Хайде, вече време не остана, ФЕВРУАРЧЕ да гушка всяка мама!

  • 17 269
  • 290
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 1 185
 smile3514 Болна съм!   smile3511. Ох, да се оплача, ще откача от снощи съм зле, хрема, глава, болки в мускулите - разболях се! Големият страх сега е бебче да не се разболее, постоянно сме заедно и според мен си е абсолютно реално. Току що изпих първото си хапче за това състояние, че май само с чайчета няма да стане  newsm45! Отгоре на всичко Марти има толкова силен рефлукс, че се буди от вкуса в устата си  Sad

Дано свърши по-бързо гадната настинка!

# 226
  • София
  • Мнения: 137
Добро утро wavey!
Днес все още съм тук, нооооо утрееее Sunglasses! От неделя привечер имам едни много редовни контракцийки, които са си подготвителни, защото са само стягане на равни времеви интервали, без да се засилват, без да стават по-болезнени , по-чести и т.н. Но имам чувството, че вършат добра работа, защото усещам, че бебата е слязла доста надолу в таза. Странното е че са само следобяд, вечер и през нощта (даже тази нощ ме събудиха едни по-мощни такива), а на сутринта съм пак в атлетическа форма. Дано са подпомогнали разкритието ми, че хич не ми се ще да отнеса ножа Sad !
Наденце, това, което описваш са си чисти контракции, въпреки че ти приличат на разтяганията на бебето. Те може да се предизвикат от движенията му и матката реагира като се стяга около него и го обгръща плътно.
jjoy, моята така наречена тапа (кафеникаво течение, което имах цяла седмица след един преглед), не доведе до заветното раждане, за съжаление. Доки ме предупреди, че няма проблем и това нищо не значи. Та, мисълта ми е, че това се случи още миналата събота на 9-ти, а с днешна дата нямам родова дейност. Тази запушалка, която може да изтече наведнъж или да пада на части, не е никак показателна..съжалявам! Надявам се, все пак при теб да се получи!
Вижте тази статия за кърменето, която не казва нищо ново, което Мери вече да не е обяснявала милион пъти, но е хубаво синтезирана и дава кураж:
http://semeistvo.rozali.com/dnevnik-bebe/p6427.html

# 227
  • Мнения: 307
Добро утро Hug Hug
Днес имам рожденик-моето слънчице Петьо става на 3 годинки  bigdance2По този повод искам да ви почерпя


# 228
  • Мнения: 21

Росинка, ако всичко момци са като Алекс, няма защо да се тревожим. Да ти е жив и здрав и да го нащипкаш от мен Simple Smile
Мама Ави - Честит ти рожденник. Да расте здраво и силно дете !!! Относно глюкозата не са ми казвали в болницата да, дори в стаята в която бяхме на едно от момичетата носеха шишенце с глюкоза, а на мен само преварена вода, което ме навежда на мисълта че умната ми педиатърка не е много в час.

Моите грешки за кърменето:
При мен объркването стана още в родилния дом. Тъй като родих секцио и не ми дадоха детенцето три дни аз се сдобих с препълнени болезнени гърди като буци. В деня в който ми я донесоха, ясно е че аз не знаех какво да я правя и като се разрева веднага и ръгнах шишето с адаптираното мляко. /грешка номер 1/.
След няколко часа тя пак се разкисна и тогава реших да я сложа на гърдата - абсолютно неуспешно - ареолата беше адски твърда и тя не я захапваше пищеше и се изнервяше. Аз съшо се изнервях и ревях с нея/грешка номер 2/. 
От тук почна моя кошмар. Вместо да я слгам на гърдата за да ме измуква тя, аз се хванах с помпата, с която нищо не излизаше. Не можех да стискам с ръце, заради адски болезнените гърди. След визитацията лекарката ме скасстри да започна да се стискам, но аз не можех. При което поне 20 души се изредиха да ми стискат гърдата. Сега отчитам, че това със стискането е Грешка 3 не за друго ами по добра помпа от детето няма. Прсто в момента в който ми я донесоха трябваше да я слагам на гърдата си дори и през 15 или 20 минути,за да може тя сама да помогне на мен и на себе си. 
Грешка 4 - объркването че детето трябва да се храни през три часа. Абсолютна глупост е това - вярно че като си нагласи режима, може и на три часа да се храни и на повече, но в самото начало, трябва да си е на поискване. Колкото и болезнено да е продължителното стоене на детето на гърдата по добре тази болка да се изтърпи, отколкото гърдите да се наливат да стават подутини зачервявания и болезнени буци.
Грешка 5 - спокойствието - липсва ли нишо не става. В родилното бях адски стресирана, защото малката плачеше, другите деце се раплакваха, аз исках да я кърмя, и не давах шишето. Добре че беше мъжът ми който прекара 40 часа с мен в родилния дом. Бяхме уникална гледка и съм сигурна че всикчи вече ще ни разказват години наред. С едната ръка бави беба, с другата ми стиска гърдата....аз стискам с другата ръка другата цица......гледката си заслужаваше. аз по гащи и по цици.....рева стискам, стискам рева....една въртележка. ЛУДА РАБОТА

