Как се справяте?

  • 2 650
  • 75
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Не съм имала проблеми.Дори си се справях много добре сама и категорично отказах каквато и да е помощ/от баби/.Татито помагаше в началото с къпането и други домашни дейности.

# 16
  • Мнения: 252
Справям се да, ама в никакъв случай не съм идеална във всичко.Има дни в които частно казано мързела надделява в мен Simple Smileи домакинската работа остава на заден план, но на другия ден наваксвам.

# 17
  • Мнения: 46 526
3 г. я гледах вкъщи.  Лесно ми беше, не ми е тежало, не съм имала баби и помощници, само таткото вечер след работа.

# 18
  • Мнения: X
Всичко е въпрос на организация, вярно, че не е лесно, но чак невъзможно не е!

# 19
  • Мнения: 4 292
На всяка майка и дотежава понякога. Нормално е. Аз не съм изключение, имаше един период от около месец, когато почти не спеше като бебе. Будеше се постоянно, следователно и аз с него. Спомням си, че ходех като зомби, но се справих. Всички се справяме.  Grinning Да съм майка не е никак лесно, но е най-хубавото нещо в живота ми.  
Мобилизацията е наистина важна, нагласата. Предаде ли се човек на мързела и умората, става лоша работа...  Laughing

# 20
  • София
  • Мнения: 44 127
Човек ако е организиран и иска, може  да се справи с всички задължения  Tired

така е, ама аз не съм от най-организираните Wink но винаги едното е за сметка на другото....

А после като тръгнеш на работа пак с всичко ще трябва да се справяш+ да работиш Wink
Пък има доста майки дето мъжете доста помагат...моя само от време на време готви и често пазарува....но пък работи мнооогооо...та не го занимавам с домакински неща...
Хубаво е да има кой да помага, но ако няма не е болка чак...хората и с по 2-3 деца се справят и с къща Simple Smile

# 21
  • София
  • Мнения: 1 185
Аз още не успявам съвсем да се организирам, но мъча ми помага вечер, а бабите идват през деня- главно да сготвят нещо и евентуално да пуснат прахосмукачка  Embarassed

# 22
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Първото дете съм си го гледала сама и с малко помощ от таткото. Като порастна малко за събота и неделя е ходил при бабите си, но беше рядкост. Когато започна да ходи на градина, дойде един период, че не искаше градина, а при баба. И тогава е оставал от понеделник до петък, но аз вече ходех на работа. Сега с бебчо е същата работа, сама вкъщи / мъжът ми в момента е в чужбина / и с баткото, който е първокласник. Но не се оплаквам, харесва ми да си гледам децата - когато отново започна работа съм сигурна, че ще ми липсват тези дни.

# 23
  • Мнения: 636
Справям се с всичко, дори намирам време за моите удоволствия. Колкото повече работи имам да свърша, толкова съм по-организирана Flutter. Пера и простирам през деня, чистя и гладя вечер, след като заспи малката. Готвенето съм го оставила на мъжа ми. Грижите около детето не ми тежат, така съм свикнала с всичко, че го правя без да се замислям.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Справям се с желание  Wink Ако взема да се тюхкам, колко ми е трудно , къде ще му излезе края? Въпрос на организация и дисциплина. Не е лесно  Confused

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 558
В началото,когато се роди беба,ми беше трудно и много ми помагаше мъжа ми.Една-две седмици и се адаптирах.Сега се оправям сама.Е,понякога не успявам с всичко за един ден,но на първо място е детето-всичко за нея да е ок,а ние може и да почакаме.

# 26
  • Мнения: 537
Зависи може би от детето, не знам  newsm78 Аз мисля, че се справям, да в началото ми беше трудно, първо дете ми е, бях свикнала да оправям всички у дома, а бебето не искаше да спи през деня, постоянно се кърмехме и тогава бях станала луда  Crazy Но мъжът ми помагаше доколкото можеше, защото работи. После свикваш. Малката поотрасна, започна да се занимава сама, заспива рано и спи цяла нощ, аз се наспивам и така имам време за всичко. Мисля, че не е невъзможно, но вярно че понякога писва  Close Но предвид това, че скоро трябва да почвам работа, задълженията у дома ми доставят удоволствие, особено да се занимавам с детето, после няма да я виждам по цял ден  Cry

# 27
  • Мнения: 729
Справям се с всичко сама-е и таткото много ми помага,когато се върне от работа.Моника е спокойно дете.Когато беше бебе спеше постоянно,а сега се заиграва сама.Е има моменти,когато е капризна и раздразнителна,но пак успявам.Имам време и за форума.   Grinning

# 28
  • Мнения: 8 999
Щом ти е трудо, елиминирай някои дейности - например не готви всеки ден, не чисти всеки ден, отделяй повече време за детето си, а не за домакинската работа.
Аз не съм разчитала на помощ от  баби, по цял ден бях сама с детето и не ми тежеше. Вършех онова, за което ми останеше време. По-трудно стана, когато се роди и второто дете. Тогава с нетърпение чаках мъжа си да се прибере от работа, за да се включи и той в търчането.
Железният режим на децата за хранене и сън ми беше добър помощник.

# 29
Може и да имам проблем защото аз постоянно не мога да спя.Случвало ли ви се е и как решихте проблема?

Общи условия

Активация на акаунт