насилието на дете над други деца

  • 1 595
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • London
  • Мнения: 292
Ние в случая, не говорим за топлото отношение на учителите,а за насилието
 на дете върху други деца.
Не знам, аз лично хиляди пъти съм си мислела да обърна внимание, но не съм го правила
и не защото ще кажат, че съм капризна, ами защото госпожите знаеха за проблема,
не са го оставили така.
Като виждах страха на детето и как в градинката или където и да е другаде не мърдаше от мен, ми е идвало в ума какво ли не.

# 16
  • Мнения: 636
в детските градини са задължени да имат еднакво топло отношение на всички деца.и ако някой изисква специално отнешение към неговото дете,то смятам ,че това е непочтено,защото е за сметка на някое друго дете-на  нашето или на твоето.
В градините може да са длъжни да обръщат еднакво като количество внимание на децата, но едновременно с това са длъжни да имат индивидуален подход към всяко дете. Едно дете има нужда от повече топлина, друго това може да го дразни. Не можах да разбера какво точно е искала тази майка за своето дете, което би отнело от грижата за твоето? Дори майката не е еднаква към своите деца, а се опитва да реагира спрямо индивидуалните им особености.

# 17
  • Мнения: 14
и други родители са чули част от претенциите на  това семейство със специалните изисквания:да  се  разрешава на детето им  в 10 часа да  яде храна от вкъщи,водата от автомата  да е строго дозирана/без да  се съобразяват с желанието на детето в ДГ/,да поддържат сложната му прическа ,с която идва сутрин,да не мият ръцете му с обикновения течен сапун,с който се мият всички останали,да преобуват гащичките му , ако капне жълта капка,да го обслужват като инвалид.Това  нормално ли е?

# 18
  • София
  • Мнения: 7 039
и други родители са чули част от претенциите на  това семейство със специалните изисквания:да  се  разрешава на детето им  в 10 часа да  яде храна от вкъщи,водата от автомата  да е строго дозирана/без да  се съобразяват с желанието на детето в ДГ/,да поддържат сложната му прическа ,с която идва сутрин,да не мият ръцете му с обикновения течен сапун,с който се мият всички останали,да преобуват гащичките му , ако капне жълта капка,да го обслужват като инвалид.Това  нормално ли е?
Извини ме, но аз изобщо не мога да схвана питането ти, какво общо има гореизброеното с "насилието на дете  над други деца". Прочетох постовете ти внимателно и не мога да разбера проблема ти. Би ли разяснила.

# 19
  • Мнения: 1 446
и други родители са чули част от претенциите на  това семейство със специалните изисквания:да  се  разрешава на детето им  в 10 часа да  яде храна от вкъщи,водата от автомата  да е строго дозирана/без да  се съобразяват с желанието на детето в ДГ/,да поддържат сложната му прическа ,с която идва сутрин,да не мият ръцете му с обикновения течен сапун,с който се мият всички останали,да преобуват гащичките му , ако капне жълта капка,да го обслужват като инвалид.Това  нормално ли е?
Стига де! Настина ми убягва смисъла на питането ти! Ти откъде знаеш точно как е в групата.
Искам да кте попитам какъв автомат имат за вода във вашата група?

# 20
  • Мнения: 4 965
Пишеш много, а не казваш нищо.  Peace

# 21
  • Мнения: 14
аз не знам как точно е в групата,но  почти всички виждаме реакциите на учителките/защото  те трудно ги скриват/.а и на родителската среща беше ни намекнато. въпросната дори  с нас се държи високомерно и   ограничава контактите на детето  си с нашите деца извън градината. как виждаш тая ситуация?не е ли за частна градина?
за  автомата-нормален,обикновен.

# 22
  • Мнения: 9 052
desislava не виждам как могат да ти отговорят майките какво е правилно или неправилно да направи една майка, поставена в напълно неправилна ситуация спрямо нея и нейното дете, zащото , особено zа деца под 3 г. се налага да има поне по 1 въzпитателка на 2 или 3 деца, както е в нашата ясла. Аz никога не съм чула някой някого да е ударил в таzи ясла, не съм чула никога плачещо дете и обикновенно децата така добре си играят, като идем да ги вzемем, че не искат да си ходят . Малкия говори винаги с радост zа яслата, zа всички деца с които играе и на какво играе, какво са яли и дали са спали. Сутрин няма дърпане не искам. Не му е неприятно да ходи , вzима си торбичката и ни чака пред вратата да иzлеzнем с бащ му, качва се на колата с баща си и zаминава на градинка  Wink.  Винаги има една жена, която чете или играе с тях или пък рисуват, свирят, майсторят , друга, която нещо подрежда или облича децата и друга раzговаря с родителите ....
Просто темата не е какво да правят майките, а какво да направи държавата, общината , самите градини ...

# 23
  • София
  • Мнения: 7 039
аз не знам как точно е в групата,но  почти всички виждаме реакциите на учителките/защото  те трудно ги скриват/.а и на родителската среща беше ни намекнато. въпросната дори  с нас се държи високомерно и   ограничава контактите на детето  си с нашите деца извън градината. как виждаш тая ситуация?не е ли за частна градина?
за  автомата-нормален,обикновен.
Мисля, че схванах мисълта ти. Искаш дружно да оплюем високомерната кокона и да наритаме детето й в частна детска градина?

# 24
  • Мнения: 9 052
и други родители са чули част от претенциите на  това семейство със специалните изисквания:да  се  разрешава на детето им  в 10 часа да  яде храна от вкъщи,водата от автомата  да е строго дозирана/без да  се съобразяват с желанието на детето в ДГ/,да поддържат сложната му прическа ,с която идва сутрин,да не мият ръцете му с обикновения течен сапун,с който се мият всички останали,да преобуват гащичките му , ако капне жълта капка,да го обслужват като инвалид.Това  нормално ли е?

деси, да нормално е. Всяка сутрин , като тръгва zаръчВам на баща му какво да каже на жените. Ако е студено да му сложат чорапогащника, като иzлита, да му долеят мляко, ако си иzпие неговото, да го сложат по рано да спи, ако се е събудил по рано и е уморен или неспокоен, да го сложат да ака, ако не е успял да се иzака, а е иzявил желание (както днес )  ... да му прочЕтат това или онова, да го учат на нещо си, което му е интересно ...

Това, че жената иzраzява предпочитания, свои наблюдения, дава информация на персонала zа детето и не прави ли грижата по лека, отколкото ако детето се тръшка и те не zнаят zа какво?????
Както въzпитателките трябва да дават инфо zа детето и неговите навици, така и родителите трябва да дават информация на персонала. Все пак това са деца, да не са пластмасови кукли ... водиш, оставяш и дума не обелваш какво му е на детето днес????????????????? Ти всеки ден ли се събуждаш и си все в едно и също настроение и с едни и същи нужди????????????

# 25
  • Мнения: 9 052
и още нещо от мен, или и ти прави като нея и каzвай какво те вълнува около детето и какво мисли zа добре zа него или ако не обичаш подобни иzяви го пращй с баща му и той да каzва  Hug

# 26
  • Мнения: 4 965
 jabata_dil,   bouquet
...
Това, че жената иzраzява предпочитания, свои наблюдения, дава информация на персонала zа детето и не прави ли грижата по лека, отколкото ако детето се тръшка и те не zнаят zа какво?????
Както въzпитателките трябва да дават инфо zа детето и неговите навици, така и родителите трябва да дават информация на персонала. Все пак това са деца, да не са пластмасови кукли ... водиш, оставяш и дума не обелваш какво му е на детето днес????????????????? Ти всеки ден ли се събуждаш и си все в едно и също настроение и с едни и същи нужди????????????

Разбира се, че трябва да има двустранна връзка, а не просто да се разминаваш на входа с персонала в градината.  Peace

# 27
  • London
  • Мнения: 292
и други родители са чули част от претенциите на  това семейство със специалните изисквания:да  се  разрешава на детето им  в 10 часа да  яде храна от вкъщи,водата от автомата  да е строго дозирана/без да  се съобразяват с желанието на детето в ДГ/,да поддържат сложната му прическа ,с която идва сутрин,да не мият ръцете му с обикновения течен сапун,с който се мият всички останали,да преобуват гащичките му , ако капне жълта капка,да го обслужват като инвалид.Това  нормално ли е?

Пък аз, глупавата си помислих, че става въпрос за най-обикновено насилие към дете(ца) Shocked Shocked Shocked

# 28
  • Мнения: 14
jabata dil,  къде се намера  тази детска градина на мечтите? звучи като приказка .сигурна ли си ,че всичко това ,което   сподели , се случва наистина ? това  за ясла ли се отнася? там има  повече персонал и положението с обгрижването  е различно,пък и децата са доста по-малко.
по отношение на капризната майка-не желая да оплювам никого.по-горе споменах обаче ,че  племенникът  ми е тежък за гледане.той  получава страшно много грижи,но не се налага да  се суфлира ежедневно на персонала.

# 29
  • Мнения: 9 052
деси, това е яслата в която ходи синът ми, zа от 1 до 3 годишни деца , намира се в Германия. Градината в която ще ходи от септември (3 г.) има по 1 въzпитателка на 10 деца (така е по предписание на общината) , но групите не са пълни и се пада по 1 въzпитателка на около 6 деца. Като освен въzпитателките има и помощничка и практикантка, която си кара практиката, но в същност доста добре се zанимава с децата  Laughing отделно идват учители zа раzличните часове по фиzическо, муzика и спорт  Hug

Общи условия

Активация на акаунт