Домакиня ли е жена,която не може да готви?

  • 13 954
  • 306
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 607
   Според мен най-важното за една домакиня е умението и да създава уют и атмосферата на любов и сплотеност,както се казва задушевна домашна атмосфера.  Някои домове са като храм, втях влизам за да си почина и да науча нещо ново . В други витае напрежение.
   А уменията на домакинята също са много важни ,но не са решаващи.  Домашно сготвената храна излиза по -евтино, но при това изобилие на храни по магазините, освен това има и много кулинарни магазини  с готово сготвена храна- защо да не се възползваме от тях. Аз много често купувам готова храна, а спестеното време отделям на децата си.
    Мъжът ми казва за мен ,че готвенето не е най-силната ми страна.

# 16
  • Мнения: 9 865
Трябва да умее или поне да има желание да се научи.
То домакиня и на чистачка и гледачка не е синоним.

# 17
  • София
  • Мнения: 62 595
За мен хигиената на приготвяне на храната е важна. Домакиня или не, важно е семейството ми да консумира прясно приготвена вкъщи храна. Това, което ми натежава понякога е измислянето какво да сготвя, че и да мога да съобразя целия технологичен процес с ежедневните ангажименти.
Все пак, за предпочитане е човек да може да готви, независимо дали е мъж или жена.

# 18
  • Мнения: 2 161
Аз съм от тези,които не могат да готвят.Поръчвам храна редовно,а през два дена моят свекър донася прясно сготвени супички и ястия за децата,приготвени от свекърва ми.Салати си правя,много обичам с риба тон,както и зеленчукови.Но първо,второ,трето-не!Естествено,мога да правя някои неща,въпросът е,че не искам.Не съм се замисляла дали съм добра домакиня.Аз маниакално държа на чистотата и реда.Това поне прави ли ме добра домакиня?

# 19
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Мога да готвя, но не обичам да го правя. Затова и в повечето случаи избирам ястия, които да се приготвят бързо и с минимални усиля.
Това, което описвате за домакинята, на мен повече ми прилича на длъжностна характеристика на слугиня.

Много вярно Peace

# 20
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 294
Имам приятелка, която живееше с майка си /мъжът й беше"заврян зет"/.Майка й беше готвачка в стол и носеше храна от там,а и в къщи тя готвеше. Когато почина, децата на приятелката ми бяха вече ученици,а тя никога през живота си не беше готвила.Аз ходих да й покажа как се готви боб.Случи се така,че си намери добре платена работа в кухня,изкара курсове и сега е по-добра готвачка от мен. Та мисълта ми беше, че всеки се оправя както може - стига да е в полза на семейството.  bouquet
Аз например обожавам да готвя,правя го всеки ден, но нямам нищо против и да си почина някой и друг ден - това не ме прави по-лоша майка,съпруга и баба /не говоря за домакиня!/

# 21
  • Мнения: 1 900
Мога да готвя, но не обичам много и рядко го правя.
А пък и мъжо е с диплома за главен готвач. Mr. Green
Не мисля, че само готвенето определя жената като добра домакиня, но все пак е много важно и е добре да може да го прави.  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 932
Според мен ДА домакиня е. Какво като не иска да готви, аз примерно обичам да готвя и готвя, но не обичам да подреждам и чистя всеки божи ден  Sad. Затова пък мъжа ми е много подреден и подрежда вместо мен, какво толкова. За мен няма проблем за него също Simple Smile.

# 23
  • Мнения: 474
Мога да готвя, но не обичам да го правя. Затова и в повечето случаи избирам ястия, които да се приготвят бързо и с минимални усиля.
И аз.
Готова храна не обичам да купувам и да поръчвам- съмнявам се, че е прясна и хигиенично приготвена, в повечето случаи е и по-малко вкусна от домашната. Но пък времето в кухнята за мен е загубено.

Все едно аз съм го написала. И има още едно нещо заради което готвя- мъж ми е научен от майка си на превъзходна домашна храна и не яде "боклуци" от щандовете за готови неща по магазините. Ресторанти винаги подбира много старателно, но не ходим често.
Обаче имам приятелка, която нито иска, нито може да готви. А иначе е великолепна домакиня- домът й е винаги много уютен, чист,  прави безброй неща сама- бродерии, пана, икебани... и винаги човек се изненадва и наслаждава на ново нещо в интериора.

# 24
  • Мнения: 1 753
Споделям мнението на авторката на темата. Не е домакиня жена, която не може, или по-точно не ЖЕЛАЕ да готви. Обаче честно казано аз оправдавам тези жени. За да бъдеш домакиня се изискват много сили и време, а знаем, че жените днес работят не по-малко от мъжете и време почти няма. Така че който може да си го позволи - защо да не си наеме домашна помощничка да им готви, или пък да си купуват готова храна.... Но такива жени не са домакини, те са просто стопанки на къщата. Но какво от това?  Thinking
Аз с удоволствие бих си наела домашна помощничка, ама нЕмам пАри...  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 1 427
Е,ако само това и е кусура,а с всичко друго се справя,домакиня е,защо не? Но ми се вижда много странно,че не може да готви. Даже и мъжете могат да спретнат някоя манджичка,а пък жена да не се е научила,много странно. Хубаво е от време на време да се яде навън,но чак пък да е правило newsm78 Няма нищо по-вкусно от домашно приготвената храна ,а и навън трудно ще намериш ориз с лапад например или обикновена картофена яхния. И аз не съм голяма готвачка,но би ме било срам да кажа на мъжа ми,че не мога да готвя и малко по малко се уча.

# 26
  • София
  • Мнения: 62 595
Е, ти пък сега!  Laughing Какъв е този прост ориз с лапад или картофена яхния? Не четеш ли по разни други теми как много необичащи да готвят имат по-изискан вкус?  Wink

# 27
  • Мнения: 1 427
Е и аз обичам суши ,и сини сирена и фоа гра,но само на това не може да се живее... Grinning А между другото сега се сещам,бях в една особена ситуация,дълго е за разказване,но в продължение на 2 месеца,единственото което ни се сервираше за ядене беше френска и италианска кухня,и особено фоа гра/ама в огромни количества/. Като се върнах в къщи 1 месец можех да ям само салати,от всичко друго ми се повдигаше.То и много хубаво не е хубаво. А и работата ми тогава беше такава,че наистина само ми сервираха яденето и като се върнах вкъщи умирах от кеф да готвя и да мия чинии. Mr. Green

# 28
  • Мнения: 2 439
Домакинството е нещо повече от потропване пред печката. И няма еднозначен отговор. Щом имам семейство значи съм домакиня - моят ресор са чистенето, прането и сушенето на дрехи. Ако имам важен проект и не зная на кой свят съм от крайни срокове децата се включват с пускане на пералня и сушилня, командвани от мене по телефона или мобилния.
Мъжът ми също си има "ресори".
Готвенето е обща страст на всички.
Между другото имаше подобна тема - дали когато си наемеш жена за чистене си по-малко домакиня /не помня точно заглавието/. Докога ще се вкарваме във филма "Перфектната Аз" и защо като можем просто да се наслаждаваме на живота си.

# 29
  • Мнения: 2 309
Не обичам да готвя, какво да направя  Grinning всъщност обичам да приготвя нещо завъртяно за гости, но ежедневното бъркане на манджи ме убива. Пък нямам и кога, трябва да е или към 6-7 сутринта, или след 7 вечерта. Засега съм решила положението така - майка готви през седмицата, а през уикенда, ако не ми дойде музата или поръчваме или ядем навън. Лоша домакиня ли съм? ...все ми е тая  Grinning държа на здравословната храна на детето обаче, дори и да ядем ресторантска храна" се старая да избера салати, супи или нещо друго готвено...темата за здравословното хранене е съвсем друга обаче и не ми се подхваща за традиционната българска кухня и любимите на всички ни запръжки.

Персеполис, допада ми мнението ти, всъщност ти ме караш да се осмеля да призная, че съм наела и жена за почистването на апартамента. 

Общи условия

Активация на акаунт