Имат ли навици преди заспиване?

  • 1 439
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 448
имат
и той ми е ужасно неприятен.
заспиват докато гледат "детски"
не знам дали може да се нарече точно ритуал,но без да съм им пуснала тв ме подлудяват ooooh!
Съчувствам ти, ако и ти трябва да стоиш при тях докато се нагледат, но като виждам сте по-големи от нас и няма какво да те посъветвам.Щом до сега не сте се отказали, едва ли скоро ще стане.И моя се опита да ми го прилага това с филмчетата, но го отказах успешно.Дано и ти намериш своя начин.

# 16
  • София
  • Мнения: 545
Привет,мами. Вълнува ме един проблем. Да почна от началото. На годинка подариха на дъщеря ми маймунка с елек от червено кадифе. Всяка вечер почна да спи с нея,като протриваше пръстчетата в кадифето.Навсякъде си ходехме с играчката. Първоначално мислех,че харесва маймунката, а се оказа,че интересът е към самото кадифе. И до ден днешен си ляга с парче от този плат.Изнервящото е ,че вечер няколко пъти трябва да ставам да го търся между чаршафите,защото усети ли,че го няма почва рев.Опитах се да го скрия няколко пъто,но резултатът е безсънна нощ.На градина ходи без него,но в къщи даже през деня го търси. Въпросът ми е:нормално ли е? може ли да продължи така докато порасне? как да я отуча? вашите деца имали ли са такива навици?

Нормално е. Ще се израсте  Peace

# 17
  • Мнения: 2 622
Тази неща са нормални,макар че в един момент почват да дразнят родителите.Голямата дъщеря до миналата година заспиваше като  чоплеше ръката на мен или на баща си #CrazyАко през ноща се събудеше нямаше начин да заспи без да държи нечия ръка.Мислех си,че това ще продължи докато се омъжи Mr. Greenт.е.да замени нашите ръце с тези на мъжа си Rolling EyesСлава богу,отмина този навик.
Малката пък чопли края на чаршафчето докато се приспива.Това поне не изисква моето присъствие Simple Smile

# 18
  • Мнения: 700
Позволете ми да се включа.
Не знам кого да питам и какво да правя. Моята щерка е на 11 г. и половина. Има един много лош навик или не знам как да го нарека. Водих я и на психолог дори, но не помогна. Много е лошо, четох дори че няма спасение. Оскубва си миглите вечер, докато заспива. Не го съзнава и като се събуди, съжалява и се притеснява. Баща й й се кара много, сега сме разделени с него, но той вместо да се опитаме да й помогнем, я нагрубяваше и страшно я тормозеше по този повод. Аз се опитвам да й обясня, че така не може да ходи без мигли /само горните оскубва/, че това не е хубаво, но тя не го осъзнава, че го прави. Опитвала съм да заспива с мен, като й държа ръцете, но сега нямам възможност да лягам с нея, а и това не е решение.
Можете ли да предложите някаква хитринка, някакъв трик, с който да замени този навик. Иначе все още си заспива с едно мече, което е вече на 7 години.
Благодаря, ако се отзовете.

# 19
  • София
  • Мнения: 903
Имаме навици, да. Миене на зъбите, дупето, облича пижамата, ляга, казваме си  лека нощ и излизам от стаята. Ако остана няма да заспи поне 1 час. Понякога си ляга с някоя играчка, но не всеки път.

# 20
  • Мнения: 1 512
Да, като този ритуал се спазва още от първата годинка.
Вечерен тоалет, пиене на чаша вода, четене на приказка и гушкане на "голямото легло" (т.е. спалнята) и след това заспиване в нейното креватче. Почти всяка седмица си сменя "любимците", с които заспива - котета, мечета, зайци и прочие фауна.
Това за парченцето плат го бях чела някъде из книгите за родители, може би в книгата на Спок newsm78 - децата си избират такива любими вещи, които ги успокояват преди заспиване. Няма нищо ненормално според мен. Аз до ден - днешен, като се случи да остана сама (мъж в командировка, дете при баба), пак си спя с моето любимо синьо мече.

