Счупен турмометър преди 1 година-последствия

  • 36 226
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 591
E хубаво де, ама една нощ този живак нали ще се изпарява, каква файда, че се е насъбрал по хляба  Joy

За точноста - термометрите които мерят Т в ухото са много по-точни.

# 16
  • Мнения: 1 089
Глупости, и аз си купих такъв термометър - изобщо не мери точно, камо ли по-точно.
Незнам защо хората с хипохондрични нагласа се чувстват задължени да спасяват света около себе си като го заразяват със своите страхове.
[Desi], искрено ти съчувствам за болното ти дете, както и за всички твои здравни проблеми, но нещата не са толкова прости и ясни колкото ти се струва , даже за специалистите, камо ли за непрофесионалистите.
И ДА, рискове винаги има, но най-страшно е да си жив, част от живота е да се боледува, да се страда ...и да се умре, но слава Богу не единствената, най-голяма и най-съществена.

# 17
Desi , Моля те напиши статията на кирилица.Това за аутизма ме притиснява защото детето в момента е на 1г 6м и когато се ядоса си бие глава където намери/в пода, в  масата ако го държа може и в мойта глава/.Това проява на аутизъм ли е.Обича да се тръска като не му е по волята.Дали не е последствие от живака.Лошото е че наистина не съм изхвърлила торбичката веднага и е стояла в стаята незнам колко време.Проветрявано е но детето е било в стаята.

# 18
  • Мнения: 1 820
danman виж това http://www.lekar.bg/news-41/info-459 и тук http://www.autistbg.com/?p=1&pname=59&page_id=59 и ако наистина се притесняваш от нещо потърси специалист.Да тук обменяме някакви информации кои знае-кои не знае и може накрая да си изкараш акъла от някои новоизлюпен "специалист"!
а на деси-не мисля 4е има на света майка която не би искала детето и да е здраво! StopНЯМА ТАКАВА!Съгласна сам 4е живака е силно токсично вещество,но пак и 4етох 4е при аутистите липсва цинк.Едното мисля няма общо с другото.

Последна редакция: чт, 14 фев 2008, 16:43 от paneva_82

# 19
  • Мнения: 1 089
Цитат
danman виж това http://www.lekar.bg/news-41/info-459 и тук http://www.autistbg.com/?p=1&pname=59&page_id=59 и ако наистина се притесняваш от нещо потърси специалист
абсолютно съм съгласна
виж и тук и имай предвид, че дори детето ти да има един два симптома - това не значи аутизъм, може да се дължи на различни физиологични и психологични причини. Така както не е задължително, детето ти да има бронхопневмония, ако кашля и има температура.

# 20
  • Мнения: 336
Точно миналата седмица се върнах от международна конференция, на която се разискваха вредите от някои химични елементи, включително живака. В обобщен вид от най-голямо значение е концентрацията на елемента в околната среда и времето на излагане.

Какво да кажем за амалгамените пломби, които са сплав от живак и друг метал и години наред се използваха в зъботехниката? Там вредата е много по-голяма, защото живакът се отделя от пломбата с години! Това е само 1 пример, а има още много.

Така, че айде от масови психози няма нужда!

# 21
  • Мнения: 1 089
От амалгамата живака почти не се отделя, но столетия човечеството е лекувало краста и други болести с живачни кремове, които са  наистина токсични...

# 22
  • Мнения: 3 591
Lenyto, точно наобратно е - амалгамените пломби отделят живачни пари с години, които вдишани са силно токсични. Този живак влиза в тъканите от там отива с мозъка където остава завинаги.
Дали да си махнем или не пломбите е въпрос на личен избор. Това, че на машите родители и нас като деца не ни се е отразило не значи, че това няма да се случи на нашите деца и внуци.

През кожата живака почти не се абсорбира. Което не значи, че е безвредно де.

НЯМА, НЕ СЪЩЕСТВУВА безвредна доза живак!

Счупения термометър дори и да не е увредил никого, после е отишъл на боклука, от там при изгарянето на боклука се е изпарил, влязал в атмосферата, после с дъжда отишъл в морето и почвата... затова и се казва, че риба под никаква форма не трябва да се яде. Дали има място за масова истерия си отговорете сами - един термометър няма да промени средата, но 100 счупени термометъра са достатъчни за да причинят отравяне на всичката риба в океана... От рибата - живака отива в децата ни. Да, рибата е много полезна... но за съжаление е вече храна, която никоя майка не може да даде на детето си без да вкара живак в организма му. Т.е. храна която е забранена за децата ни...

danman, на тази възраст неможе да се диагностицира аутизъм, а и той е може би само един от 100тиците последствия на отравяне с живак. Затова не се хващай точно за него  Wink
Ако имаш притеснения за детето си - заведи го при специалист, който има опит с малки деца - психиатър и логопед. На тази възраст това което трябва детето ти да прави е да позлва около 15 думи, са посочва с пръстче неща които са му интересни - самолета в небето, за да ти привлече вниманието, да се опитва да изрази с думи като иска нещо, да подражава на родителите си (да се прави ,ч е слага куклата да спи, да я завие, да кара колички по пода, да се прави,че кара кола и т.н.)
ако нещо те притеснява говори със специалисти които могат да те насочат (не с педиатъра си)

И да, няма място за истерии и параноя - каквото е станало станало.  И да има детенцето някакъв проблем на тази възраст той лесно би се коригирал с терапия.
Но това което можеш да направиш е да не купуваш вече такива термометри и да се опиташ да образоваш колкото може повече майки за вредата на живака и неговите пари.

