Как да съхраня последната тиква за тази зима

  • 4 205
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 48
Как точно се стерилизира?След като я свариш,пасираш и напълниш в бурканчета какво се прави?

# 16
  • София
  • Мнения: 6 011
Как точно се стерилизира?След като я свариш,пасираш и напълниш в бурканчета какво се прави?

Бурканчетата трябва да са с метални капачки. Вариш ги във вода, както компотите едно време. Водата трябва да покрива буркана. Но не знам свеки по колко минути ги е варила, предполагам, не повече от 10 минути.

# 17
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351

Аз съхранявам тиквата във фризера сурова-обелена и нарязана на парчета.
И аз така - хем се запазват витамините, хем после я приготвяш както си искаш!  Peace

# 18
  • Мнения: 256
Стерилизира се 10-15мин. Simple Smile

# 19
  • Мнения: 408
Обелвам,режа на малки парченца ,слагам в пликче и в камерата!После вадя и направо слагам в пеперутката да сваря на пара.

# 20
  • Мнения: 378
    Правила съм пюрета от тиква и тиква и сладки ябълки.
    Тиквата я режех на парчета, заливах я малко вода и варех до пълно омекване. После с част от водата, в която е варена, пасирах - да се получи желаната гъстота. Полученото пюре сипвах в малки бурканчета, затварях ги, слагах в тенджера - да са покрити с вода и стерилизирах около 15 - 20 минути.
    Може да се консервира само в бурканчета от пюрета "Ам -ам" и "Хелло" - те са с широка резба, другите не са подходящи. Може и в малки бурканчета от конфитюр.
    Тиква също съм замразявала  - сурова и нарязана на парчета. Би било добре да я замразите така и да си вадите по парченце за пюрета - правила съм картофи и тиква;  картофи, тиква и моркови;  картофи, тиква и месо;  картофи, тиква, елда и месо;  тиква, картофи,лук и месо...

Последна редакция: сб, 16 фев 2008, 20:50 от Милли

# 21
  • София
  • Мнения: 627
Аз съхранявам тиквата във фризера сурова-обелена и нарязана на парчета.
И аз така Peace

# 22
  • Мнения: 55
Здравейте!
Аз съм си направила 60 бурканчета с тиква от старите Ганчев. Тиквата се обелва и се настъргва - важното е да има кой да стърже, ако имате по- вече тикви.Бурканчетата се пълнят, но не съвсем до горе, затварят се и се варят два часа. По този начин тиквата се сварява, без да се губят витамините, а в същото време и се стерилизират бурканчетата. Така приготвеното пюре от тиква може да се запази цяла година. На мен този начин ми е много удобен, и имам още две тикви, които ще направя по същия начин - синът ми е на 6м. и половина, много харесва тиквата, за това я добавям дори и към месните пюрета, защото иначе не иска да ги яде.
Да им е сладко на всички бебоци!!!

Общи условия

Активация на акаунт