СЕКЦИО - ВЯРНО ЛИ Е?

  • 13 076
  • 107
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 478
Момичетата ти казаха че това с червата не  е вярно!И са прави!А след операцията,докато си още в болницата,трябва да изкараш газоветв и да отидеш по голяма нужда,за да са сигурни лекарите че всичко е ок.А относно запека-много често след секциото нещата се оправят.И при мен беше така.Успех Laughing

# 76
  • Мнения: 814
Момичетата ти казаха че това с червата не  е вярно!И са прави!А след операцията,докато си още в болницата,трябва да изкараш газоветв и да отидеш по голяма нужда,за да са сигурни лекарите че всичко е ок.А относно запека-много често след секциото нещата се оправят.И при мен беше така.Успех Laughing
Всъщност и на мен след секциото доста ми се регулира стомахът  Peace

# 77
  • Мнения: 367
 JoyТази(медицинското лице),май е много против секциото,а ако ти е близка,гледа да те наплаши,за да родиш нормално #Cussing outи да не помисляш за други начини SunglassesКакто са ти каззали  и другите-не е вярно!Това да не е касапница?!!! #Crazy

# 78
  • Мнения: 1 477
Дано няма много такива компетентни медицински лица! CrazyДруго освен бебето не помня да сами вадили. Laughing

# 79
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Е да се смееш ли, да плачеш ли на такова изказване..... #Crazy newsm78

# 80
  • Мнения: 318
Мами, много ви благодаря за търпеливите отговори на безумния ми въпрос, но на страха очите са големи......а подобна информация - от медицинско практикуващо лице  Twisted Evil просто ми дойде в повече.....
С риск да си навлека вече гнева на някои от вас - ще задам още един въпрос - пак, към тези от вас - преминали през интервенцията - секцио... Един от рисковете - след операцията - са срастванията.
Та - въпроса ми е - следи ли се за такива във времето след секциото? Има ли начин - на прегледи - да се установят навреме и да се премахнат - ако (не дай си боже има такива)......Питам, защото майка ми и 2-та пъти родила секцио - по мед.показания, след 24 часови неуспешни опити...за нормално. Но преди години се наложи да й изрежат и матката, и яйчниците - вследствие сраствания - от 2-те прекарани операции - секцио. Знам, че тя не се следила през годините и затова ме интересува дали има начин  - да се избегнат тези неприятни последици.
Още веднъж - много благодаря за търпението и отзивчивостта. Прави сте да питаме лекарите - но те, за съжаление - "цветните картини" и негативи - ни ги спестяват...И малко сме в затъмнение - бременните - относно реалните плюсове и минуси при двата вида раждане.

# 81
  • Мнения: 1 155
НЕ, НЕ Е ВЯРНО.... абе кви са тия глупости дето ги разправят тия хора просто се чудя? Thinkingпросто по-малко вярвай и по-малко слушай подобни глупости.....по-добре ще е за тебе. Peace

# 82
  • Мнения: 153
Мами, много ви благодаря за търпеливите отговори на безумния ми въпрос, но на страха очите са големи......а подобна информация - от медицинско практикуващо лице  Twisted Evil просто ми дойде в повече.....
С риск да си навлека вече гнева на някои от вас - ще задам още един въпрос - пак, към тези от вас - преминали през интервенцията - секцио... Един от рисковете - след операцията - са срастванията.
Та - въпроса ми е - следи ли се за такива във времето след секциото? Има ли начин - на прегледи - да се установят навреме и да се премахнат - ако (не дай си боже има такива)......Питам, защото майка ми и 2-та пъти родила секцио - по мед.показания, след 24 часови неуспешни опити...за нормално. Но преди години се наложи да й изрежат и матката, и яйчниците - вследствие сраствания - от 2-те прекарани операции - секцио. Знам, че тя не се следила през годините и затова ме интересува дали има начин  - да се избегнат тези неприятни последици.
Още веднъж - много благодаря за търпението и отзивчивостта. Прави сте да питаме лекарите - но те, за съжаление - "цветните картини" и негативи - ни ги спестяват...И малко сме в затъмнение - бременните - относно реалните плюсове и минуси при двата вида раждане.


Мила, евентуални сраствания, според мен, биха могли а се установят чрез гинекологичен преглед, включващ обикновен преглед на "магарето" и преглед чрез вагинален ехограф (мисля, че така се казваше). Поне аз тези неща си направих през юли миналата година (тоест 2 годии и нещо селд секциото) и слава Богу, лекарката каза, че нямам сраствания. А иначе доколкото знам срастванията се премахват например по време на второ секцио.  Това, успех и леко раждане и не се притеснявай сега излишно!

# 83
  • Мнения: 9 814
Извинявай, но това т.нар. от теб "медицинско лице" да не е поредната санитарка- професор по акушерство и гинекология?! Shocked по глупаво и смешно нещо не бях чувала  hahaha Joy

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
не,не е вярно.

# 85
  • Мнения: 1 546
 Joy LaughingМНого готино това с червата... Joy

# 86
  • Мнения: 581
полина - да се говори за "сраствания" е много общо. Причините да се образуват разни тыканни промени може да са много, и дали нещо е станало в следствие на секцио или някакви други интервенций и процеси в тялото понякога е трудно  да се каже. При мен имаше срастване около разреза (само на горните слоеве на тыканите), но по никакыв начин не е било/ не е  проблем. Ако тырсиш 100% гаранция за безопасност по време и след операция (каквато е и секциото) не вярвам че някой може да ти я даде. Но риск има выв всичко - выпорсыт е кой риск е за предпочитане выв всяка една конкретна ситуация. Ако разпиташ выв форума за усложнения получени в следсвие на нормално раждане - сым сигурна че сыщо много хора ще се обадят. Факт е обаче, че така не се получава много рална картина. По-често се дискутират проблемите, а не безпроблемните неща Simple Smile.

Преди моята операция си бях направила лист (ама дылыыыг) сыс выпроси, които ме притесняваха и всеки пыт питах лекаря. Имам чуството че това е все едно взимаш изпит - никога не си достатычно готова и никога не знаеш какво ще ти се падне. Поне в този случай обаче, изпитваният човек е лекаря и се предполага че си е научил урока перфектно Wink. Останалото - кысмет Simple Smile.

# 87
  • София
  • Мнения: 2 483
Сраствания могат да се получат след всяка хирургическа интервенция /че и без нея в особени случаи/.
Както ходиш веднъж годишно на гинеколог, така  може да се проверява и това. Случаят на майка ти е по-скоро изключение, отколкото правило. Мисли позитивно!

Това за червата изобщо няма да го коментирам...
Е не, не мога да се въздържа. Освен това, при гинекологичен преглед, могат да ти вкарат вагиналния ехограф през устата до матката, за да я видят и от другата страна. Joy

# 88
  • Мнения: 326
при секциото се вадели 12 метра черва......и после се нареждали отново - но гаранция за правилната им подредба и т.н. - никой не ти дава..... [

Това каза и майсторът на свекърва ми, когато я видя как е извадила дъбовия си паркет..."Госпожо, сега гаранция за правилната подредба  на паркета не давам..." Wink Това са пълни глупости... не се шашкай! Стискам ти палци! Peace

# 89
  • Мнения: 104
Това медицинско лице - да ходи да се гръмне. По-голяма глупост скоро не бях чувала.

Общи условия

Активация на акаунт