"спешни болници или поликлиники за първа помощ"

  • 15 479
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 931
За дете не носим нищо като ходиме и като му въведат ЕГН излиза всичко за детето

# 16
  • Мнения: 1 347
Здравната книжка на детето трябва да си е у вас, т.е. добре е да си я поискате от педиатъра. В центровете, с които педиатрите (личните лекари изобщо) сключват договори, обикновено изискват здравна книжка при преглед през нощта и в почивните дни.
В болниците, където има спешен прием, не се искат (т.е. не трябва да искат) никакви документи. От друга страна, те имат право да кажат, че състоянието не е спешно, и да поискат да ви върнат при личния лекар/дежурния център; тогава, ако държите все пак да ви прегледат там, прегледът се заплаща.

# 17
  • Мнения: 339
Информацията за здравната книжка ще ми е от полза и на мен. Сина ми е на 1год. и 4 месеца и незнаех, че има такава, камоли да си я поискам.

# 18
  • Мнения: 9 814
Здравната книжка осигурява на вас или на вашето дете и безплатни стоматологични прегледи няколко пъти в годината, безплатни пломби и разни други облаги. Не знам поради каква причина /най-вероятно смяната на личния лекар/ не могат да ни издадат здравна книжка. Картона на дъщеря ми е детската градина, но ние си купихме друг и педито го завери. Така се отърваваме от плащането. Иначе искат пари за преглед на деца, защо не знам.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 011
Носи здравната книжка или картона на детето. Ако не си ги взел прегледа при нас / спешен център зад 25 ДКЦ в Младост 3/ е 20 лв.

Картона стои пре педи-то- няма как,а здравна книжка няма  Sad

В такъв случай нашата педиатърка ни каза, че ще ни приемат със синьото заявление за избор на личен лекар. Става въпрос за заведението, с което е сключила договор да и поемат пациентите след работно време и  в почивните дни.

# 20
  • София
  • Мнения: 44 128
Носи здравната книжка или картона на детето. Ако не си ги взел прегледа при нас / спешен център зад 25 ДКЦ в Младост 3/ е 20 лв.

Картона стои пре педи-то- няма как,а здравна книжка няма  Sad

В такъв случай нашата педиатърка ни каза, че ще ни приемат със синьото заявление за избор на личен лекар. Става въпрос за заведението, с което е сключила договор да и поемат пациентите след работно време и  в почивните дни.


Хъм...ми чесно казано на мен миналата година ми се наложи да се обаждам на спешния център, дойдоха прегледаха го, направление за болница ни дадоха...но така и не ни поискаха никакъв документ, нито те , нито в болницата.....нито пък сме плащали....

# 21
  • София
  • Мнения: 39 775
По принцип искат здравната книжка. От спешният кабинет на самото ДКЦ не са ни връщали, приемат ни на доверие, като ни казват на другия ден да минем през личната.
И картона и здравната книжка са в мен.

Общи условия

Активация на акаунт