Как бебето показва, че е готово за захранване?

  • 2 781
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 504
Само да уточня, че пише 1100 формула..не просто течности...излиза, че сте почти готови...Пожене ние се кърмим, никога не съм знаела колко е изяждала/което не ме е натоварвало излишно кога да захраня дали по-рано или по-късно/след всичко изчетено беше ясно, че ще е късно захранването...
Имаше една статия/ама немога да я намеря/, че бебетата на тази възраст стават много любопитни и искат всичко различно от кърма и Ам да пробват..ама това не значи, че храносмилателната им система е готова...

Последна редакция: пт, 15 фев 2008, 15:50 от EmiR

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Бебето пие около 900 мл формула-другото е чай.Чайчето със захар ли е?Може затова да му се услажда.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 735
Мисля,че на 3 мес е раничко.Чела съм,че е препоръчително м/у 4 и 6мес. да започне захранването.До 1 год. се пие максимум 1литър/толкова побира стомахчето/ на ден-някаква доцентка в "Часът на мама" го каза.То според мен зависи и от млякото-ние първо бяхме на НАН,който ми изглеждаше като водица,а сега сме на Аптамил Комфорт,който е доста гъстичък.Питай педито дали това има значение.

# 18
  • Мнения: 3 376
Аз лично не бих захранила.
Не бих му дала и картоф в млякото  ooooh!

А кога е готово детето-след 6-тия месец според мен.

Иначе то моето от 4-5 месечно посягаше към каквото види,но не само храна,така че този аргумент,който ми беше изтъкван към въпроса "Защо не яде храна вече?" не важеше.

# 19
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Аз лично захраних края на 4 м началото на 5 м  Wink но имам позната която захрани края на 3 м и вс. си е ОкИ  Hug

Иначе и аз съм на мнението на nel15
че всяко дете си е една индивидоалност,майката най-добре си познава детето и решава.  Peace

# 20
  • Мнения: 2 100
Твое е решението кога да захраниш, но долкото знам за захранване трябва бебето да е достигнало двойно теглото си от раждането, да си държи главичката стабилно и да се опитва да сяда, акото да има по "неприветлив" аромат Stop. Другото, което е-ако му дадеш друго освен мляко и избутва навън, значи не е готово. Ако бъркам нека някой ме поправи. Но и аз мисля, че детенцето ти е още малко.
По тази логика и ние сме готови за захранване Mr. Green.Не се заяждам(ако ви изглежда така).Всяко дете си е една индивидоалност,майката най-добре си познава детето и решава. Simple Smile

Да, майката си решава Simple Smile И ние според това сме отдавна готови, но изчаквам поне 5ти месец. Според мен най-добре е детето да се захранва най-рано на 5 месеца, най-добре на 6  Peace

# 21
  • Мнения: 2 829
Моя син го захраних когато започна да протяга ръце към храната и да вика: "аааа". Отначало като му дадях някоя играчка се залъгваше, но в един момент знаеше точно какво иска-от същото нещо, което мама и тати си пъхат в устата. Тогава го захраних-беше почти на 6 месеца. Седеше стабилно сам, почти си беше утроил теглото, зъби нямаше, главата си я държеше мноооого отдавна. Захранването стана много лесно и приятно, давах му направо непасирана храна и той я дъвчеше с лекота, хранеше се абсолютно осъзнато. Много съм доволна, че избрах да захранвам педагогически!

# 22
  • Мнения: 142
Yanast,
Съгласна съм с теб..Моето бебе е на 3м и бабите къде ли не казват "Вода му дай", "Ябълков сок му дай"..Нищо друго освен кърма и формула смятам да давам до 5-6 месец...
Аз за първи път чувам, че на бебе се дава чайче newsm78
Някой може ли да ми каже защо?????
Поздрави

# 23
  • Мнения: 13 809
Моя син го захраних когато започна да протяга ръце към храната и да вика: "аааа". Отначало като му дадях някоя играчка се залъгваше, но в един момент знаеше точно какво иска-от същото нещо, което мама и тати си пъхат в устата. Тогава го захраних-беше почти на 6 месеца. Седеше стабилно сам, почти си беше утроил теглото, зъби нямаше, главата си я държеше мноооого отдавна. Захранването стана много лесно и приятно, давах му направо непасирана храна и той я дъвчеше с лекота, хранеше се абсолютно осъзнато. Много съм доволна, че избрах да захранвам педагогически!

Много съм съгласна с горния пост .

