Домакиня ли е жена,която не може да готви?

  • 14 077
  • 306
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 24 467
Тъй де, аз зарад тез 200.00 лв. месечно за храна именно питам. Не можах да си го представя като как изглежда.
Да споделя- у нас се ядат салати и плодове в огромни количества, но определено този начин на хранене никак не е евтин. По- евтини са разни кайми, кремвирши, салами, хляб, вафли и т.н. /това вече сериозно/, от колкото свежите плодове и зеленчуци, с които можеш да се нахраниш.

# 241
  • Мнения: 431
Съвсем се отплеснахте.


Домакиня ли е жена, която не може да готви? - за мен не е.

Всеки трябва да умее да готви, все едно дали е мъж или жена. Дали практикува няма значение. Щом плюска три пъти дневно, трябва да може и да си приготви храна при нужда.

А домакинята пък съвсем. Но в този форум домакиня е мръсна дума.

# 242
  • France
  • Мнения: 726
Съвсем се отплеснахте.


Домакиня ли е жена, която не може да готви? - за мен не е.

Всеки трябва да умее да готви, все едно дали е мъж или жена. Дали практикува няма значение. Щом плюска три пъти дневно, трябва да може и да си приготви храна при нужда.

А домакинята пък съвсем. Но в този форум домакиня е мръсна дума.


  bouquet

# 243
  • Мнения: 148
pechovska ,представям си те постоянно сновяща между печката и хладилника,със запретната престилка и постоянно вмирисана на манджа Sick съща чорбаджийка в кухнята
   Шегувам се,разбира се Stop
 Според мен пък всичко се учи,стига да имаш желание!
Не се съмнявам,че има жени,които са страхотни кулинарки,но това,че работят много и пътуват и нямат възможността да приготвят всеки ден храна  вкъщи,неги прави по-малко домакини!

# 244
  • France
  • Мнения: 726
Два пъти уточних, че е мнението ми се отнася за жени, които не работят.
Аз знам колко е трудно да работиш и да поддържаш дома и стомасите сити. Въпреки работният ми ден, аз успявам да приготвя вечеря, която съм планирала предишната вечер. Работещата жена, която успява да съчетае работата и домакинството, заслужава уважение.

# 245
  • Мнения: 1 350
и според мен всяка една домакиня трябва да умее да готви ,друг е въпросът дали иска да го прави newsm78.Аз готвя от 16 годишна,постоянно се усъвършенствам и с гордост поднасям  всяко едно ястие вкъщи.Но не затова ме обича и ме уважава съпруга ми,не това е висшата ми цел .И не виждам нищо срамно да сновеш около печката и хладилника,нито да правиш манджи със запръжки,нито да се храниш на мушама.Хайде сега ,всички сте яли все на бели покривки и все хайвер и хапки с гъши пастет,направо с това сте израстнали Thinking

# 246
  • Мнения: 148
[quote Работещата жена, която успява да съчетае работата и домакинството, заслужава уважение.

[/quote]
 Peace Подкрепям,тъй като знам колко организация изисква това!
Всъщност за мен домакиня е малко абстрактно понятие,асоциирам я с жена,която може да поддържа уюта и настроението вкъщи,да поднесе дори закуска от кифлички и портокалов сок красиво,да посрещне гостите си с усмивка,с една красиво и естетично подредена маса с ваза цветя по средата ,дома й да ухае на чисто,свежо...нещо такова
Лошото е,че в това френетично ежедневие не ни остава време дори да закусим ooooh!

# 247
  • France
  • Мнения: 726
Една идея към неработещите и неготвещите "домакини": купува се пилешко месо, обезкостено, най-добре от бут, ако е "бяло", то ще е нужен бекон, за да се увие пилешкото в него.  Та, това месо се реже на парчета за шишчета, месото се накисва в зехтин, бяло вино и подправки на вкус. Предстоява поне 2 дена. Нанизва се ред месо,ред лук, ред гъби. Ако няма барбекю на дървени въглища, и на електрическа скара става. Цялото усилие е 20 мин. Гарнитура- пържени картофи /10 мин за обелване и нарязване/.
Добър апетит!

# 248
  • Мнения: 15 398
красиво, да посрещне гостите си с усмивка, с една красиво и естетично подредена маса с ваза цветя по средата, дома й да ухае на чисто,свежо...нещо такова


Ето ти една идея:
http://missby.wordpress.com/2008/01/07/house-in-order/

 Mr. Green

# 249
  • Стара Загора
  • Мнения: 88

Аз знам колко е трудно да работиш и да поддържаш дома и стомасите сити. Въпреки работният ми ден, аз успявам да приготвя вечеря, която съм планирала предишната вечер. Работещата жена, която успява да съчетае работата и домакинството, заслужава уважение.

Напълно съм съгласна. Също така знам че няма по-вкусна храна от тази която сама приготвям, въпреки че обичам да ходя и по ресторанти поне веднъж седмично  bouquet

# 250
  • София
  • Мнения: 1 654
Не изчетох цялата тема и дано не се повтарям. Домакинството е всичко свързано с дома -готвене, чистене, подреждане и т.н.Ако не умее да готви, но създава уютна атмосфера в която близките с удоволствие се прибират за мен е перфектна домакиня Wink

# 251
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Една идея към неработещите и неготвещите "домакини": купува се пилешко месо, обезкостено, най-добре от бут, ако е "бяло", то ще е нужен бекон, за да се увие пилешкото в него.  Та, това месо се реже на парчета за шишчета, месото се накисва в зехтин, бяло вино и подправки на вкус. Предстоява поне 2 дена. Нанизва се ред месо,ред лук, ред гъби. Ако няма барбекю на дървени въглища, и на електрическа скара става. Цялото усилие е 20 мин. Гарнитура- пържени картофи /10 мин за обелване и нарязване/. Добър апетит!

20 /приготвянето на месото/ + 10 /беленето и рязането на картофи/ + 20 /за пърженето все пак/ = 50 мин, с тази разлика, че изисква още два дни киснене - и като теглим чертата една манджа отнема два дни и един час. Пък и откога пържените картофи минават за здравословна и полезна храна, каквато се предполага, че е домашно приготвената? Не, благодаря!
И аз уважавам жените, които хем ходят на работа, хем готвят, но аз като не мога, какво - да се гръмна ли или да изпадна в депресия? Не ме бива в готвенето, изобщо не ме влече - сори, и не се хваля с това, нито пък следвам модата. Напротив, бих искала да мога да готвя, но ми е толкова противно да го правя, че дори не искам да се науча. И не виждам как пък вързахме готвенето с егоизма и създаването на дете - точно заради доброто на детето предпочитам всяка вечер да прекарам два часа с него вместо два часа край печката. Ок е да не ме имате за домакиня, но изобщо няма да позволя да ме наричате егоист и лоша майка. Ясно?

# 252
  • софия
  • Мнения: 636
То домакинството не означава само готвене - то е всичко свързано с душата на дома.
Аз принципно мразя да готвя, но откакто имаме дете съм се научила и сега съм спец във всякакви неща. Просто реших и се научих-готвя през ден за нас и всеки ден за дъщеря ми, за да е пресно и вкусно, а и аз да съм спокойна какво яде.
Обожавам да чистя, да пера, да мия прозорци, но готвя по принуда.
Най-обичам да аранжирам масата за хранене, да украсявам стаите, да си правя нови покривки и други такива. Но за съжаление нямам много време да създавам уют, тъй като основно се занимавам с детето- играем, пеем, гоним се и чак като заспи гладя, чистя и отделям внимание на хобитата си.
А това да ме нарекат домакиня няма нищо лошо, но аз просто първо съм майка, съпруга, професионалист в работата си и една тогава домакиня.

# 253
  • България
  • Мнения: 1 090
Аз не знам каква съм,готвя по принуда,определено не обичам,но ми хрумна друго ..понеже в днешно време и жената и мъжът работят,какво е тогава мъж,който не знае да готви,както са много мъже,имат ли оправдание? Mr. Green Crossing Arms
Трябва ли само ние да се чувстваме виновни,че не готвим???

# 254
  • София
  • Мнения: 5 074
Ееее, чак пък 13 страници коментари за нещо, което е елементарно.
Който има време ще готви. В такова време живеем, че трябва взаимно да се допълваме  Peace
Ще перем, ще готвим, ще гледаме заедно децата, прахосмукачки, чинии и прочее домакински простотии - всичко според свободното време и възможностите. Лошо няма.
Имах на първа страница пост май newsm78
Дома е на всички - мой, на съпруга ми и на децата !
И домакинската работа също.
Аз иначе съм перфектната домакиня според хората, които са около мен.
Но гореизложеното ми харесва повече и наистина трябва да е така Laughing

Общи условия

Активация на акаунт