Отговори
# 15
  • Мнения: 474
Оди без да съм сигурна но искам да те посъветвам да направиш консултация и при Нина тя пише във форума.Отделно към МОН има цял отдел който се занимава с интеграцията и от там трябва също да си дадат своята експертна оценка.

# 16
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Втори път - не може да се отлага.

Нещо чух, че може ресурсен да се плати от родителя, непрекъснато да е до детето. - Не знам със сигурнаст.

Има и тъкъв начин, дава се в училище детето и класния ръководител дава предложение за ресурсен.

Последна редакция: нд, 17 фев 2008, 16:48 от dorothy

# 17
  • Мнения: 919
При нас ресурсната идва само два пъти седмично,за разлика от други години.На малките /тя е отделна/идва всеки ден.Но при нас/догодина завършваме/ не е толкова ноложително. Peace

# 18
  • Мнения: 199
Случайностите не са случайности Mr. Green,защото онзи ден се оказа,че моя позната работи в Министерството на образованието,обаче аз не знам откъде да започна с питанията.Моля който вече е минал първи клас и знае какво се прави в пълният смисъл на думата,да пише.Ходи ли се до социалните,какво траябва и трябва ли изобщо да се подават документи в местният инспекторат по образованието,освен,че сега трябва да обиколя училищата за да се дапозная с условията,смятате ли,че трябва да търся училище с по-малко първи класове ако решим детето да е в клас newsm78,как да подходя и с нея за да разбера и на нея самата какво ще и хареса повече,защото тя е много контактно дете newsm78

# 19
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
1. Разбира се, че се търси първо училище. Най-добре е винаги да е близко и удобно за детето.

2. Записва се детето

3. Започва учебната година и се интересува от учителката как се държи, как свиква, как изпълнява. Може просто да минеш за заинтересован родител. Аз в първото училище си имах и дете информатор, без да го питам разбира се. Защото нашите може да имат проблем, ама има родители, които мислят, че децата са им страхотни, а са агресивни, бяха го много били, е на такива деца не бива да попада. Веднага го преместих е един месец си провалихме в старото училище. Сега сме при страхотни деца , класна и т.н

# 20
  • Мнения: 199
Извинявай,че ще те попитам,но имаше ли човек,който стоеше отвън пред класната стая за всеки случай ако детето излезе. #CrazyА как се справихте с уроците,с писането,с изговарянето,защото при нас този проблем си е проблем Sick

# 21
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Извинявай,че ще те попитам,но имаше ли човек,който стоеше отвън пред класната стая за всеки случай ако детето излезе. #CrazyА как се справихте с уроците,с писането,с изговарянето,защото при нас този проблем си е проблем Sick

Ами навън има охрана пред училището и уж гледат. Уроците, борим се и от скоро взех учителка, която както разбирам е препоръчана от някой от нашия форум. Нещата започват да вървят добре.

# 22
  • Мнения: 919
Извинявай,че ще те попитам,но имаше ли човек,който стоеше отвън пред класната стая за всеки случай ако детето излезе. #CrazyА как се справихте с уроците,с писането,с изговарянето,защото при нас този проблем си е проблем Sick
Чак пред класната стая няма да има никой,но охраната уж внимава да не излязат от училище. PeaceА пък и класната ги наръчва на охраната ,особено в първи клас.Няма страшно!
Извинявам се че отговарям без да е зададен към мен въпроса Grinning

# 23
  • Мнения: 74
oddy,всичко е въпрос на време.В първи клас дъщеря ми ставаше по време на час,разхождаше се в стаята,гледаше през прозореца и искаше да излиза в коридора и на двора.Сега вече няма такова нещо.Някак си придоби учебни навици,знае,че когато е в час трябва да стои мирно и да внимава,но целия първи клас не можах да я накарам да стои мирно.Мисля си,че детенцето ти като тръгне на училище също постепенно ще придобие тези навици и няма да имаш проблеми!

# 24
  • Мнения: 199
Ще продължавам с питанките  Embarassed,как успяхте да провокирате децата си да пишат,смятате ли,че е добър варианта за частна ученичка newsm78. Съпруга ми и той изглежда все повече се паникьосва и ме натиска да проучим вариантите за частна ученичка в някое училище, пък в останалото време да посещава някоя полудневна занимална.От друга страна пък така ще я завреме с още по-малки деца и аз пък се притеснявам,че това ще и попречи в развитието. newsm78 Остава обаче притеснението,с което извинявайте,да не ви досаждам,но нейният говор ме притеснява,да не предизвика някаква лоша реакция от страна на децата,в групата в момента се случва от време на време,и тя реагира много мъчно, а се притеснявам и от някакви извращения, #Crazy,знаете,всеки ден ,а може би и аз полудявам Mr. Green

# 25
  • Мнения: 74
Не като частна ученичка,а на индивидуално обучение.Аз си го мислех същото за моето дете,но след много разговори с класната,директорката и останалия екип,който работи с дъщеря ми,решихме засега да остане на редовна форма на обучение.Освен това никога не е късно,ако видиш,че не върви така,да премине на индивидуална форма на обучение.Тази форма на обучение няма оценки,а "зачита се","не се зачита".Поне така ми казаха в нашето училище.Когато едно дете със СОП е на индивидуално обучение,не го натискат кой знае колко да учи.Учителите си казват:"Колкото може толкова",а според мен всички деца със СОП могат много повече,стига да има кой да им обръща нужното внимание.

# 26
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Одди, дай си я редовно, първи клас не се повтаря, поне това уверение да вземете, а междувременно работете с детето и нещата се получават.

# 27
  • Мнения: 199
Много Ви благодаря за куража,който ми давате.Няма да крия,че продължава да ме е страх.Най-много се притеснявам от това,че не говори добре, и че не може да поведе свободен разговор,което ще се отрази и на отношенията и с останалите деца.От тази седмица започвам обхода по училищата.Кой вариант мислите че е по-добър- по-голямо училище или по-малко с по-малко класове newsm78,защото се колебая от къде да започна,ама все ще се почне от някъде.

# 28
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
  Кой вариант мислите че е по-добър- по-голямо училище или по-малко с по-малко класове newsm78,защото се колебая от къде да започна,ама все ще се почне от някъде.


Търси учителка.

# 29
  • Мнения: 199
Притесненията ми са свързани отчасти и с това да се обяснявам освен на учителките/не искам да засягам никого/,така и на директорките.Вие как се справихте с това,яд ме е на това,че отново фокусирам вниманието на всички върху проблем Sick Вашите учителки как са реагирали на спонтанни прояви на Вашите деца....
Моля разкажете ми през какво преминахте Praynig

Общи условия

Активация на акаунт