Много дълго стана и май ще спирам, да не ви натоварвам излишно.
 В крайна сметка, разбрах че най добрия режим е този който детето си създаде. Както и че по добра помпа от самото бебе няма.
Сега притеснението ми е дали суче достатъчно количество..... но и това ще се регулира предполагам:)
Айде цунка на всички и отивам да си я видя че нещо се разкисна.

# 229
  • Мнения: 668
Адашке (ele0nora)  - щом бебче пълни памперсите доволно, значи папка достатъчно, поне това е моето мнение. С първото ми дете се притеснявах значително повече, въпреки че засука веднага и то много добре, но отчитам като грешка даването на повече водичка, отколкото е трябвало.
Сега ми е много по-лесно, изхождам от гледна точка на времето защото опита си е определено в плюс. Дадох й да яде веднага щом ми я донесоха, т.е. на първия ден след раждането, беше на около 12-15часа тогава. Първоначално само коластра, защото това имах, но въобще не ми хрумна да давам от АМ, който ми бяха дали сестрите. На 2рия ден вечерта вече имах и мляко, а на третия ден започнаха да ми се втвърдяват гърдите, но редовното цоцкане на Алекса реши проблема. Е, след изписването 1-2 нощи се будех с мокър потник и пижама, но и това премина. Гърдите ми вече омекнаха, не ме болят, и мисля че лактацията вече се е регулирала. А щом бебана заспива доволна още на цицата, и не търси да смуче поне 2 часа мен ме устройва. Дано и занапред да е така. Е, нощно време ставаме поне 2 пъти, ако броим и към 12 стават около 3, но това е бял кахър.  Wink
Няма да ви философствам повече. Желая лек ден на всички, и ще се ослушвам за новини за нови бебчета!!! Целувки от мен.  Heart Eyes

# 230
  • София
  • Мнения: 137
Честит Рожден Ден на батко Петьо Hug  bouquet!!!

Мамо Ави, да ти е жив и здрав, палав и усмихнат и най-големия помощник:)
Ето и моят подарък:

# 231
  • Мнения: 781
Добро утро и от мен. Не ми остава много време да пиша, но редовно хвърлям по един поглед с надеждата само и единствено за хубави новини.
Честито на всички новообебили се мамчета!!!
Честито и на тези, които имат поводи за празнуване.
Добре дошла на Мери и сладката Емма в къщи!!!
Андреан има страхотни колики, плачкаме почти постоянно и нищо не ни помага, слагам топли пеленки на коремчето, давам Инфакол на всяко ядене двойни дози, но като го хванат болките спасение няма. Има и спокойни моменти не отричам, но се моля тези колики бързо да отминават, че детенце се тормози и аз място не мога да се намеря от мъка.
Видях, че сте коментирали температурата, ние се къпем на 26-27 градуса, а в стаята поддържам 23-24 градуса. Знам, че е хубаво да е на по хладно 20-22 градуса, но не мога то на мен ми става студено а педи даже каза да спяло на 18 градуса
Въпрос: Имате ли впечатления за безконтактните термометри и от кой термометър сте доволни ? В голяма чуденка сме, пуснах и тема, но не събрах много отзиви.
Прегръщам силно всички ви Hug
Качих снимка на Андреан: http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=5193120

# 232
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Честито на новите мамчета!
Дабре дошли и на завърналите се  Simple Smile
При нас всичко е наред Simple Smile засега, нямаме още колики, ядем, спим и зареждаме памперси  Wink Проблеми с гърдите и по точно със зърната имам и аз, много силно хапе това зверче ... Калоян беше по нежен  Wink а сега все едно пиявичка има на гърдата Wink Мажа се с Гермастан, и ме облекчава, недостатъка е че задължително трябва да се отмива. Мери е писала вече, за мазането на зърната с кърма , предния път ми помогна, но сега нещо не действа ...
За къпането се къпим на 24-25 градуса, а спи на 21-22 , дори вчера както бях разтворила, гредам Т паднала на 18, че леко се стреснах Embarassed

На тези които са 2 в 1 успех малко остана момичета  Wink

# 233
  • Мнения: 384
Мамо Ави, много целувки и най-хубави пожелания на рожденика Петьо!
Jjoy, определено ще ви изненадам - като остана за март Crazy. Като се има предвид превъзходното ми състояние в момента, това изобщо няма да ме учуди.

