдите да суче,тогава се успокоява малко и заспива.
Лек ден

# 33
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Джулка, ами като не можем да миткаме по улиците шавъркаме в нетя  Joy.

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
Алекс , чудесно заглавие  Hug

Честито тримесечие на Стефчо   bouquet Да расте жив  и здрав, да папка и да слуша  Hug

Мари, знам колко искаш да кърмиш Даная. Не се отчайвай, бъди по-спокойна, храни се здравословно и дано преодолееш проблема  Praynig Hug
Албена, ти също  Hug

Аз днес упражнявам оригването  Laughing И има резултат - почти като рекламата на Спрайт  Joy

Още немога да позная кога наистина Михаела е гладна и кога прост си мрънка  Rolling Eyes
Аз по принцип още от самото начало не я дундуркам излишно. Мисля че докато са малки трябва много нежно да се подвигат, да се поставят в леглото .. Има време да си играем с тях  bowuu
И наистина има силна емоционална връзка между майката и бебето - когато аз съм спокойна и тя е спокойна  baby_neutral

Аз продължавам да се мъча с този вързапел нерв ли е ..какво ли е ..
Последно май съм си ротирала таза по време на раждането и сега правя упражнения и ходя с ластичен колан  ooooh! Tired
Не съм излизала и за 5 мин. от вкъщи ... Немога да вървя  Tired

А кърма имам в изобилие .. понякога незнам дали не суче малко - 10 мин. а аз имам още и още .. Продължавам да спя със сутиен с подплънки, че тека като .. крава  hahaha
Днес направо без никаква стимулация от страна на Михаела шуртеше като фонтан - горкото ми бебе все е мокро  ooooh! Пижамата, че и бикините ми се намокриха  Crazy
Всеки с неговите си грижи Simple Smile Дано скоро да се регулират нещата при всички  Hug

Последна редакция: ср, 13 фев 2008, 16:25 от ханна

# 35
  • Мнения: 135
Шушони, къде ходихте на ортопед? Ние имаме направление, но май не са останали много доктори, които работят със здравната каса...

# 36
  • Мнения: 1 325
Джуличка, тези противочатъчни се изписват на всички кърмачки тук, аз не се притеснявам от тях тъй като тук много държат на кърменето и по никакъв начин не биха ми дали нещо което да повлияе отрицателно.
Клои аз ще давам само АМ и то задължително след кърмене, значи акушерките ми обясниха , че така с тази диагноза недохранване която установиха при бебка се получава затворен кръг, детето което е недохранено, е сънливо , не се буди през ноща,а аз си мисля че е сита и затова си спи , давам и по малко и нещата си продължават така и тя не наддава, аз се чудех защо не плаче много а то къде било причината, има голяма разлика от голямото цедене което правех вчера след всяко хранене, гласът и стана друг, по жива и енергична е.
Хана , благодаря ти за куража и аз не мисля да се отказвам, скоро съм при доки, и ще му кажа да ми изпише ел помпичка, пък и оделно ще потърся нещо за стимулиране на кърамата, дай боже да имам Praynig достатъчно и ще престана с АМ
Клои, иначе давам НИДАЛ на Нестле , гледам също така че го продават направо готово в шишенца с биберони, в клиниката на момичето до мен направо носеха такива шишенца тя само си отваряше млякото , слагаше биберона и готово, но аз взех на прах в голяма разфасовка.

# 37
  • Мнения: 1 325
Ести, а твоят бебок коло АМ изпива след кърменето?Моята днес едва изпи 60мл но аз и давам от едно шеше на POMMETTE , което уж е противоколиково, с масажиране на устната кухина и с толкова малка дупка, доста трудно дърпа от него ама аз съм доволна, казаха ми да давам точно от такова от което се дърпа трудно.

# 38
  • София
  • Мнения: 56
Направо като ви чета с това 5-6 часово спане ,не мога да повярвам ,че и вашите бебета са колкото моето. Outta Joint Ние я къпем в 7-, яде след това ядем и в 10, в 1 , и така на три часа. Най-много яде даже нощем - изяжда си цялото шише ,през деня не ги изязда. Да не говорим ,че яде по 15-20 мин , а след това се приспиваме помин 1 час и то ако имам късмет.  PraynigОбикновенно ,като я приспя, след половин час се е събудила за следващото ядене. Имам чувство че това дете не иска майка му да спи. Нагрласям се вчера следобяд да спя ,когато тя спи- половин час ,половин все е нещо- познайте- изчакваме да легга ,след като уж е заспала и след 5 мин надува гайдата. Така от 1 до 7 вечерта ,така и не можах да заспя въобща. Тя спеше само дакато я гушках и по пет мин  в леглото. #Crazy #Crazy

Почна да прави и друго ,- ако случайно заспи до 1 час след хранене ,се събужда след половин час и изпада в някаква криза- нищо не помага- плаче като за последно- Днес вече втори път ми го прави- сменям памперса ,гушкам я здавам водичка ,гърдичка  и все пищим. Не знам коликите ли се изострят- уж бяха поотминали с Инфакола , а сега какво става нямам идея. Някой има ли  предположения? newsm78 newsm78


Честито на Стефчо!



