Бременност и застраховка в САЩ

  • 6 545
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 837
В упътването за попълване на формулярите пише, че трябва да го имам. Също така доказателство за бременността. Ще изчакам първо Social Security Number и после ще си дам кръвчицата за доказателство. Колко струва едно кръвно изследване? Има ли нещо такова като държавни болници тук? Как се процедира? Директно отиваш и искаш час за изследване или ?

Можеш да го направиш и без номера. Няма да е безплатно. На първият преглед за установяване на бременноста, при мен не взеха кръв, а само урина и констатираха бременност с мобилен ултразвук на място.
Избери си гинеколог, запазваш час по тел. (кажи им, че имаш положителен тест, за да ти дадат час по скоро  Simple Smile) Питай също така, дали приемат Медикейд, за да останеш при този гинеколог и след, ако евентуално от Медикейд те одобрят.
След прегледа поискай да ти дадат и цена  за цялостно следене на бременността и всякакви финансови условия и начини на плащане, отстъпки и т.н. Все пак да имаш някаква представа за сумите. Кажи им, че ще кандидатстваш за Медикейд.

AG ти е писала да пазиш бележките за платени суми, за да ти приспаднат после  Simple Smile

# 16
Да знаете някой добър доктор във Вирджиния (Арлингтон)? Предполагам, че не, иначе щяхте да ми пишете. За всеки случай да попитам. Така и ще направя. Ще си запиша час за установяване на бременността и като дойде Social Security #, ще действам.

# 17
  • Мнения: 176
За доктори, регистрирай се и питай тук. Много по-голям шанс някой в този район да ти отговори.

Колкото на ССН, на твое място не бих го чакала - както ти казаха по-горе, ако се квалифицираш за Медикейд, ще бъдеш реимбърсната за разходи които си платила от джоба. Мога само да ти кажа че моя ССН го чаках почти 9 месеца (е, тогава беше точно покрай 11 Септ 2001ва и лудница, а и точно 4 пъти ми объркаха спелинга на името...)

Също така - от Сошъл Секюрити могат да ти дадат разпечатка с номера ти, за да го знаеш преди да пристигне самата карта.

# 18
 Поздравления за бебчето, аз съм в 33 - та седмица и също нямах застраховка, когато забременях. Бях много изплашена и притеснена, за което сега съжалявам. Изобщо не е толкова сложно, колкото ще ти изглежда.
Първото и най-важно е да отидеш при някой ОВ генеколог, за да потвърди бремеността ти, за което тук ти правят един прост тест - урина, не ти взимат кръв. На мен лично това ми струваше $ 180- тогава нямах още застраховка. Така :
Отиди на сайта на вашия щат ... тр. да е (ако си във Вирджиния  Virginia.gov или нещо подобно и сърчвай  pregnant without insurance - ще ти  излязат всички програми, които предлага вашият щат за бремени вече майки, които нямат застраховка. Виж дали имате MOMS PROGRAM тази програма е към щата - Department of community healt , която ще важи ( така ми каза моята социална работничка и ме излъга .. или просто не е била на ясно) само 45 дни, но те те покриват веднага. и по-късно ще ти пратят писмо, за да ти япродължат до края на бремеността.
Те също така предлагат и една програма, която се казва WIC - те са социална програма, която помага на хора сниски доходи, майки без застраховка и т. н. вклучи се и към нея напремено - ще тр. допълнително да подадеш документи и за нея, но те са същите като за MOMS  - програмата...тъй ч само ще ги преснимаш. Те ще ти дават купони за мляко, яйца, кашкавал, сокове и после като родиш ако бебчо е на хумана ще ти дават и хумана, която тук не е никак евтина !!!! Но първо и най-важна е MOMS !!!!
За да кандидатстваш за нея ще ти искат един куп документи така че първо им се обади кажи им, че си бремена и нямаш мед. застраховка, че искаш да аплайваш за MOMS program, питай какви документи са ти необходими, ако нямаш още сошъл питай какво следва от това, знам със сигурност ще ти тр. и потвърждение за бременост и потвърждение за доход, така че ако си от скоро тук и не си работила на СС номера си ... питай ги и за това.
Ако нищо не стане, а и дори да стане ти пак задължително си пусни документи и за Madicaid - те ще ти дадат застраховка за спешни случаи само, ако не те одобрят за цялостна ( с тази за спешни случаи можеш да ходиш в бърза помощ и те ще ти покрият всичко - това вклучва и раждане, и недай боже аборт )
За нея тр. да отидеш в Department of human services - или просто им се обади и те ще ти кажат какви документи трябват - недей да криеш нищо кажи им само истината дори да си нелегално пребиваващ те са длъжни да ти помогнат - имам позната, която нямаше документи и си роди с тази застраховка и нямаше никакъв проблем (дори роди секцио) - покриха и раждането. Но за тази застраховка се чака по-дълго ...няколко седмици за това моя съвет е : ИДИ ПЪРВО ПРИ "MOMS" !!!! - те те покриват веднага!!!