# 234
  • Мнения: 124
Добър ден на всички и от мен днес Simple Smile
Ей, какво чувам за разделение на лагерите - няма такова нещо  Naughty Мамите 2 в 1 - знаете ли колко е приятно да си 2 в 1, само дето го разбираме след като родим... Не ни ли четете мъките - кърмене, колики, будуване, хълцане, пъпчета..... Joy Всички сме си заедно и ще сме си така докато всички се обебят. И моя термин беше за 29.02, ама трябваше на Алекс да му прекъсна почивката в коремчето ми. Много ме радва позитивизма на Пухка и Виви.....
 PeaceИлианка (Еле0норка) Мисля че всички трябва да прочетат няколко пъти това което си написала. Човек трудно осъзнава къде греши - особено в такъв момент като нашия. Описаното ми напомни точно начина по който се справях преди 8 години с Боби - бях в абсолютно същата ситуация. Cry Сега е различно защото знам какво да правя. Боли, ама стискам зъби и нещата постепенно се нормализират. НЕ СЕ ОТЧАЙВАЙТЕ!!! И СЛУШАЙТЕ СЕБЕ СИ  Peace 
Съни, да ти е жив и здрав малкия голям батко Петьо.  bouquet Да го нацелуваш от мен.
На всички мами 2 в 1 пожелавам търпение и много усмивки  Hug Hug Hug
Слънчев ден на всички  Peace
И да ви се похваля - нашето пъпче падна много бързо и вече се цамбуркаме във ваната newsm32  bath1
п.с чакаме новини от slanchice1

Последна редакция: вт, 19 фев 2008, 11:41 от rosi_bosi

# 235
  • Мнения: 668
И да ви се похваля - нашето пъпче падна много бързо и вече се цамбуркаме във ваната newsm32  bath1

Роси
- то нашето падна на 3-тия ден от изписването, но все още пуска по малко червеникав секрет (кръв ли е, що ли е, незнам...), а изумих да питам вчера педито и още не смея да я топна във ваната. Въпреки че като я къпем над легенчето в ръчички пак й се мокри пъпа. Почиствам го все още със спирт и слагам по малко Топоцин. Мислиш ли, че вече е безопасно да я къпя в коритото? Мислех довечера да пробвам, да видя как ще й се отрази.
Другите мами които имат опит моля също да споделят.  Simple Smile

А това че сме се разделили на два лагера - не е така. Радваме се на всички позитивни новини, независимо дали става въпрос за мамите 2 в 1, или за тези с бебчета.

Пухи - мила, не мисля че ще го откараш до Март месец  Wink Все пак не носиш слонче! Но пък ти завиждам за кондицията в която си. На мен последните 3 седмици вече всичко ми тежеше, и нямах търпение бебето да се роди, че да ми олекне. Не че сега си нямам грижи пак, но са от друго естество.  Hug

# 236
  • Мнения: 84
И аз още съм тук, още 2 в 1!И да се отчета..Вчера пак пуснах стандартните кръв и урина- гадната бактерия от урината се е махнала, но хемоглобина малко нисък- та ще засила малтофер-а.Всичко друго-нормално.Когато мърда бебето усещам някакви съвсем кратки болки ниско долу-като съвсем леки "бодежи", но нито стягане на корем, ни кръст..нищо фрапантно.
Не мога да повярвам че вчера -на 18ти нямаме нови бебчета!!!Това е единствената дата която сме пропуснали- хайде бързо някой да се отчита на патерици! Simple Smile
Мамо АВИ, Честит Рожден  Ден на Петьо!Да ти е много здрав и расте умен и красив  bouquet

Lidia- това е ужасно- предлагам ти да ходите с маска вкъщи-за всеки случай- да не се разболее и бебока.А ти щом си го докарала дотам, едва ли с чайчета ще се размине.
Евил, защо не пробваш Lansinoh за зърната-100% чист ланолин и е без отмиване- аз такъв съм си взела, а все още незнам за какво ми е Blush
Пух
, спокойно! Ще родим Мартинчовци ако трябва!Само да не се окажем "уникални" и да се пръкнем на 29ти LaughingПонякога корема ми става твъд и ясно мога да различа как дуплата се разтяга отвътре и освен че се гъзи-протяга по някое копитце високо горе в ребрата, но това не е съпроводено с болки като за контракции..Така че що е то "истинска контракция" все още незнам и аз..
Еле0норка-добре си се завърнала!Пожелавам ти успех с къменето занапред-сигурна съм че ще успееш щом имаш такова желание!  bouquet
На мен лично ми е много интересно като си говорите за кърмене, температури и всичко, защото така се чувствам по потготвена.А по повод спането на бебето- вчера четох в книжка на Др.Спок че бебетата се слагат да спят по гръб?!А тук пишете-настрани...Как е правилно последно Embarassed

# 237
  • Мнения: 419
Момичета, здравейте!
Нямам много време, но сядам набързо да поздравя всички тези, които са станали майки, няма нищо по-велико от това, нали? Peace
Успех на всички пък онези, на които им предстои! Hug

Ние с Рая сме от вчера вкъщи, моята история е много дълга, затова ще споделя с вас накратко какво се случи.