Мамите с две и повече деца- направо сте героини- Не знам как да се оправям с едно бебче, а вие как се справяте не знам! Heart Eyes


Знаете ли дали мога да отида на лекар ,преди локхите да са спряли.Преди няколко дни бях решила ,че даже ми е дошло за 1 ден ,но май съм се объркала. Всъщност не ми е ясно  нищо по въпроса- ще ми идва ли или не като не кърмя? Embarassed


Знае ли някой дали като сме на АМ захранването е по същото врме като  като с кърма. Бях решила да захранвам след 6 месец ,но сега се чудя дали трябва пак да е така newsm78

# 39
  • Мнения: X
Здравейте!Мари и ние бяхме с пъпки по лицето,които лекувах,но по бузите останаха,завехнаха ,но не напълно
и кожата стана по грапава,много странно,явно на бузите са други пъпките,иначе я водих на дерматолог.Някоя мама имала ли е такъв проблем? newsm78Вашите по лицето ли са,може да са от прегряване?!

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
juju1 ,същата е схемата на захранване и за кърмените и за некърмените.По принцип дават некърмените бебета,че може с половин до един месец да се захранят по рано или вместо на 6 навършени на 5 или 5 и половина месеца. Peace

Мари,исках да знам коя фирма толерират франсетата.Ясто,пак Нестле. Peace

# 41
  • София
  • Мнения: 56
клое благодаря ти за информацията.


За нОИ-  като се изпраща запитване по емайла се съобщава ЕГН и имената


Диванче -   ниие сме със същите пъпки. Лекарката каза с нищо да не ги мажа ,но аз се притеснявам- стана и като шкурка личицето и никакна изгледи да минат ,даже като се напъва се зачервяват целите бузки ,направо пламтят. Ще взема да се консултирам и с друг доктор. Вие с какво се мажете?

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
juju1, прави ми впечетление, че твоето бебче доста плаче и не спи.
Защо не се консултираш точно за това с педиатърката?
То вярно, че всеко бебе си е с характер, но може да има начен да се поуспокои малко бебчо, и ти покрой него.
Винаги като чета твоите постове и ти влизам в положението.
Пожелавам ти скоро да преодолеете трудния период и да се радваш на спокойно бебе  Hug

# 43
  • Мнения: X
А пък не ви се оплаках,ама ще го направя,че много ми дойде!Изписаха ни със стафилококи в носа(от болницата #2gunfire),с които и досега се боря.Пусках и контролен секрет от носа и хоп-няма стафилококи вече,а ешерихия коли-направо щях да умра,казаха ми че е странно да повторя резултата-оказа се грешка,имала цитробактер-без ешерихия,все грешки,замръсени проби,накрая пак пускам-резултата е оскъдно количество стафилококи!Следват пъпките по лицето:педиатърката вика стафилококи,за два дни мазане нищо не се повлиява,казвам й го по телефона и тя по телефона вика-атопичен дерматит,няма вече стафилококи!Но аз си заведох детето на дерматолог и се оказа нито едното,нито другото,а нещо безобидно!Затова откакто се родила я водя все на частни начала и при специалисти и пак не сме напълно готови!На всичкото отгоре и залепиха пъпчето,изхвръкнало й е!
 Съжалявам,че ви досадих най вероятно с моите ядове,ама да споделя Embarassedаз знам,че не са болки за умиране,ама..

# 44
  • Мнения: 1 325
Диванче, нашите пъпчици са само по лицето, мисля ,че някой мами във форума бяха обсъждали проблема с пъпчиците по тялото.
Клои, май отделните клиники и болници работят с различни фирми, но скоро бях чела , правеха акция срещу Нестле, в бедните Африкански страни, давали на майките безплатно АМ на нестли през първият месец, с цел детето да продължи на АМ на същата фирма и после ще не ще майката трябва да го купува, много гадно ми стана Cry Моят пък е за всичко естественно, беше много против дохранването но няма как.Свекито също е така, тя със свекара имат детска ясла , работили са доста със деца и тя ги гледа по такива системи Simple Smile за естесвените неща Simple Smile Сега са пуснали документи със свекъра да осиновят едно детентсе и процеса е в ход Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт