Как се справяте със страха и неприятните мисли!

  • 1 973
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
Благодаря на всички за споделеното и за съветите!Интересното  е, че преди 5 години ,когато се роди голямото ми момче,не изпитвах почти никакъв страх и много се гордеех със себе си,а сега когато съм заета с работа и покрай мен е доста натоварено,намирам време и пускам в главата си лоши мисли................Но мисля, че ми дадохте отговор на това ,което ме интересуваше, за което  Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 4 406
много е лесно- казваш си, че такива работи точно на теб няма да се случат и приключваш с лошите мисли  Hug

# 17
  • Мнения: 2 755
Аз съм по-черногледа. От както родих всекиднево си мисля лоши работи. Няма отървия от лошите мисли, пак като остане време и не се занимавам с нещо напълно отвличащо нахлуват newsm50 newsm50
Можи би в по-тежки случай, като моя може да попогне психолог...

# 18
  • Мнения: 46 518
Не мога да се справя  Confused и явно ще си остана с 1 дете  Confused

# 19
  • Мнения: 4 292
Не мога да се справя  Confused и явно ще си остана с 1 дете  Confused
И аз съм така. До скоро бях абсолютно категорична, че не искам второ дете, но напоследък се улавям да мисля все по-често за това. Опасявам се обаче, че страхът от раждането и  признавам си - промяната - ме възпират доста сериозно. Трудно ще се реша на такава стъпка.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 185
Докато бях бременна гонех негативните мисли във връзка с това като правех нещо за бебето - купувах дрешка, гладех, подреждах или пишех в дневник на бременността, когато тези неща не помагаха просто казвах на мъжа ми какви мисли ми се въртят и получавах най-успокоителната прегръдка и думите "Всичко е и ще е наред!".

# 21
  • Мнения: 315
Не мисли за лоши работи, мисли за хубави неща, слушай музика, разглеждай увлекателни и интересни сайтове в Интернет, излизай навън на разходка с приятели, говори с половинката си да те успокоява, с роднини. Всичко ще бъде наред.  newsm10

# 22
  • Мнения: 961
И мен понякога ме налягат мисли как ще мине раждането, страх ме е, притеснявам се. Но със самоконтрол си налагам да не мисля за това, а за нещо друго. Занимавам се с неща, които обичам, и така се разсейвам.
Започнах да чета доста за видовете раждане и сега, когато съм по-информирана, се чувствам по-спокойна.

# 23
  • София
  • Мнения: 44 120
Все си мислех, че с второто някак би трябвало да е по-спокойно....нали вече си го минала, поне не ти е непознато...

иначе за пърото - четях и събирах много , много инфо за раждането...всъщност бях много спокойна и напълно убедена, че всичко ще мине бързо, безпроблемно и почти безболезнено....за нормално става дума раждане....горе-долу така и стана...е не съвсем , но все пак...

Много е важно вътрешната ти нагласа - ти защо си тооолкова уплашена и ошашкана...имаш неприятни спомени ли?
Дожа притеснение винаги има, нормално е...но щом ти си го усещаш че ти е в повече  сигурно е така.. и би трябвало да има причина за това...

# 24
  • Мнения: 8 999
Родих със секцио първия път, затова нямах никакви притеснения за второто дете. По такъв начин мога да родя и десет деца /стига да искам, разбира се!/
Често ме налягат мрачни мисли за вече порасналите ми деца - като всяка майка се тревожа да не ги сполети някое нещастие и мисля, че никога няма да спра да ги мисля. Но се опитвам бързо да разкарам черните образи от съзнанието си, като насочвам вниманието си към някаква приятна  дейност или красива мечта.

# 25
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Стараех се да игнорирам лошите мисли.

# 26
  • Мнения: 3 929
Свекърва ми казва, че най-добрият начин да решиш даден проблем, е да се сблъскаш с него. Аз обаче съм на мнение - да го избягвам. Това и ще те посъветвам, гледай да избягваш да четеш разни истории за лоши раждания, проблеми и тем подобни, избягвай да гледаш филми с лоши сцени и т.н., защото така товариш съзнанието си и това предизвиква тези мисли у теб. Заобгради се с хубави неща, красиви неща, срещай се с усмихнати, с положителни хора и така - все в този ред на мислене.
 

# 27
  • Мнения: 371
Свекърва ми казва, че най-добрият начин да решиш даден проблем, е да се сблъскаш с него. Аз обаче съм на мнение - да го избягвам. Това и ще те посъветвам, гледай да избягваш да четеш разни истории за лоши раждания, проблеми и тем подобни, избягвай да гледаш филми с лоши сцени и т.н., защото така товариш съзнанието си и това предизвиква тези мисли у теб. Заобгради се с хубави неща, красиви неща, срещай се с усмихнати, с положителни хора и така - все в този ред на мислене.
 
съгласна съм Peace

# 28
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Намери темата "Смешно ли е раждането". Четях я преди да родя и се убедих, че до известна степен процеса на раждането се повлиява от вътрешната нагласа на жената.  bouquet

# 29
Благодаря отново, за споделеното! Понеже жените мислят много за нещата и събитията около тях,проявяват и по-голямо разбиране към нещо, което спокойно уравновесените мъже наричат параноя или женски глупости!Лека бременност на всички бременни мами, на на останалите - да се страхуват по-малко за порастналите си деца! Музиката и споделянето наистина помагат, а бебина промърдва, дано защото е доволна от страхливата си майка! BlushКъсмет и усмивки на всички

Общи условия

Активация на акаунт