Какво ви липсва от България?

  • 3 973
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 19 302
Тук нямаме турски магазини  Sad
о,извинявай не видях,че си в Испания.

по темата -това лято установих,че българските зеленчуци са станали с по-лошо качество и често имат пластмасов вкус.

# 16
  • Мнения: 85
в началото ми липсваха много неща-храната,семейството, приятелите,безгрижието.сега почти нищо не ми липсва.само водим ожесточени битки с мъжо, който всячески се опитва да ме придума да се върнем.

Ой, и ние сме така и вече съм се хванала за главата с моя - той живее с някаква идеализирана представа за България и не знам какво да правя  newsm78

# 17
  • Мнения: 29
Храната и всекидневното дружене с приятелчета. Безгрижието, но то май се дължеше повече на младините, не на страната.
Сякаш говориш за мен!!! може би като пораснеш приятелите намаляват или съвсем из4езват но пък познавам хора в БГ които все още си ходят по купон4ета имат много приятели и т.н.

# 18
баналано _ семейството и приятелите, но сега ви е по_лесно с развитието на технологиите
навремето какви сметки навъртях за телефони  ooooh!

бг. кухня хи4 не ми лиспваШе, италианската е много по_добра

ниЩо особено всъЩност не ми е липсвало, като заминеШ, гледаШ напред ...

# 19
  • Мнения: 846
Ох, още не съм заминала и вече и на мен ми лиспсват много неща, като:
- храна - кисело мляко, сирене, лютеница... ( за Турски магазини трябва да проверя, въпреки че не видях)
gaby_s, много добра идея с този копър, ще взема да се запася и да развъдя и аз  Laughing
- общуване (социалния живот в градчето, което отивам не е толкова голям  Cry)
- българска реч
- все още ме стряскат големите разстояния (това, че навсякъде трябва да си с кола, не е на почит градския транспорт, няма наблизко градинки, абе с една дума няма хора всичко е в коли и бърза нанякъде  Cry

Дами, как се справихте със стреса, какво правите гледате българска телевизия, спортувате   jump или с времето свиквате.
Може и този форум да ви помага, поне аз си мисля, че намираме тук голяма утеха  typeuu

Блазе им на тези дамите от форума, които намират дружки живеещи близо до тях   lalalala

# 20
  • Мнения: 2 952
Майка най-много , баба и дядо също много...

# 21
  • Мнения: 515
Липсват ми отношенията между хората! Тук няма отношения! Няма значение простак ли си или възпитано човече - към всички са еднакво любезно-резервирани!
Липсва ми състраданието! Тая дума ми се струва я нямат в речника си!
Липсва ми непринудеността! (някой беше писал за спонтанните срещи и пиене на течности)
Липсва ми любознателността (граничеща с клюкарщина, понякога  Grinning )

Липсва ми червеното винце, сиренето, червеният домат, зрелият банан, черешите, чубрицата.... тука мога да пиша 5 реда, та ще спра!

Но по тъжното е, че на детето ми му липсват много неща!  Sad

# 22
Марио
разбирам, 4е не ти харесва там, където си, но 4ак пък българското състрадание да ти липсва  newsm78

# 23
  • Мнения: 1 761
Липсва ми майка ми,баща ми,тяхното общуване с детето ми-много му се радват и си играят с него,когато са заедно.
Храни не ми липсват, тук почти вскичко намирам, а и аз готвя предимно бг кухня-гювечета,боб,сарми,кавърма,мусака,кюфтета с и без сос,яхнии....
Липсват ми (не се смейте) качествените български платове,да си ушия нещо хубаво,че тукашната мода е...все едно си изпъден от вкъщи.И усещането за елегантност, което тук го няма.
Иначе имам много приятелки,но всички те са чужденки.Нещо не ми харесват холандките,доста са агресивни,груби и не приличат на жени, а на добре избръснати травестити.

# 24
  • Мнения: 3 880
На мен не ми липсват много работи Embarassed Като изключим роднини и приятели, но нали казахте, че тях няма да ги споменаваме, защото са ясни Wink
От храните има някои неща, но чак не съм приритала, всеядно животно съм, така че и тук намирам неща, с които да успокоя вкусовите рецептори, по-скоро за някои маджички на майка ми.... пък и от както се мъча да сваля няколкото излишни килограма (това ще рече от няколко години насам Embarassed) съм благодарна, когато има възможно най-малко изкушения около мен. В този ред на мисли- радвам се че ми липсва голямото разнообразие от БГ-тестени изделия (като питки, банички, тутманици, милинки, месеници и т.н.) защото ако ги има в наличие ще ги хапвам редовно Simple Smile

Голямата ми носталгия е по безгрижния нощен живот с безгрижни приятелки и братовчедки, но си давам сметка, че на този етап (попрехвърлили отдавна тийнейджърска възраст, задомени и с деца) едва ли ще е същото и да съм там..... Sad

Някой питаше за стреса- аз в БГ водех много по-"стреснат" живот от тук, така че и това не ми идва нагорнище.

Липсва ми състраданието! Тая дума ми се струва я нямат в речника си!
Състрадание в какъв смисъл? В Бг състраданието винаги ми е изглеждало по-скоро като съжаление ...
Или имаш предвид готовността и желанието за помощ?

# 25
  • Мнения: 789
Единствено ми липсват родителите ми,близките и уюта на домът,в който съм израсла.
Иначе нищичко друго. Е,това е индивидуално,разбира се. Специално на мен нищо друго не ми е било така скъпо и обичано,както близки и родители,за да ми липсва.
Относно продуктите - липсват ми естествените градински зеленчуци и плодове(тук всичко изглежда като от пластмаса), подправки,но мама ми изпраща . И много ми липсва да изляза на кафенце с приятелките си и да си побъбрим за нашите си неща.

Последна редакция: пн, 18 фев 2008, 14:48 от Mimiii

# 26
  • Мнения: 846
Kartinka, не успях да се сдържа.....смях се много  Laughing
Относно модата, и при мен е така. Ще взема да отворя един цех, да им покажа какво се носи в 21век  Joy

Сериозно, предполагам защото е малък град, но модата тук е ужасна, все едно са поставили стоката от Илиенци в луксозни магазини и са сложили цени като за висша мода от котюр  #Crazy Joy

Аз, която си пазарувам всеки месец по нещичко, ще съм подложена на истинска инквизиция  Laughing
С любимия сме решили да заделяме пари и веднъж годишно като се прибираме да опразваме магазините newsm44

Не знам, първото, което ме стряска е че няма хора по улиците, няма градинки .... а и трудно биха се завързали приятелства, чужденците както казахте са мили и любезни, но дотук. Май не са научени, как да се отпускат, не че го правят нарочно  newsm78

Обаче, като се замисля има и много неща, които няма да ми липсват от България, но когато човек напуска родината е склонен само за хубавите неща да си мисли...

# 27
Иначе имам много приятелки,но всички те са чужденки.Нещо не ми харесват холандките,доста са агресивни,груби и не приличат на жени, а на добре избръснати травестити.

не за пръв път среЩам това във форума, интересно явление
на какво ли се дължи?

# 28
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Нищо не ми липсва - българско сирене с превъзходно качество, което за съжаление в БГ не може да си купиш, лютеница, кори за баница, люти чушки, бутер тесто "Белла" има в бг-магазина в Брюксел. Дори сопети "Хрус-Хрус" зареждат. Копър, магданоз, босилек, мащерка, риган и т.н. в Белгия се продават в супермаркетите в саксийки. Откакто сме тук, суха подправка не съм ползвала. Иначе кисело мляко има само тип Данон, но пък продават нещо като много гъст айрян в картонени кутии, който ползваме за таратор. Месото тук е много добро, каймата  - също. Жито много готвят и доста често варя за малкия, защото го обожава. Като се замисля, изобщо не сме си променили начина на готвене и хранене.

Ами това е - нали се разбрахме за семейство и приятели да не говорим Simple Smile

# 29
  • Мнения: 2 952
  Значи снега тогава , лютеницата Дерони и вафлите Боровец -  така по-леко и в кръга на шегата казано  Simple Smile Иначе  живота ми тук е  наистина хубав.Не бих го заменила за едната носталгия.Обичам България обаче и то наистина.Тук  обаче се  чувствам по-сигурна.Здравната система е една от най-добрите в света , икономиката  е добра , нивото на живот също е сравнително високо. Чувствам се сигурна за децата си.Такива неща в живота - все човек трябва да прави избори ...какво да се прави.Пък и мъжът ми е  израелец, иди го  накарай да живее  в  България  при днешните условия, то от кон на магаре .... относно парите говоря.Иначе обича БГ и й се радва  всеки път щом  си ходим натам.За липсата - лютеничка и на него му липсва  Mr. Green (шегувам се разбира се).Живот .... Всеки плаща някаква цена за това , което има и което преживява, няма безплатни неща ...   Simple Smile

  Една прегръдка от мен на всички   Hug и това - стената  на Плача  в Ерусалим :

http://www.jerusalemshots.com/Jerusalem_en57-6975.html
   

Общи условия

Активация на акаунт