Виж разгледай ги тези сайтове - единият е за MOMS program, a другият за Madicaid  във Вирджиния:

http://www.dss.virginia.gov/cgi-bin/htsearch?words=moms+program
http://www.dss.virginia.gov/benefit/me_famis/

Пожелавам ти успех и ако има нещо пак питай!!!!
С питане и до Цариград се стига съвсем сериозно - на мен нямаше кой да ми каже беше ми мн. трудно , всичко открих сама лутайки се по сайтовете и на телефона, но сега си имам застраховка и не ми пука. УСПЕХ

# 19
Chermit, страшно много ти благодаря за куража, който ми даде.  Hug Ще вляза на сайта на MOMS PROGRAM и ще проверя как стоят нещата. Утре смятам да отида до местната болница, за да получа цените на всички изследвания по време на бременността + раждането. Наистина, бях се ориентирала към Медикейд, но ССН малко е спирачка в момента.От друга страна, няма смисъл да чакам, като незнам кога ще дойде, а изследванията трябва да започнат. Така че ще докладвам.   bouquet

# 20
Здравейте отново! Благодарение на вашите съвети успях доста бързо да се ориентирам в обстановката и днес вече успях да подам документите за кандидатстване за програмата Фамис!  Laughing На място има и клиника, в която ми взеха и урина за потвърждаване на бременността. Сега остава да чакаме да видим, дали са ме одобрили.  Crossing Arms
Ако стане наистина, да знаете, че вие имате голям принос за този мой успех в приключението, наречено бременност и раждане в САЩ!  #Crazy Ще ви държа в течение. Поздрави от мен!  bouquet

# 21
  • Мнения: 1 173
ако не те одобрят винаги можеш да видиш как стоят нещата с WIC, и Medicaid във Виржиния. Аз тук в Мисури , в средата на 5тия месец кандидатствах за Medicaid.Така че , ако не една , друга програма, няма да оставяш нещата.

# 22
Аз 6те ти кага аз какво направих и засега работи.Зна4и мои приятели ме посъветваха да намеря Health Department в мият район.Там ми установиха бременността и после кандидатсваь за Мадикеид (вси4ко става там на място във департманта)Само 4е във на6иат 6тат закона е 4е трябва да има6 зелена карта пове4е от 4 години за да има6 мадикаид ,така 4е спрямо дохода ми ми направиха Clinic card .Pregledite i lekarstava sa mi bezplatni .Обясниха ми 4е Мадикаид 6те ми покрие раждането.До 7 месец 6те ходя във тази център на прегледи но засега сам доволна все пак не па6там ни6то  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 409
Моми4ета, да знаете от мен , 4е най-добрите витамини за бременни в САЩ са на NEW CHAPTER I SE KAZVAT PERFECT PRENATAL. STE GI NAMERITE V WHOLE FOODS. Скъпи са, но са натурални и съдържат страхотни неща. А тези, които докторите изписват са голям боклук, с консерванти и оцветители. Освен това са лабораторни.
Внимавайте с докторите в New York. Аз много си изпатих.

# 24
Здравейте за първи път!
Радвам се че ви открих.моето положение е следното - и аз сам бременна и без застраховка,но и без виза в този момент.някоя от вас беше казала,че статута няма значение при кандидатстване за Medicaid.Страх ме е обаче да отида и да им кажа - ами виждате ли аз съм нелегална,още повече, че се намирам във Вирджиния,където става доста напечено напоследък.Моля ви да ми кажете,ако някоя от вас е минала по този път вече.Какво ще ме посъветвате?аз вече влизам в 4-ти месец и все още не съм ходила на лекар поради ограничени доходи и липса на застраховка.сега все пак ще отида до Human Services да кандидатствам за Medicaid,но се притеснявам какво да кажа,когато ме попитат за статута ми.Моля помогнете!

