Гости и бебе

  • 5 598
  • 81
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 555
Нищо не мога да им кажа, защото ще ги обидя.
Това е абсурдно! Вместо да се засрамят, че сами не се сещат, ти ще си рискуваш здравето на бебето заради липсата на съобразителност на някой си. Вземи се в ръце, ти си майката, за теб е на първо място бебето, после кой колко е тънкообиден.
На болната леля, дето се натиска да подарява дрешки благодариш най-сърдечно и казваш да дойде когато оздравее.

# 16
  • Мнения: 133
Направо не мога да повярвам!!!  Shocked Мен даже бабите ме питат дали могат да я пипнат, но аз съм голяма усойница  newsm47 и не "право куме в очи", ами направо "очи вадя", ако нещо не ми хареса относно детенцето ми. Загубвам всякакво чуство за такт и направо хапя  devil ... иначе съм много мил и добронамерен човек!

# 17
  • София
  • Мнения: 6 011
Няма от какво да се притесняваш - казваш им всичко в очите. Щом някой гост се обади предварително /при мен винаги постъпват така  Thinking/ първият въпрос винаги е дали са здрави и тогава се уговаряме за посещението.

Казвам ти нещо от горчив личен опит - по - добре обидени роднини, отколкото болно бебе.
Преживяхме го горе - долу на вашата възраст да се разболее от контакт с болен близък роднина и до ден днешен като се сетя колко ми беше зле детенцето не мога да си го простя. На тази малка възраст при евентуално разболяване трябва да ти е пределно ясно, че не можеш да му даваш почти никакви лекарства и трябва да стоиш и безпомощно да гледаш как детето ти страда и се мъчи. Повярвай ми, не искаш да си го причиниш това!

Дотогава бях просто лоша, сега съм зла. Честно, никой не се отказал от контактите с нас, просто вече спазват моите правила.

# 18
  • Мнения: 961
Ако ви идват на гости без да се обадят (което е безкрайно невъзпитано), ги каниш в съседна стая и казваш, че бебето спи и не ги пускаш при него. Ако са се обадили предварително, питаш дали са здрави и когато дойдат, им казваш да си измият ръцете хубаво. Бебето си го дръж ти в ръце, а на тях позволявай да го пипат само по крачетата и ръчичките. Ако искат по лицето и да го целуват, кажи, че му е много нежна кожата и се изрива.
И не робувай на хората, а гледай здравето на детето ти.

Последна редакция: пт, 15 фев 2008, 13:51 от elada

# 19
nikakvo gushkane i cunkane,,,Beni...!

# 20
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Ако все пак не можеш да удържиш набезите на нежелани роднини, можеш да се запасиш с хирургически маски и дезинфектант за ръце. Връчваш ги още преди да са влезли smile3513, докато бебето е още в другата стая. newsm10

Аз изрично бях забранила,на ВСИЧКИ в къщи да влизат при бебето без да са си измили ръцете.Станах за резил от страна на свеки,ама ми е все тая вече....

# 21
  • София
  • Мнения: 39 771
Когато Дияна беше съвсем малко бебе единствените, които идваха бяха мама и брат ми. Брат ми е идвал веднъж, почти веднага след раждането. Към 20тия ден дойдоха едни приятели, с предварителна уговорка. Когато Дияна заприлича на човек постоянно имахме гости Simple Smile Разбира се винаги са се съобразявали.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 735
Честно казано грешката си е в теб.Обясняваш, че бебчето е малко и в момента сезона е неподходящ.И какво означава да се обидят?Ми като са толкова ниско интелигентни/да ме прощаваш/ и да не досещат,че като имат хрема може да навредят на бебе ТИ ТРЯБВА да го опазиш.Имам приятелки,които без да са болни отказват да дойдат на гости,ако пък дойдат стоим в другата стая  и само я поглеждат докато спи.Извинявай,че съм толкова рязка,но понеже със свекърва ми в началата имаше такава ситуация/тя уж все се задавяше и кашляше/ и изведнъж се оказа,че има полипи на гърлото и е на АБ,та много се дразня на такива досадници. #2gunfire

# 23
  • Мнения: 5 940
Почти всички гости ме питат дали е удобно да дойдат при бебето. Ние по принцип сме свикнали да посрещаме много гости и не сме си променили особено начина на живот. Нашите приятели и роднини са достатъчно тактични, за да не дойдат, когато са болни.

# 24
  • Мнения: 812
Как се справям? Бебето не вижда родата и приятелите, не го пускам да го питат, виждат, гушкат, целуват. Ако е в мен и пред тях - не го давам и точка. Ни най-малко не ме интересува какво ще си кажат. Аз съм майката и когато преценя, че може да го пипат, гушкат и целуват - тогава. Иначе не. На който не му харесва - прав му път. Спрях да робувам на закостенели и неискрени неща  Peace
аз също правя така

# 25
  • Мнения: 953
Моето бебе също се роди по време на грипна епидемия - в началото не давах да я гушкат и пипат.
Имаше голям наплив от  роднини, но бързо ги отучих - с влизането ги пращах в банята да си мият ръцете, ако ще я закачат. Всеки път преди да дойде някой на гости предупреждавам, че ако е болен не може да идва. Държах винаги да ми се обаждат по телефона предварително за да им кажа кога е удобно да дойдат за да не събудят детето.
Сигурно отстрани е изглеждало много грубо това поведение, но човек трябва да има приоритети - в случая здравето на детето е на първо място.
Когато със спокоен тон обясниш какви са ти притесненията и защо не искаш да идват толкова хора на гости, сърдити няма да има.
В моя случай роднините бяха решили че Вики като е 20 дена ще я дам на племенницата / детенце на 3г./  да я гушка и да си играе с нея  Crazy

# 26
  • София
  • Мнения: 8 283
Как се справям? Бебето не вижда родата и приятелите, не го пускам да го питат, виждат, гушкат, целуват. Ако е в мен и пред тях - не го давам и точка. Ни най-малко не ме интересува какво ще си кажат. Аз съм майката и когато преценя, че може да го пипат, гушкат и целуват - тогава. Иначе не. На който не му харесва - прав му път. Спрях да робувам на закостенели и неискрени неща  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 44 122
Винаги съм се радвала като е идвал някой в къщи...само съм ги молила да са здрави..никога , никой не съм спирала да го гушка и целува - от първия ден още...сина ми е зимно бебе, така че не е било мн по-различно.... не е боледувал първите месеци от грип въпреки това...според мен попрекаляваш....

# 28
  • Мнения: 2 069
Излъжи нещо  Mr. Green ........педиатъра каза че  blahblah blahblah
и трябва да се пазим, затова не трябва да имаме гости   Simple Smile

# 29
  • Мнения: 1 197
Нашите приятели и роднини винаги се обаждат и питат Naughty.Но на мен определено ми идва добре да има винаги хора в къщи

Последна редакция: пт, 15 фев 2008, 10:29 от nel15

Общи условия

Активация на акаунт