По принцип моят коментар на фона на моят опит с децата ми е следния:
Кога бебето е готово да се захрани чисто физически - когато и само когато преодолее рефлекса да избутва всичко от устата си. Психически е готово пък когато започне да проявява интерес към храната. Кога се случва това ? Ами някъде около 4 до 7 месец .
Не винаги обаче, когато и двете са налице захранването върви гладко, понякога понякога то само кусва това което му даваш , понякога не го харесва , отказва да кусва и така в стъпка танго нещата продължават.

Въпросът е дали когато гореизброените са налице захранването е разумно. Аз лично бих дала като пример , дали ако детето проявява интерес към цигарите бихте му дали да запали? Ето тук според мен е мястото на майката да направи това което според нея е правилно и разумно конкретно за нейното дете и в никакъв случай в ущърб на неговото здраве. Понякога избързването води до последствия които трудно се овладяват...
На нас примерно се наложи да изчакаме с захранването на второто ни дете до 7 месец. Каката беше захранвана по старите методи - кой да е знаел преди десет години какви последствия може да има ранното захранване. Виждайки нейните проблеми педиатъра реши да изтеглим захранването на малкия максимално най късно. Милия много примляскваше затова не сме яли пред него за да не дразним.

Така че апетитът на твоето мъниче е за похвала но не е точно знакът че детето е готово за захранване а че имате едно здраво активно и ящно детенце. 
Поздрави

# 24
  • София
  • Мнения: 2 348
Темата не е за тук  Flutter .

# 25
  • Мнения: 13 809
Yanast,
Съгласна съм с теб..Моето бебе е на 3м и бабите къде ли не казват "Вода му дай", "Ябълков сок му дай"..Нищо друго освен кърма и формула смятам да давам до 5-6 месец...
Аз за първи път чувам, че на бебе се дава чайче newsm78
Някой може ли да ми каже защо?????
Поздрави

ами защото всички умници като баби и компетентни педиатри се вайкат че е жадно !!!!

# 26
  • Мнения: 1 197
Темата не е за тук  Flutter .
Пак обърнахте на вечният спор за захранването. ooooh!

# 27
  • София
  • Мнения: 672
Темата не е за тук  Flutter .
Пак обърнахте на вечният спор за захранването. ooooh!

 Peace

Напротив- мисля че темата е точно за тук - търся съвет по общ въпрос и ми се иска да чуя мнение на повечко мами, независимо дали кърмят или хранят с АМ. Да не кажа, че при нас в отчетните има бая деца ящни като моето, чийти майки обмислят захранване, а от горните постове става ясно, че дедето или ми е ящничко или това е временно положение - просто има нужда от повече храна, защото расте или поумнява или де да знам и аз. Аз също искам да захранвам късно и си търся оправдание защо при дадените обстоятелства не захранвам  Hug

А и на мене свеки все ми се кара че ще повредя детето, че мъжо ми на 3 месеца ял попара със сирене. Ами то циганетата на тази възраст и кюфтета ядат...

# 28
  • София
  • Мнения: 2 348
Тъкмо се връщаме от гостуване при свеки. " Аз мъжа ти с борш съм го захранила на 3 месеца, а я го виж какъв мъж е! "

# 29
  • София
  • Мнения: 1 504
Какво оправдание трябва да търсиш и пред кого..Вслушай се във вътрешното си чувсто и направи това, което смяташ за редно...всяка мама си взима най-правилното решение за своето бебе, след като евентуално се е информирала добре/разбира се ако е имала такава възможност/ Както се кърмим на поискване, никога не съм знаела колко яде...понякога е яла и през 1,5 часа/това беше 3я месец-трябваше ли да я захранвам?/Не се притеснявам, че детето ми не яде неща, които другите деца вече ядат/мазни банички, пици и т.н., риба от 5я месец попара/глутен/ от 4я и незнам си кво още/ има време и затова...Факта е, че на 1 годинка всички бяха почти еднакви килограми и височина...вкл. и моето  бебе което до 5,5м беше само на кърма /всъщност до 10 месеца кърменията/млякото/ бяха повече от приема на твърдата храна, която беше 300 400 гр на ден/, за разлика от наборчетата, които омитаха по 190 гр пюре на ядене..Изоставахме с месеци със захранването/риба въведох на 11 м, глутена на  8 м, а попара прояде също на 11 месеца/..ама това си беше моето решение. Явно имаш някакви колебания...колкото мами, толкова мнения...най-добре е да се поровиш в библиотеката...

Общи условия

Активация на акаунт