След всичките ми болежки решихме с моя доктор да постъпя в Патологията на II-ра Градска Болница на 08.02.08г. Секциото бях избрала да е на моето любимо число 13.02.08г. Петър също е роден на 13-ти  Party
Лекуваха ме с антибиотици, а аз от продължителната кашлица не чувствах ребрата си, от двете страни бях си прещипала нерв, нито можех да спинкам, нито каквото и да е било. Беше ужасно, по цели дни плачех и чаках да дойде Големия Ден. Молех се да не ме боли после нищо, защото с тази оперативна намеса, ако бях продължила да кашлям щях да умра от болка.
Влязах в операционната на 13.02.08 в 09 часа, Рая извадиха след 30 мин. От пълната упойка излязах по обяд с адекватни реакции. От всичко преживяно не бях сигурно какво ме боли и къде съм. Показали ми малката, таткото бил в реанимация също (не помня нито едното, нито другото). Реших да се хвана в ръце, ама от тръбичката, която са ми били сложили в устата по време на операция имах храчки, които нямах пък сили да отхрача. Страшен филм, честно.........
На следващия ден обаче на собсвен ход си стигнах до стаята, крилете ми бяха поникнали и нищо друго неме интересуваше освен Рая....и семейството ми. Петър ми липсваше страшно много. На трети ден от секциото ме хвана разстройство, не се знаеше от какво е, аз не бях яла около четири дена нищо. Взеха ми секрети за микробиология, които се оказаха след три дни стерилни. Но дотогава не ми позволиха да видя детето си. Плачех и се молех този кошмар да мине.. И пак и отново и винаги...хиляди благодарности на моя д-р Калин Калев ( завеждащ РО ) и на анестезиолога ми д-р Найденов. А и на всички от екипа, нямам никакви забележки.

Сега съм в РАЯ !

П.С И вие момичета ми липсвахте много, с няколко от вас се чуваме и видяхме, радвам се че ви познавам.
Ще пиша пак, разбира се. Целувки!

# 238
  • Мнения: 124
GALADRIEL добре дошла.  Hug Ако Алекс беше момиче щеше да се казва Рая Praynig
hotday - това кремче го ползвай и преди да родиш - трябва да подготвиш зърната си Naughty, разбира се ако си решила да кърмиш Peace За бебчето и за спането на една страна - ние се въртим - един път налявата страна, един път надясно. ПОнякога си гледка в коша легнал по гръб. Но спи винаги на една страна Peace
thedragonbg вчера се порових малко из нета относно къпането след падане на пъпа и разбрах че вече може спокойно да се цамбуркаме Simple Smile после подсушаваме със 95 градусов спирт и пудря с топоцин. Алекс за сега се чувства добре във ваната, ще видим по нататък  Peace
Сенди ние сме от 8 години с един термометър за ухо на Браун. Много ми е помагал защото мери температурата за секунда и имаш реална представа за състоянието на детето. На мен ми го донесоха от чужбина, но и тук ги има-не са евтини, но си заслужава!
ephrossina страхотен линк за кърменето си дала!!!!! Hug Hug Hug Прегръщам те и много късмет утре  Hug

# 239
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 335
 Здравейте мами!
tchara, мерси за заглавията. Сладурски са.
Slavi_Yo, много неприятна ситуация, наистина. Добре, че всичко е вече минало  Hug
slanchice1, надявам се всичко при теб да е минало успешно вече, и чакаме новини.   bouquet
mama avi, честит ти рожденник. Да е жив и здрав малкия-голям Петьо, да слуша и да расте безгрижен и весел!
evil, от кога се каня да ти пиша. Малката Агафия е пълно твое копие. Да ти в много здравичка   bouquet
hotday, наистина. Вчера ни е единствения ден с пропуск след 21 януари.
GALADRIEL, добре, че вече всичко е наред с вас.   bouquet

И искам да кажа, че няма такова нещо като разделение на родили и неродили Февруарки. Ако беше така, ние, родилите пре януари, щяхме ли да сме тук...!? Не си мислете глупости, ние сме един отбор.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт