Разстройство

  • 22 709
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 577
Уф, и ние имахме проблем с АБКМ, ама като минахме на аптамил и ни минаха алергиите. Знам, че милумил е по-тежко за стомахчето, а и доста ароматизирано. За ентерол не сте малки. То е по-щядящо от смекта.

# 16
  • Мнения: 252
Здравей. Рисковано да даваш на своя глава гентамицин. Синът ми беше на годинка и3 месеца когато влязох ме в болница със силно разтройство. Значи там освен антибиотика който вливаха венозно(амикацин), му даваха и енерол и смекта по 2 пъти на ден сутрин и вечер. Диетата беше много строга. Сутрин попара без масло без нищо само хляб и вода , за обед каша от препечено брашно , за вечеря намачкани варени картофи. Разрешаваха и и обикновенни бисквити и солети.

# 17
  • Мнения: 1 984
Здравейте!!!
моето бебе е на почти 3 мес. и от една седмица е с разстройство. Педиатърът ни изписа Гентамицин Shocked, давах го. Бяхме на диета - оризова вода, шипков чай, Смекта по 1 на ден и лечебна Хумана, която бебка не понасяше въобще. След 4 дневно лечение акото стана нормално като консистенция и тъмно зелено на цвят. От два дни си минахме на нормално АМ - Милумил, и .... разстройство пак Cry. Днес ака 4 пъти (до тук) и доста редичко. Звънях сутринта на педиатъра и каза да продължаваме със Смекта..., аз ли неоснователно чакам мигновен ефект или наистина има проблем?
Ще съм много благодарна, ако някой сподели мнение  bouquet
това е за разстрел... каква диета при дете на 3 м? та то трябва да е само на кърма/ адап. мляко/! не се правят диети при малки деца! не се дава оризова вода! шипков чай - директно дразни! явно имате проблем с милумила... не сте само вие... защо не си давате някое свястно мляко? до 7 изхождания на ден са НОРМА!!!! косистенцията при децата може да варира - но най - често е много редко - до това да попива в памперса! и това е НОРМА!!!! естествено гентамицина е ЗАБРАНЕН! а и разстроиства при деца до 1г не се лекуват. само се изключват дразнещите храни /при отр. посявка/ !
зелените изпражнения са от т.н. диета! или от преохлаждане/претопляне... и са БЕЗ НИКАКВО ЗНАЧЕНИЕ!
сменете педиатъра! може да имате лека лактозна непоносимост. но аз дори такова нещо не видях...

# 18
  • Мнения: 1 984
.От кухня се храним по принцип но сега сме я спрели.[/quote]
типичната кухненска болест.... дано не влезете в болница... изключете ненужните неща и не правете диети!
дано майките който по горе казаха че на всяка цена ще дават ДМК на децата си да го прочетат.

# 19
  • Хасково
  • Мнения: 79
явно имате проблем с милумила... не сте само вие... защо не си давате някое свястно мляко? до 7 изхождания на ден са НОРМА!!!! косистенцията при децата може да варира - но най - често е много редко - до това да попива в памперса! и това е НОРМА!!!! естествено гентамицина е ЗАБРАНЕН! а и разстроиства при деца до 1г не се лекуват. само се изключват дразнещите храни /при отр. посявка/ !
зелените изпражнения са от т.н. диета! или от преохлаждане/претопляне... и са БЕЗ НИКАКВО ЗНАЧЕНИЕ!
сменете педиатъра! може да имате лека лактозна непоносимост. но аз дори такова нещо не видях...
Смених млякото с розов HIPP, бебка го понася добре.... Ака често но мисля, че започна да се сгъстява. Благодаря на всички ви за съветите  bouquet

# 20
  • Мнения: 1 089
Изборът на пробиотично мляко (като розовия ХИПП например) според мен е виинаги добър, особено при деца с разстройство! Бързо възстановяване!

# 21
  • Хасково
  • Мнения: 79
Изборът на пробиотично мляко (като розовия ХИПП например) според мен е виинаги добър, особено при деца с разстройство! Бързо възстановяване!
Благодаря, много ми помогнахте всички!!! да се надяваме, че вече всичко ще е ОК  bouquet

# 22
  • София
  • Мнения: 2 019
Миналата година малката беше с вирусно разтройство и повръщане. Обезводни се и лежахме в инфекциозна болница. Там докторът ми каза, че силно разтройство не се лекува с нищо. Ентерола и другите са за успокоение на майките. Само желязня диета. Една седмица детето ми беше едиствено на сухари, солети и обикновени бисквити. Нищо друго.

# 23
  • Мнения: 1 089
Tonev много хубаво го е казал - каквадиета при кърмаче -???
Когато моето дете имаше такъв проблем си беше на кърма както винаги. Когато по-късно проблема ни се повтори спряхме започналото захранване- пак сао кърма и захранване с оризова каша. И избороените по-горе неща - бифидус комплекс , т.е. пробиотици. Ентерол-ът съдържа пробиотчни дрожди (вид гъбички).
а за по-големите деца съм съгласна - диета, плюс описаното горе.
И накрая - при серизоно разстройство, особено с повръщане - рехидратация - с Хидратин алфа или разтвор на СЗО.  А при невъзможност да пие и задържа детето - венозна рехидратация.
Просто е, нищо че е драматично преживяване.

# 24
Дъщеричката ми е на 1 месец и 19 дни. От 3 седмици сме с разстройство. Педиатърката ни препоръча да минем на лечебна хумана. Пробвах и на Humana и на Milupa. Не се получиха нещата. От 7 дни сме включили и Хидрасек за кърмачета. Но знам, че повече от 7 дни не се дава. Сприх ги и след половин ден без прахче сме пак с разстройство. Не знам какво да правя. Посявките са отрицателни, уж всичко е 6, а акаме рядко и със слуз.  Tired Cry

# 25
  • Мнения: 1 984
Дъщеричката ми е на 1 месец и 19 дни. От 3 седмици сме с разстройство. Педиатърката ни препоръча да минем на лечебна хумана. Пробвах и на Humana и на Milupa. Не се получиха нещата. От 7 дни сме включили и Хидрасек за кърмачета. Но знам, че повече от 7 дни не се дава. Сприх ги и след половин ден без прахче сме пак с разстройство. Не знам какво да правя. Посявките са отрицателни, уж всичко е 6, а акаме рядко и със слуз.  Tired Cry
диетите удължават и утежняват разстриствата

# 26
  • Мнения: 256
Защо не давате на децата коластра-тя действа много добре и профилактично, и когато дететенцето има проблеми,съдържа пробиотици.Да не говорим и за другите ефекти.

# 27
  • Мнения: 1 089
Пише ли на Хидрасек-а, че се дава до седем дни? Аз не си спомням такова нещо! Давай пробиотици - Ентерол или по-добре "Бифидус комплекс" на аквасорс, или счукана таблетка "Ентеросан основен за деца", може и гореспоменатата "Коластра" (тя също е на аквасорс, мисля). Ако пък не искаш вместо лечебното мляко можеш да пробваш пробиотично мляко (за тази възраст има на  Лактана Био и розовата серия на Хипп)

# 28
  • Мнения: 256
Понеже по-горе стана въпрос за диетите,какво давате на децата,когато имат разтройство и как разширявате диетата,когато се подобряват.Ясно е за ориза,картофите и сухарите,но как ги разнообразявате.Нещо като рецепти при разтройство.

# 29
  • Мнения: 1 984
Понеже по-горе стана въпрос за диетите,какво давате на децата,когато имат разтройство и как разширявате диетата,когато се подобряват.Ясно е за ориза,картофите и сухарите,но как ги разнообразявате.Нещо като рецепти при разтройство.
диетите удължават и утежняват диариите при децата. и са показани само при непоносимост към дадена храна. колкото по - рано се върне детео към норм храна - по бързо се възстановява напълно.

Общи условия

Активация на акаунт