# 23
  • Мнения: 111
детето в момента е на 1г 6м и когато се ядоса си бие глава където намери/в пода, в  масата ако го държа може и в мойта глава/.Това проява на аутизъм ли е.Обича да се тръска като не му е по волята.
Здравей danman  bouquet Моето момченце е на 2 и 3м. и прави същите магарии-това са изрази на несъгласие и тръшкания,които  повечето деца правят на тази и около тази възраст.Аутизма е сериозно заболяване, което далеч не се обуславя предимно от вдишани вредни съединения -то е предимно генетично увреждане.Момичетата правилно са ти казали, че ако започнем да правим от мухата слон за всеки вреден  елемент от околната среда, то най-добре да спрем да дишаме веднага.Да, живака е вреден , оловото е вредно, изгорелите газове от авт. са много вредни, озоновата дупка- също,пияните шофьори са навсякъде....искаш ли да продължа?
Успокой се и забрави за термометъра-вече достатъчно си носила тази случка със себе си . Още повече, че ако пак ти се случи(дано да не), ще знаеш как да постъпиш, за да си напълно спокойна.

Последна редакция: чт, 14 фев 2008, 19:21 от cassiopeia

# 24
  • Мнения: 1 089
[desi],
амалгамата изпарява живак само докато е течна, което я превръща повече в проблем за стоматолозите отколкото за пациентите. Може да се учудиш, но в Германия още се правят пломби от амалгама...
Бих те помолила най-добронамерено да цитираш източниците си на информация, за да може всеки сам да решава за тяхната достоверност, защото иначе, поне у мен, остава едно усещане за среща със своего рода фанатизъм по темата.

# 25
  • Мнения: 2 865
В много източници е упоменато, че амалгамата се изпарява при дъвчене и консумиране на горещи храни и напитки. А съдържанието на живак в нея е около 50 %.

# 26
  • Мнения: 1 820
Да и аз така мисля.На кумовете ни детето си блъскаше главата в стената,а на една приятелка момченцето къртеше с нокти мазилките на стените и ги ядеше.Мисля че всяко дете минава през някакви фази.Сега тези фази при приятелката и кумата ми минаха,и децата им започнаха да правят др по-големи щуротии Hug
А и много искам да си кажа мнението и аз за тия термометри за ухото.Когато дъщеричката ми имаше миналата седмица температура 39.4 с термометър за уши я измерихме и той показа 4е е 35.6.Иначе и аз ползвам дигитален,а не живачен просто защото ме е страх да не го счупи бебка докато шава.Но специално тези за ушите са пълна измислица,според мен поне.

# 27
  • Мнения: 1 820
Деси ти да не си защитник на екологията?Аз не мога да разбера какви са тези теории дето ги развиваш.Всеки има свое мнение по въпросите в живота,но ти си седнала да убеждаваш хората за амалгамата,4е стигна чак до рибата.Ами дай да не ядем и риба,всъщност ти може и да не ядеш,но защо пиеш и вода.Ами тя знаеш ли колко е вредна и с какви боклуци е замърсена.Даже и минерална,тя пак разрушавала зъбите,а и не се знае колко е минерална(производителите ако лъжат(то така и така вс на около ни е черно),ми кафето,ми въздуха които дишаме,не ми казвай че трябва да ходим с маски.И пломби да нямаме и какво става-даи зорлян да мрем.А тези зъболекари-трябваше вече и те да са застрашени от изчезване.....Казах ти всяка майка иска детето и да е здраво и пак ти го казвам,но ако нещо ти е писано дори да си смениш и къщата(а не да зазидаш стая)заради това че си счупила термометър то пак ще стане.Никои не може да избяга от съдбата си!Дядо ми не пушеше,нито пиеше и си отиде от рак на белия дроб.Така че мисля да спра до тук.Не искам да навлизам и в др теми,защото нашата работа стана"къде го чукаш,то къде се пука"Просто когато мислиш малко по позитивно ти се случват положителни неща и успяваш да видиш и хубавите моменти от живота.А тях ги има и ще  ги има,повярвай ми!

# 28
  • Мнения: 3 146
danman
Днeс специално говорих с човек, завършил специална педагогика, директор на център за работа с деца с увреждуния,работи и с много аутистични деца. Потвърди това, което бях писала по-рано - никой не знае от какво се причинява аутизмо. Паниката е напълно излишна, според него.

Синът ми също си удряше главата в стената и в пода на тази възраст. Ако го прави с , ако го прави ритмично, продължително и без видима причина, иди да го види специалист. Но заради живака не може с е станало каквото и да било. Токсичен е, да, но наскоро в Нешънъл Джеорафик имаше статия, 98% от съвременните материи съдържат токсични вещества, които се натрупват в организма. Е и?!

# 29
  • Мнения: 3 591
Господ да ви пази дацата  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт