Искам да запитам нещо

  • 5 807
  • 112
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 463
Мисля че всеки път когато пишем,трябва да обесняваме че не плюем по всички мъже,а само по един определен.Познавам баща който е пример за разведен родител,отношение,отглеждане,грижа.От друга страна виждам какво прави бившия с дъщеря ми,ами какво.......Не ми се обсъжда,повечето от вас знаят за проблемите ми с него.Преди три дена дойде да види детето,5 мин. на вратата,що то кифлата чака в колата.Детето се разстрои,вече почвам да се замислям дали си струва заради тези 5 мин.това да продължава така.Толкова се притеснявах от режима на виждане,ами то до сега не го е взел един път по този режим.Няма да го обсъждам повече,че ми идва в повече........
 А сега на една реплика на tat,ще кажа че когато писах че от трабантче съм се качила на мерцедес,говорих за отношение спрямо мене,не за коли.

# 61
  • София
  • Мнения: 1 352
Иначе лошо няма децата да са при родителя, с когото се чувстват по-добре и има повече възможност да се грижи за тях. И най-добрия вариант е да имат свободно възможността да се виждат и с отсъстващия родител. За съжаление на практика май рядко се случва...
Деца на по 2-3-4 години не са в състояние да преценят с кой родител се чустват по-добре. А и не е редно да ги караме да правят такъв избор - мама и тате се обичат по равно от децата. За мен децата трябва да останат при майката, поне до възрастта, в която станат абсолютно самостоятелни. И по този въпрос съм категорична - освен ако майката не е някакъв боклук. Майчиния инстинкт,  заложен у жената природно не може да се придобие от никой мъж. Да, таткото може да си обича децата, да, може да се грижи добре за тях, но не може да им даде като емоция, разбиране и осъзнаване на родителството това, което дава една майка.
Аз също съм дала възможност на нашия БНД да си вижда децата когато пожелае, да прекарва време с тях колкото пожелае, стига да не им се объркват мислите на децата относно това къде е техния дом.

# 62
  • Мнения: 2 327
Деца на по 2-3-4 години не са в състояние да преценят с кой родител се чустват по-добре. А и не е редно да ги караме да правят такъв избор - мама и тате се обичат по равно от децата. За мен децата трябва да останат при майката, поне до възрастта, в която станат абсолютно самостоятелни. И по този въпрос съм категорична - освен ако майката не е някакъв боклук. Майчиния инстинкт,  заложен у жената природно не може да се придобие от никой мъж. Да, таткото може да си обича децата, да, може да се грижи добре за тях, но не може да им даде като емоция, разбиране и осъзнаване на родителството това, което дава една майка.

Децата не могат да направят този избор, за това именно са възрастните, защототе могат да преценят с кого се чувства добре детето.
Мен ако питаш децата не могат да преценят и докато станат на 18 и се подвеждат даже много повече в тинейджърска възраст отколкото като са малки. Но ако родителите са разумни това няма да е проблем.
И не мога да се съглася как майката винаги може да даде повече и ако не го прави е боклук. Няма такава рязка граница за съжаление. Все пак съм на мнение, че един баща може да се грижидобре и за дете, което е малко, стига да намери начин да общува с него. Това че начина няма да се нарича майчински инстинкт и че няма да е както една майка си го представя, не означава, че ще е по лош.

# 63
  • Мнения: 623
Да, таткото може да си обича децата, да, може да се грижи добре за тях, но не може да им даде като емоция, разбиране и осъзнаване на родителството това, което дава една майка.
...

Sorry, ама изобщо не съм съгласен, защото както е в моя случай, какво точно дава майката, като учи детето да казва на двама Тати? Това ли е майчината емоция, разбиране и осъзнаване на родителство?

# 64
  • Мнения: 15
]

И не мога да се съглася как майката винаги може да даде повече и ако не го прави е боклук. Няма такава рязка граница за съжаление. Все пак съм на мнение, че един баща може да се грижидобре и за дете, което е малко, стига да намери начин да общува с него. Това че начина няма да се нарича майчински инстинкт и че няма да е както една майка си го представя, не означава, че ще е по лош.
И аз съм съгласно с това мнение - какво означава да даде повече - да се грижи за децата като следи да са облечени, обути и нахранени или да се опита да има емоционална връзка с тях. Защото първото не е достатъчно за едно дете - а примери за липсата на второто - колкото искате!

# 65
  • София
  • Мнения: 1 352
Аз не искам да абсолютизирам. Не твърдя че моето мнение е общовалидно.
Все пак аз съм била женена само за 1 мъж и правя изводите си на база наблюденията ми
върху отношенията на БНД с моите деца. Но факт е, че когато има проблем, децата ми търсят мен,
а не татко си. Когато са разстроени или болни - плачат за мен.
Аз съм винаги на разположение, аз мога да усетя само по поглед или дума какво се случва с тях.
Аз мога да загърбя себе и своите потребности си в името на децата, а той не.
Stun - под боклук имах предвид алкохолички, наркоманки и др. подобна измет, нищо друго.
dannytg - всеки си има своя история, своя болка. Ти попита ли я защо е постъпила така?
Понякога и ние майките допускаме грешки в желанието си да дадем най-доброто на нашето дете.
Просто и кажи какво мислиш. Може би тя смята, че така ще компенсира твоята липса.




# 66
  • Мнения: 671
Айде да не се правим чак на такива големи феминистки.Това че сме случили на прасета не значи че всички мъже са в кочината.За едно дете са еднакво важни и двамата родители,друг е въпроса дали татко му се интересува от него или не.Никога не бих си позволила да кажа на детето си нещо от рода на"баща ти е боклук,не те обича и т.н."-не че не го мисля,ама защо от сега да им насаждаме омраза към другия.Децата бързо растат и след време сами ще почнат да разбират.А на tat искам да кажа,че ще направи голяма грешка ако просто се отдръпне от детето си.Тя онази само това чака за да почне да му промива мозъчето.Ако наистина обичаш детето си и искаш да бъдеш част от живота му, дори и от растояние,не се предавай,обаждай се,бори се!!!!

# 67
  • Мнения: X
и моля ви отсега казвам, че не искам да "разлайвам кучетата". Защо толкова драматизирате ако детето се присъди на бащата?! Ами той няма ли чуства, не иска ли да живее с детето си? Говоря за съвсем нормален случай - никакви проблеми да си виждате детето и
честно казано е много тъжно
за мен е тъжно
и много по-страшно от 'нашто'
мойто дете си е при мен и си ми е добре
мъж, жена, къвто и да си - детето да не си е при теб - еми - орисия брате - мерси съм - предпочитам си мойто - самотна не самотна, без детето...  Sick
не ща и да си го помислям, а за тебе - еми - бори се, ако обективно е по-добре да е при тебе.... незнам, много е сложно, много
и мен ми е жал за дребните - в крайна сметка те губят от цялата хубавина

# 68
  • Мнения: X
че гаджето на мама също е Тати...или нещо бъркам, ъм?
И въпросното гадже, да обяснява на детето, че Тати е мързелив...
Ай сиктир...

ааааааааааааааа Дани Дани
гаджето на мама не е тати, извинете много
та незнам чии мозък мож да го докара дотам
абе - слушай -т о тва гадже име няма ли си?????????
много мразим аз така ей... детето си има един баща бе толкова ли е трудно да се разбере - елементарен факт.  #Cussing out

# 69
  • Мнения: 623
Има си име и така му се викаше до скоро, ама на, напоследък...
А бе то и за проумяването на елементарните факти трябва малко акъл, съвсем малко...

# 70
  • Мнения: 2 327
Gercho, нормално е децата да търсят теб, нали ти се грижиш за тях. Ако бащата не им обръща внимание и не е постоянно с тях няма как да е иначе. Аз имам познати при които детето за всичко търси тати при това майката също полага грижи, но някак си тати е успял да създаде връзка с детето.
Според мен всъщност децата са си съвсем наясно какво е най-доброто за тях и къде  биха се чувствали добре и от точно като са малки. Просто не могат да го кажат и не могат да избират - искат по възможност всичко.
Случаи има разни и всичко опира до това какъв родител си, а не от какъв пол си.

# 71
  • Мнения: X
а вуй4о да се отбележи, имат само специалните деца.
то4ка.
оф Милк......
казвала ли съм ти, че си супер
 Hug
 newsm44
ма много специални тез наште, м?  Laughing

* дълго дълго не бях чувала нещо по-хубаво... ммм мерси  Laughing

Последна редакция: пн, 18 фев 2008, 12:12 от Анонимен

# 72
  • Мнения: X
ОК де  Peace
Кога планираш да му кажеш за съществуването на биологичен баща?

Ние се разделихме фактически на 2-рия РД на Дариа - 30 май, а се разделихме /Боже сега се сетих/ точно на днешния ден преди 2 години.

като му дойде времето.
"нямаме си", засега го устройва.
както като, нямаме си, ку4е, защото още не е на 5 години.
или: като стана на 6 години, ще ходя на у4илище.
когато му дойде времето.

мдам
Крис пък като познава своя си, та .. ко??? все в г.з и все в неговия
и да да и пак да
всичко - като му дойде времето
и на мойто и на твойто им е ясно, че 'баща', 'татко' или както и да го наречем - не им е нужен - живеят си прекрасно и без такъв екземпляр, мдам
апропо Милк - вчера кат се видях с БНДто - опазил ме господ от него бееееееееее, ужас не та ужас.... па аз се обвинявам - ма ГБП съм и това е - добре че не го траях пу

# 73
  • Мнения: X
Да, таткото може да си обича децата, да, може да се грижи добре за тях, но не може да им даде като емоция, разбиране и осъзнаване на родителството това, което дава една майка.
...

Sorry, ама изобщо не съм съгласен, защото както е в моя случай, какво точно дава майката, като учи детето да казва на двама Тати? Това ли е майчината емоция, разбиране и осъзнаване на родителство?
съгласна
Герчо - зависи от майката май...  Peace
ти не можеш да си представиш, и в мойта рода има една такава майка, детето е на 15тина, не иска да я погледне, вижда я веднъж в годината, не иска да я вижда просто......  а аааа и онази не е преритала мдам..... оф.... абе горкото дете бих казала ама..... сега го гледа втората жена на баща му... мдам....

# 74
  • Мнения: 9 990
Отпървом-моите вуйчо си нямат, няма и как да придобият вече.Не са специални.
И после-да всеки пречупва през възрастта на неговото си дете.
И тази седмица-съботно май беше-отново попаднах на детско филмче, мнооооого поучително що е семейство и кво е бащата в него.И майката.И децата като къде стоят.И какво се постига.
Аман.И много сол.
И още по-после-заместители не мисля, че е редно да се търсят.Дори и при пълна абдикация на мъжа.Ма кво е редно и нередно-веч съвсем обърквам, тъй че няма значение.

Общи условия

Активация на акаунт