слагате ли вазелин на дупето

  • 3 176
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Ами мазала съм с Бочко и един друг крем,който ми забъркаха в аптеката.Иначе помага и малко по голо дупе да подиша кожата Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 1 185
Аз мажа с крема против подсичане на Чико!

# 17
  • Мнения: 554
При нас не помогна нищо, освен един крем, който се прави в Санита и други аптеки предполагам newsm78 Води се овлажняващ крем, е само той ни спаси, за 2 дни се оправи.

# 18
  • Мнения: 3 932

И аз малко се притесних за детето...

Иначе ние сме ползвали при подобни ситуации дактакорт и цинкова паста, по лекарско предписание естествено....

# 19
  • Мнения: 3 500
Мажи с Гентамицин /маз/ 0,1 %. Помага много. На Моника често й се подсича дупето. От Бочко още повече се възпалява, защото съдържа цинк. Но Гентамицина е мазен, попива и със сигурност няма да го боли.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 252
От обрив до обрив има голяяяяма разлика - мазала съм с Експисиал с бадемово масло, Бочко, Хлоркинадол, Клотримазол, ръсила съм с пудричка. Най-добре се консултирай с лекар.

# 21
  • Мнения: 1 900
Според мен се консултирай с лекар, иначе кремове много. На всяко дете различните понасят различно. Peace
Аз съм доволна от Мустела.

# 22
  • Мнения: 472
Ние сме ползвали "Бочко" и един крем, който се приготвя в аптека /лекар ни го изписа/  Hug Най-добре е обаче да прецени лекар с какво да мажете бебчо. Иначе както са ти казали и други мами, мийте го само с водичка, без мокри кърпички. Колкото може да стои без памперс, а може да пробвате и с друга марка памперси  Hug

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 179
На нас хомеопатичка ни е препоръчвала вани на детето с отвара от лайка, след 1-2 часа пак вана с отвара от смрадлика (тетра). А за мазане крем с невен, има ги по аптеките в едни големи кутии.

# 24
  • Мнения: 660
Не знам с какво да го мажеш.

Но ако искаш да спре да се подсича, премахни причината, а не симптома. Не знам каква е, не ви познавам. Вгледай се в себе си и в детето. Най-вероятно е непоносимост към храната - ако кърмиш, внимавай какво ядеш, ако е на АМ - пробвай друга марка. Атмосферата вкъщи спокойна ли е?

# 25
  • Мнения: 881
Ние сме с Мустела,много ни помага,доволна съм от нея.Но когато не мине за ден -два използвам крем Здраве.Но на всяко дете кожата е различна,може да не му понесе тези кремове,които ние използваме.Консултирай се най-добре с педиатъра Peace

# 26
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
При нас док. изписа пиоктанин (лилаво е  ) ......
Действа много добре.Иначе ползвам крем Бочко(съдържа смрадлика).Иначе бих те посъветвала да се консултираш с педиатъра

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Причините и вида на обрива може да са различни.Мазила много,но първо се консултирай с лекар Peace

# 28
блгодаря ви много момичета за многото и разнообразни съвети!!!  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
първо-съжелявам за заглавието-въобще не ми мина през ума че ще звучи така  Embarassed
но незнам как да го сменя....
нашето дупе е по-добре вече  Peace Laughing
спрях вазелина,и го почиствах при всяка смяна на памперса с смрадлика и като изсъхне -много дебел слой крем здраве!!!
все-пак днес трябва да ни види и лекар!
много много благодаря на всички от сърце

# 29
  • Мнения: 1 155
Моя съвет е да го заведеш на лекар. Той най-добре може да каже с какво да го намажеш. Аз мажа дъщеря ми с преварен зехтин.

Общи условия

Активация на акаунт