СЕКЦИО - ВЯРНО ЛИ Е?

  • 12 989
  • 107
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 135
 Sickразбира се че не е верно,твоята история ми напомни на едно момиче с което бяхме в една стая след секциото,та тя се оплакваше на всеки по телефона:
Ти знаеш ли какво преживях?Имаш ли представа какво е секцио?
Ами първо ти изкарват червата в едно корито и след това.........и чак тогава бебето ooooh!
и това го слушах 3 дена докато се изреди да и се обади цялата рода #Crazy
побърках се направо и и обяснявам че не така тя обаче не та не ooooh!


мисли позитивно мила и не се замисляй за такива неща,желая ти здраво бебче на финала

# 17
  • София
  • Мнения: 6 011
За пръв път го чувам това - родих със секцио.

# 18
  • София
  • Мнения: 627
Ако бяха ми вадили и пренареждали 12 м. черва все щях да видя някое Simple Smile
А аз се чудех защо след като извадиха бебо мина още 1 час докато ме зашият, я те ми пренареждали червата  Mr. Green
Ако си сигурна, че искаш да видиш как протича секциото в нет-а има доста филмчета. Лично аз не ти препоръчвам преди да родиш да ги гледаш .

# 19
  • Мнения: 1 049
Сьвремените методи при секциото са толкова щадящи, че дори не се и реже всичко както преди... операцията трае около 30-40 мин., бебето се вади веднага заради упокойката и повечето от времето минава просто за да се зашие раната на матката и корема... Това, което са ти казали трябва да е някакьв виц или някоя практика от Средновековието...   Wink Joy

Последна редакция: чт, 14 фев 2008, 14:06 от Ciao_bella

# 20
  • София
  • Мнения: 6 011
Да, това за филмчетата е добра идея, не се сетих. Зависи как приемаш тези неща, де, аз ги приемам нормално и не се притеснявах да гледам такива неща преди да родя /сега пък ги гледам с кеф дори/.

# 21
  • Мнения: 2 622
Режат коремната стена,вадят матката,режат я,вадят бебето(всичко това става за около 10 минути),после шият матката,после коремната стена(за около 40минути)Това в общи линии представлява секциото.

# 22
  • Мнения: X
За секциото се носят една камара митове и легенди кой от кой по-ненормален.  Twisted Evil
Ама чак такова нещо не бях чувала........ама защо се измислят такива неща за секциот, пък никой не разказва простотиии за нормалното раждане  newsm78 'щото аз лично и за него съм чувала разни цветущи истории, ама....

# 23
  • Мнения: 472
Ей, това направо си е научна фантастика  Hug Аз си мислех, че са ми взели много пари за секциото, а то и червата са ми пренареждали. Май трябва да се обадя да им благодаря  Joy

# 24
  • Мнения: 135

Ако си сигурна, че искаш да видиш как протича секциото в нет-а има доста филмчета.
кажете къде ги намирате тези филмчета на мен ми е интересно да видя но не откривам

# 25
  • Мнения: 27 524
Режат коремната стена,вадят матката,режат я,вадят бебето(всичко това става за около 10 минути),после шият матката,после коремната стена(за около 40минути)Това в общи линии представлява секциото.

И това не е вярно - няма вадене на матка.  Laughing Режат коремната стена, после пукат мехура, разширяват отвора и измъкват бебчето, това е  Peace

# 26
  • Мнения: 770
Със секциото вадят бебета, сигурно има и операции, при които вадят и черва, слава богу тази не е от тях! #Shocked

# 27
  • Мнения: 9 973
Мдааа, като ти слагат спирала, обикновено първо вадят сърцето, за да направят място!
Joy Joy Joy


господи какви хора с фантазии има,да плашат бременни жени е срамота........ Shocked

# 28
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Абсолютни глупости.

# 29
  • Мнения: 27 524

Ако си сигурна, че искаш да видиш как протича секциото в нет-а има доста филмчета.
кажете къде ги намирате тези филмчета на мен ми е интересно да видя но не откривам

Аз гледам ТВ Здраве, вечер има по 3 часа за раждания - нормални и секцио. Секциото го дават отблизо и подробно, след първото претръпване става много интересно.  Simple Smile А мъжът ми като види, че минавам на Здраве става и излиза  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт