Отказва да дъвче....

  • 1 488
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 520
... Аз знам за дете, което е първи клас и яде само пасирана храна ...

Има деца със здравословни проблеми, за които родителите не подозират. След 4 г. бих се обърнала към специалист.

Аз говоря за деца максимум за 3 години  Peace сами си започват - едни на 7 месеца, други на 1 и 7 Simple Smile

За давенето - не големи парчета, а за храна намачкана с вилица имам предвид, моето от нея спираше да диша ...

# 16
  • Мнения: 530
И ние сме на годинка и всичко пасираме. И аз бях пускала подобна тема. Мамите ме посъветваха от фино пасиране да премина през по- грубо, намачкване с вилица и т.н. Е да, но при нас още не ства. И едно парченце да има плюе и повръща всичко. Ако е пасирано си хапва. Е не мога да  я държа гладна. Засега пасирам. Иначе бисквитка, банан, малко хляб натопен в манджа дъвка.

# 17
  • Мнения: 1 049
Няма какво да го учиш да дьвче, само ще си се научи като има желание...  Peace

# 18
  • Мнения: 3 376

Колкото повече пасираш, толкова по-бавно ще стане. Просто започни малко по-малко да даваш непасирана храна  Peace

Абе момичето казва,че се дави детето от храната.
Значи какво-да продължава да му дава с парченца,пък то да се дави и може би някога ще осъзнае,че всъщност трябва да дъвче така ли?

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Всяко дете се развива индивидуално.Като му дойде времето ще почне да дъвче детето.Анна изобщо не съм я учила(не че и имам някаква идея как бих могла),но тя почна да яде непасирани храни на около 8 месеца.Имам позната на 2 години още пасира,така че както дойде Peace

# 20
  • Мнения: 378
 На първото си дете пасирах до 2 години. Опитваше така някоя и друга хапка и ме молеше : "Мамо, смели".  И аз се чудех - имаше доста зъби, но като че ли дъвченето го изморяваше.  На второто започнах да давам картофките и другите зеленчуци, размачкани с вилица на 9 месеца. Но то винаги си е било с по-добър апетит...

# 21
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
На големият си син почти не съм пасирала, само първите пюрета за захранване. Но той си беше доста ящен и на 8-9 месеца мина на преходна храна, намачкана леко с вилица.
Малкият е доста злояд, дъвче от скоро и то избирателно - солетка, банан, парченце хляб, печено месце. Супи и яхнии - задължително пасирани, ако не са - държи една хапка по час в устата, след което я плюе.
Преди седмица си купих една бъркалка за мачкане на варени картофи (сещате ли се, с дупчици по нея), сега мачкам всичко с това....и о! изненада! сина ми прояде, продъвка....
Не съм го насилвала - на 1г. и 8м.... по това време батко му вече се хранеше абсолютно сам и ушите му плющяха  Blush

# 22
  • София
  • Мнения: 44 122
Моя дъвче избирателно Wink "Манджите" предпочита да са му по-надребничко, ако може да спести дъвченето Simple Smile
Ама хич не се притеснявам....всъщност може да дъвче прекрасно...

# 23
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
 Моят син също все още не дъвче.Давала съм плодове и зеленчуци,намачкани с вилица(на много ситно),не се е давил.Чела съм,че дъвкането на храната,започва около годинка и половина(+/-).

# 24
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
И моя още не иска да дъвче  Crazy и продържавам чинно да му пасирам  Rolling Eyes  Кто попорачетох постовете по темата молко се поуспокоих че моя калпазан не е единствен  Laughing

# 25
Проблемът е, че ако го вземат на ясла няма да има кой да му пасира храната и ще си стои гладен Confused Засега вземаме храна от кухнята, но е на доста едри парчета, предполагам,че в такъв вид я дават и на децата в яслата

# 26
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Проблемът е, че ако го вземат на ясла няма да има кой да му пасира храната и ще си стои гладен Confused Засега вземаме храна от кухнята, но е на доста едри парчета, предполагам,че в такъв вид я дават и на децата в яслата

Спокойно!
Няма дете умряло от глад при наличието на храна!
Като остане веднъж-два пъти гладен ще прояде.

Моя син имаше 4 дни инат и нежелание да яде нищо, дори и пасирано (той винаги е бил труден за хранене)....Е, оставих го 1 път напълно гладен, 2-ят път с 2-3 лъжички....и отново прояде, та дори и започна да дъвче по малко.

# 27
  • София
  • Мнения: 44 122
Проблемът е, че ако го вземат на ясла няма да има кой да му пасира храната и ще си стои гладен Confused Засега вземаме храна от кухнята, но е на доста едри парчета, предполагам,че в такъв вид я дават и на децата в яслата

напротив, много бързо ще се научи там да яде и дъвче....

Общи условия

Активация на акаунт