Сълзене от оченцето

  • 2 866
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 766
И на дъщеря ми и помогна Тобрекса
Но питай първо лекар преди да ги капеш на бебунчето Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 107
и дъщеря ми имаше такъв проблем, взехме й секрет и  се оказа, че в болницата са я заразили със стафилококи, така  че моят съвет е да се посъветвате с очен лекар и да й вземете секрет. Успех  Hug

# 17
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
Няй-вероятно е блокиран слъзен канал. Доста често срещано състояние. Големият ми син също го имаше. Почиства се оченцето с преварена вода или физиологичен разтвор и се прави масаж от към вътрешния ъгъл  на окото по посока към носа и надолу по вътрешната му страна. Няколко пъти на ден.
 
Ако има инфекция са необходими и капки.

Ето картинки за масажа:

 

# 18
  • София
  • Мнения: 1 735
Има 2 варианта-бактериална инфекция,която образува гноен,белезникав секрет и капки,предписани от очен лекар,а не от форума, биха помогнали.И по-неприятния вариант-запушен слъзен канал,при който задължително трябва да се отиде на очен лекар и се предписват масажи/ще ти покажат и как се правят/,капки,които могат да се прилагат дълго време/защото в сълзичкити се събират бактерии и правят гнойния секрет,а той е вреден за окото/.Ако това не помогне след 7-мия месец може да се направи сонда и да се отпуши каналчето.Неприятното е това,че детето е под упойка.Има и още нещо-сондата е хубаво да се направи около годинка,защото слъзния канал може отнаво да се запуши/това е мембрана,която зараства наново/.

Общи условия

Активация на акаунт