какво коли4ество пюре може да се дава на тримесе4но бебе

  • 2 168
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Предполагам, че жената знае от кога се препоръчва захранването така, че няма да досаждам с излишни препоръки, въпросът и е "по-колко", а не "от-кога".

Ако знаеше, нямаше да пита именно този въпрос  Wink
И да, отговорът на питането й е именно 0гр  Peace

# 16
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Блонди, днес давах на малката пюре от круши на Гербер, на което пишеше 3+м.

# 17
  • Мнения: 27 524
Блонди, днес давах на малката пюре от круши на Гербер, на което пишеше 3+м.

На оригиналния етикет или на преведения?

# 18
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Блонди, днес давах на малката пюре от круши на Гербер, на което пишеше 3+м.

На оригиналния етикет или на преведения?

Виж, това не погледнах, а бурГана е в кофата вече. Но по темата, и аз съм за 0гр. на 3м.

# 19
  • Мнения: 117
Никакво. Препоръчва се захранването да започне след 6тия месец.

 Peace
Наистина 0 гр.
Нищо до навършване поне на 6 месеца. До тогава кърма и/или АМ. Нищо друго.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Предполагам, че жената знае от кога се препоръчва захранването така, че няма да досаждам с излишни препоръки, въпросът и е "по-колко", а не "от-кога". Според мен, ако си достигнала до момента на заместване на хранене и ако смяташ да заместиш хранене, около 120-150гр.( но се водиш най-вече от детето)  Peace

 smile3501

# 21
  • Мнения: 2 172
Никакво. Препоръчва се захранването да започне след 6тия месец.

 Peace
Наистина 0 гр.
Нищо до навършване поне на 6 месеца. До тогава кърма и/или АМ. Нищо друго.

Глупости!Чак пък до
ПОНЕ  6 месеца  Crazy Всичко зависи от детето.Не бъдете толкова категорични.ако няма предразположение към просовутите алергии в семейството не е необходимо да се чака толкова дълго.То едва ли не ще почне да ходи,вие те първа ще го захранвате,що за безумие.Не говоря за кърмените бебета,там въпросът стои по друг начин,но за едно дете на адаптирано мляко е препоръчително захрахването да е между 4-6 месеца  Peace

Аз пък си давам плодово пюре.Понася се идеално,даже бебка с охота го приема  Hug

# 22
  • Мнения: 1 062
Ами аз си мисля, че ако е решила да дава пюре сега и половината, които са и написали отговор в темата но не ПО темата да я съветват да не дава ( респективно - да дава ама 0 грама ), жената ще даде. Друг е въпросът дали ще намери търсената информация от тук, където има много майки с опит ( дори и рано захранили ) или ще се лута из нета да намери по-колко за тази възраст и пак ще си нахрани детето както е решила. Та се обезмислят някой отговори според мен. Пък и това кога ще си храни детето с този вид храна е въпрос на разбиране и личен избор, явно е че нея в момента не я дерзаят подобни дилеми. И аз смятам, че е рано но това ще го споделя в подходяща тема. Иначе - с добри чувства  Peace

# 23
  • Мнения: 630
Никакво.

# 24
  • Мнения: 745
ЕЙ,само като ти прочетох заглавието и ми стана ясно какви ще са отговорите. Laughingне се шашкай,ако си започнала захранване се стреми пюрето да е допълнение ,а основното да е млякото.детето само ще покаже какво количество да му даваш.А ако не си започнала,моят съвет е да изчакаш поне до 4 навършени месеци.най-добре е около 5 месеца. Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 3 249
Между другото нямаше ли някаква наредба, според която всички производители ще бъдат задължени да посочват на продуктите си срок за даване на храната не по-малко от 6 месеца? Thinking Или аз пак съм сънувала?

На кои продукти? Ам-то или пюретата? Минималният срок за пюретата е от 4-ти навършен месец, по-рано няма  Peace

За пюрета и каши става дума. Върти ми се нещо, че съм чела/чула някъде, че ще има промени и на тях няма да пише срок за даване под 6 месеца (в България само Нестле май го спазват това). Но щом само аз съм го чувала това, вероятно съм в грешка Thinking

# 26
МНОГО БЛАГОДАРЯ НА ВСИ4КИ ЗА ИНФОРМАЦИЯТА.ОТ 4 ДЕНА И ДАВАМ ПЮРЕТА И МИСЛЯ 4Е ДОБРЕ И СЕ ОТРАЗЯВАТ И МН0ГО ГИ ХАРЕСВА.МАКАР 4Е ТОВА МИ Е ТРЕТОТО ДЕТЕ СЪМ ПОЗАБРАВИЛА НЯКОИ НЕЩТА .РАЗЛИКАТА МЕЖДУ НЕЯ И ВТОРОТО МИ ДЕТЕ Е 9 ГОДИНИ.БИХ ПРИЕЛА И ДРУГИ СЪВЕТИ.МНОГО 6ТЕ СЪМ ВИ БЛАГОДАРНА.

# 27
  • София
  • Мнения: 435
Не съм специакист по темата ама все пак имам скорошен опит и си мисля че това е ОГРОМНА грешка.Та то  сигурно има още колики какви пюрета? newsm78Не мъчи коркото бебе кой ли знае какви реакции стават в коремчето му?

# 28
тя ве4е няма колики.и в интерес на истината много добре и понасят.дано все пак не греша.въпреки това много благодаря.

# 29
  • Мнения: 451
На два пъти по 30- дневно.

Общи условия

Активация на акаунт