# 25
  • Мнения: 409
Ти там ще говориш с един единствен човек, който ще е на твоя страна и ще ти каже вси4ките трикове. И няма да си първата нелегална, но все пак ако съпругът ти е легален по-добре той да отиде. Носи документ за потвърдена бременност.

# 26
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Защо не отидеш до WIC - намери им адреса в интернет - там правят прегледи, мисля че и по 1 видеозон безплатно правят. Също ще ти дадат и ваучери за мляко, сирене, яйца, сок и други продукти. Само ти трябва да им покажеш примерно някаква сметка за да докажеш, че живееш на еди кой си адрес, пейчек стъб за да видят колко пари правите на година и лична карта - ако имате под определен доход, не знам колко е - виж на страницата - ще можееш да ползваш техните услуги.

За Медикейд не знам дали ще се квалифицираш - зависи от щата. Ние пребивавахме легално, със студентски визи, но в нашия щат Медикейд беше само за американски граждани.

Ето тук да видиш дали се квалифицирате по доходи
http://www.vahealth.org/WIC/eligibility.asp

А тук ще намериш къде да кандидатваш - зависи в кой район живеете
http://www.vahealth.org/WIC/map.asp

А ето тук списък на храните, за които ще ти дадат ваучери
http://www.vahealth.org/WIC/2007_FoodList.pdf

Не знам какви точно медицински услуги за бремени предлагат - но мисля, че правят кръвни тестове и 1 видеозон.

Последна редакция: вт, 08 апр 2008, 20:54 от TarikMom

# 27
  • Мнения: 613
...сега все пак ще отида до Human Services да кандидатствам за Medicaid,но се притеснявам какво да кажа,когато ме попитат за статута ми.Моля помогнете!

Не съм във Вирджиния /има разлики от щат в щат/, но до скоро, докато бях със студентска виза и аз, по-точно дъщеря ми имаше Медикейд. Няколко месеца назад.
Не знам дали е нещо ново, защото преди години не са ми искали такива неща, но този път ми искаха доказване на статута, плюс искаха да подпиша форма, че позволявам те да се свържат с имиграционните, за доказване на статута ми.

Обаче! Case worker-a ми беше ужасна, абсолютна буквоядка и все едно, че от нея щях да взимам нещо. Преди нея, беше друг, който не се задълбочаваше много, много.

Другото е, че не мисля, че те могат така директно да се свържат с имиграционните. Имат си форма за това, както написах по-горе. Освен това по документите ти, може и да не се ориентират изобщо в твоя статус. Въпреки това не съветвам да лъжеш.

Отиди и виж на място. Чела съм, че са давали на нелегални бременни Медикейт, който е само Emergency and Pregnancy only, но не знам до колко е вярно и дали не са спекулации, плюс че във всеки щат е различно.

Ако не друго, те ще ти дадат информация за застраховки или места за прегледи за хора с ниски доходи. Аз също само такива съм ползвала, защото при нас, въпреки че съм била легална , със студенстка виза, пак не съм имала право на Медикейд.

# 28
  • Мнения: 613
Защо не отидеш до WIC - намери им адреса в интернет - там правят прегледи, мисля че и по 1 видеозон безплатно правят. Също ще ти дадат и ваучери за мляко, сирене, яйца, сок и други продукти. Само ти трябва да им покажеш примерно някаква сметка за да докажеш, че живееш на еди кой си адрес, пейчек стъб за да видят колко пари правите на година и лична карта - ако имате под определен доход, не знам колко е - виж на страницата - ще можееш да ползваш техните услуги.

Колко наистина е различно всичко тук. Нашият WIC приема само хора, които вече имат Медикейт. Имат връзка със социалните и така си проверяват.

# 29
  • Мнения: 1 173
sveatlana в кой щат си-провери на страницата на щата какви са програмите за бременни майки. Медикейд по принцип искат да си легален и да си бил поне 4 години в щатите. В някои щати за бременните това условие отпада , но пак трябва да си легално тук. Затова провери на страницата на щата ви или ако не можеш ни кажи , аз или някой друг ще проверим какви програми се предлагат. Просто нещата са много различни от щат до щат. Успех Hug

Общи условия

Активация на акаунт