# 21
  • Мнения: 9 052
Позволете ми да се включа.
Не знам кого да питам и какво да правя. Моята щерка е на 11 г. и половина. Има един много лош навик или не знам как да го нарека. Водих я и на психолог дори, но не помогна. Много е лошо, четох дори че няма спасение. Оскубва си миглите вечер, докато заспива. Не го съзнава и като се събуди, съжалява и се притеснява. Баща й й се кара много, сега сме разделени с него, но той вместо да се опитаме да й помогнем, я нагрубяваше и страшно я тормозеше по този повод. Аз се опитвам да й обясня, че така не може да ходи без мигли /само горните оскубва/, че това не е хубаво, но тя не го осъзнава, че го прави. Опитвала съм да заспива с мен, като й държа ръцете, но сега нямам възможност да лягам с нея, а и това не е решение.
Можете ли да предложите някаква хитринка, някакъв трик, с който да замени този навик. Иначе все още си заспива с едно мече, което е вече на 7 години.
Благодаря, ако се отзовете.


сестра ми, като си смучеше палеца, вече ходеше на училище , и дадоха едни ръкавици беz пръсти zа ръцете , които не поzволяваха да си лапа пръстите. Дали няма да помогне?

# 22
  • Мнения: 3 092
Milenna  съчувствам ти за случилото се , но за жалост съвет не мога да ти дам .
Дъщеря ми заспива като първо ми скъсва нервите ,после се сгушва в мен ,пие вода , яде солети и често иска да гледа животни - пускам и Анимал планет и накрая когато всичко това я измори ляга на леглото си гушната в мен и заспива .
Хич не ми харесва този ритуал .... само че не знам откъде да започна с промените та за едно парченце плат не бих се кахърила изобщо . Wink

# 23
  • Мнения: 700
Това с ръкавиците е идея. Чудя се дали няма да си ги маха, но ще пробвам. Благодаря!

# 24
  • Мнения: 162
И аз мисля,че няма нищо ненормално в това детето да има някакъв навик или ритуал преди заспиване.
Малкия ми син например вечер след тоалетна,миене на зъбки и т.н.си избира някаква играчка ,всеки път е различна и си ляга с нея,а другото е че иска да гледа телевизия ,докато заспи,и то задължително БТВ.Не бях съгласна с това,но не можах да изляза на глава с него и сега нагласям телевизора на час и той е спокоен.След около 30 минути заспива.

# 25
  • София
  • Мнения: 790
Вечерите ни протичат по еднакъв начин и Рали знае кое след кое следва и дори подсеща. Вечеря, малко игра, после баня,миене на зъбки, приказка в леглото и задълително вода преди сън. По едно време си пееше и Аз съм Сънчо, но сега спря  Simple Smile Иска и аз да си легна с нея и да спим заедно, иначе реве. Та смятам че тези повтарящи се действия и действат успокояващо и се чувства сигурна, така да се каже.

Milenna и аз ти съчувствам, но конкретен съвет не мога да ти дам. Пробвай това с ръкавиците, дано помогне  Hug

# 26
  • Мнения: 329
Баткото заспиваше с "коса"-  Shocked по точно аз висях над леглото, докато той си върти моята коса в лицето, после го научих с неговата, но с времето се отказа. Малкия си разнася даже и през деня една тензухена кърпа, наричаме я "гушанка" и подобно на кадифето си я гушка и я търси, докато спи. Не дава на никой да му я вземе, а като тръгне на ясла, не знам какво ще става. Thinking

# 27
  • Мнения: 2 232
Навици има само големият.Без измити зъби не ляга, или ако случайно сме забравили се сеща и иска да си ги мие.После задължително трябва да има вода до кревата и пие.Заспива с едно мече(не е плюшено), кръстил го е-Мецанка(явно е женско Laughing).Ако през нощта изчезне Мецанка, (падне от кревата) се почва едно търсене и хленчене докато не я открие....През деня ходи на ДГ , там не я носи.Събота и неделя задължително приказки преди сън на обед.Май е това при нас.

# 28
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Гушва си възглавничката и след малко цупене заспива........

# 29
  • Home sweet home
  • Мнения: 54
Понеже сина ми спи при нас, когато си лягаме започва да ми дърпа едното ухо, обаче много силно ме дърпа и аз не му давам а му слагам ръчичката върху неговото ухо да си го дърпа и така заспива. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт