Макарони, ориз, кус-кус и....

  • 3 382
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 238
Ние сега караме 9 месец и май и аз ще започна да давам макарони и кускус че то с тия попари и каши за закуска на мен ми втръснаха само кат ги приготвям та камоли бебо като ги яде. Извинявай че се вмъквам в темета ама някой ако може да ми каже какво друго може да се дава за закуска че #Crazy  Embarassed

Мерси предварително

Аз давам сутрин за закуска редувайки царевичен грис, просо и след като захраних с глутен - пшеничен грис, овесени, ръжени, ечемичени ядки. Попара и кус-кус моето дете отказа да яде.

# 16
  • Мнения: 110
Ние сега караме 9 месец и май и аз ще започна да давам макарони и кускус че то с тия попари и каши за закуска на мен ми втръснаха само кат ги приготвям та камоли бебо като ги яде. Извинявай че се вмъквам в темета ама някой ако може да ми каже какво друго може да се дава за закуска че #Crazy  Embarassed

Мерси предварително
Ох и ние имаме този проблем с разнообразяването ThinkingЛошото е че вече и кус-кус не искаме,та май ще започвам с правенето на сандвичи Wink

# 17
  • Мнения: 674
Макарони не съм се сетила да давам.
Ориз и кус-кус е яла в пюрета горе-голу след 6 месеца.
Фиде яде в супа.

# 18
  • Мнения: 256
Намерих няколко рецепти дано са ви полезни  Simple Smile
до 1год.

Каша от мляко и бисквити

Продукти: 200 г

2-3 бисквити (Чичи бебе, Нестле адвенчър, закуска),
150 мл кисело/прясно мляко,
1 ч. л. захар.

Към подсладеното със захарта мляко се прибавят счуканите или натрошени бисквити. Трябва да се получи кашообразна смес. Ако е нужно да се сгъсти прибавяме още бисквити. Преди да се консумира кашата се оставя за няколко минути да омекнат бисквитите.
--------------------------------------------------------------------------------
 
Кисело мляко с овесени ядки и ябълки*

Необходими продукти:
1 ч. ч. кисело мляко
1 ябълка
2 с. л. овесени ядки
1 с. л. захар

Начин на приготвяне:
Киселото мляко се разбива със захарта. Прибавят се овесените ядки и настърганата ябълка. Разбърква се добре и се оставя няколко часа в хладилник, за да набъбнат ядките. 
--------------------------------------------------------------------------------
 
ПЛОДОВО ПЮРЕ

Необходими продукти:

1 ябълка
1 банан
3 обикновени бисквити

Начин на приготвяне:

Плодовете се нарязват, почистват от семките и се обелват. Поставят се във вряща вода за около 2-3 мин. , колкото леко да омекнат и да могат да се пасират. Към плодовете се прибавят бисквитите натрошени в хаванче и всичко се пасира.
Става невероятно вкусно.
Можете да сложите и други сезонни плодове /круша например/. Количествата са примерни. можете свободно да ги променяте по ваш вкус. 
-------------------------------------------------------------------------------
Попара

продукти: 30г сухар
2 чаени лъжички настъргано сирене
2 чаени лъжички захар
1 чаена лъжичка краве масло
250 мл шипков чай или гореща вода
Натрошения на дребни парченца сухар и сиренето се заливат с кипящия чай (вода). Съдът се похлупва с капак. Когато сухарът омекне, попарата се пасира (отнася се за седмия месец и следващите няколко месеца, докато бебето постепенно преминава към храна с по-груби частици). Прибавят се захарта и разтопеното масло.
----------------------------------------------------------------------
Кус-кус с прясно мляко

продукти: ( за 2 порции за възрастни и една детска порция )
1 чаена чаша кус-кус
3 чаени чаши прясно мляко
1/2 чаена чаша вода
1 кафена чаша захар
1 супена лъжица краве масло
Млякото и водата се загряват до завиране. Прибавя се кускусът и се вари 6-7 минути, като непрекъснато се разбърква. Добавя се захарта и варенето продължава още 3-4 минути. Слага се маслото и съдът се отстранява от огъня.
----------------------------------------------------------------------
Попара II вид

От шестия месец
Време за приготвяне: 15 мин.

Продукти:

30 г сухар (1 препечена филийка)
2 ч. л. настъргано сирене
2 ч. л. захар
1 ч. л. краве масло
250 мл шипков чай или гореща вода

Начин на приготвяне:
Натрошеният на дребни парченца сухар и сиренето се заливат с кипящия чай (вода). Съдът се похлупва с капак. Когато сухарът омекне, попарата се пасира или намачква. Прибавят се захарта и сиренето.

* При алергични деца сиренето е овче, а вместо масло се слага маргарин.

# 19
  • Мнения: 5 940
rumi000, благодаря. Захарта, която присъства във всички рецепти, е ненужна. Иначе предложенията са хубави.

# 20
  • Мнения: 232
Вчера се опитах да дам макарони,но ме е страх и се отказах.Имам панически страх от задавяне.Утре ще опитам пак.А днес майка ми донесе домашни сиренки.Надробих една и я залях с топъл чай.Получи се една вкусна закуска и бебо яде с апетит.

# 21
  • Мнения: 110
Руми 000 и аз ти благодаря,ще се възползвам  bouquet

# 22
  • Мнения: 195
аз малко със закъснение но исках първо да проверя Simple Smile
става дума за пюрето от спагети Болонез-за 4-ти месец е на Хипп и дори е в Германия Simple Smile))

# 23
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Ами зависи как си захранила..глутена на този етап няма какво да те притеснява...а за хапките детето само ще си покаже..ако има дъвкателни умения проблем няма да има..Аз на моята дъщеря на 11м вече коричка хляб и давах са гризе и да дърпа...... Кук-кус,започнах да давам след 8м и не съм го пасирала....а на 1г и 3м без зъби (тъй като още нямаме  Mr. Green) спокойно яде кубчета моркови,картофи и т.н....проблем има само с месото,защото е по-жилаво

Общи условия

Активация на акаунт