Как да се ориентирам при покупка на столче за кола?

  • 3 656
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 478
Аз като избирах гледах първо да е за най-много килограми, за да не се налага да го подменям пак. Мисля стигат до 35-40 килограма най-големите. Едва ли някога ще го ползваме чак до толкова, но ей така за всеки случай.
Да е меко, да може долната част да се маха от облегалката, за да ми служи за бустър в един по-късен етап, отново за да си спестя купуването на такъв. Да има място за чашка/шише от страни.
Положението на облегалката е добра опция, имаме го, но дефакто за мен е неизползваемо. Трябва да се застопори в наклонено или изправено положение при монтирането и това е. Не може да се мести по време на път. Поне тукашните са такива. Имаме такава, но както казах си стои само на едно положение, което обезмисля екстрата. Също не задължителна опция за мен е регулирането на най-горната част на облегалката за главата, да се сваля на долу и вдига на горе при нужда. Това го виждам за по-едри дечица, за моята скарида едва ли ще се наложи да го ползвам.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 524
ние се колебаем между 9-36 кг на Чико и на Рекаро. Разликата е в цените общо взето почти двойно е Рекарото и този модел който гледахме си има собствени колани. На чИКО модела е без собствени колани, използва коланите на колата.
ето моделите:
http://family-bg.com/prX_1334.htm?osCsid=5c2cf725df8e04ee8a250cb407e953bd
http://www.9plus.eu/9plus_new.pdf  (стр. 18, Young sport)
 Peace

# 17
  • Мнения: 3 478
Това с използването на коланите на колата не ми се струва много сигурно особено за малко тете. Тук съм виждала мисля такива столчета, но те са за доста по-големи дечица. Според мен 5 точковата система на закопчаване е най-сигурна.

# 18
  • Мнения: 238
Обърни внимание когато детето седне в столчето, коланите които минават през раменете да са удобни, да могат да се фиксират така, че да не се смъкват лесно настрани. В момента това е е най-големият проблем на нашето столче - коланите през раменете са винаги смъкнати на половина и де факто не вършат никаква работа. Точката на закопчаване трябва да бъде по-нагоре, а не както е при нашето върху чурката на мъника.  Sad
Столчето е ето такова: http://911.bg/a2/offers.asp?p=2096431

# 19
  • Мнения: 3 478
Това със смъкването на коланите не сме го имали при нас, но наистина е важно. Също така да има различни нива за горната част на колана, които да се нагласят според височината на детето. Авалена, ако при вас го няма това, може би това е причината да се смъкват коланите. Според мен това се получава ако коланите в горната част са захванати по-ниско от раменете на детето.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 524
avalena, това столче много добре ми изглежда- има ли го я някой магазин или само онлайн?
Peace

Това с използването на коланите на колата не ми се струва много сигурно особено за малко тете. Тук съм виждала мисля такива столчета, но те са за доста по-големи дечица. Според мен 5 точковата система на закопчаване е най-сигурна.

столчето на чико е такова без колани, но то е предназначено за 9-36 килограма, т.е. явно все пак са преценили че става и за по-малко дете.  Peace въпроса е кое е по-удобно за самото дете, но това докато не се опита не може да се прецени, аз затова съм решила да го "пробваме" с коки Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: X
Ние взехме Джордани http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/1278 Няма позиции на гръбчето, но Мартин си спи добре в него. Материята е хубава, не е плюш, но е ОК. Има собствени колани и сложихме Мартин малко след като беше станал 9кг., но си седеше стабилно. Цената му е повече от добра, в сравнение с Чико, Рекаро, Инглесина и др. подобни. Аз търсех такова столче и се радвам,че го намерих. Но не бих отказала Рекаро или Инглесина, имат страхотни модели. Успех в избора!

# 22
  • Враца
  • Мнения: 173
Ние сме се насочили към Рекаро. Струват ми се най- стабилни. Все пак тази фирма е специализирана за  самолетни седалки, а също и спортни седалки за коли  Peace. Освен това, според мен, фирма която прави само седалки, може да направи нещо по добро от фирма която прави играчки и седалките са като част от тях  Naughty

# 23
  • Мнения: 1 900
Последно аз се двоумя между рекаро и maxi cosi

# 24
  • Мнения: 4 405
Cvetelinka,как се закрепва за седалката с колана на седалката отпред  върху колана на столчето или отзад на столчето колана минава от някъде newsm78

# 25
  • Мнения: 4 784
Отидохме с Калоян в магазина. Харесахме едно столче Cangaroo и като го сложихме детето хлътна назад /а в този момент вече тежеше към 10кг/ и веднага се усети, че не му е конфортно. Продължихме с разглеждането и всъщност купихме столчето, в което като го сложихме, той си стоеше, без да се съпротивлява. Е, не че е стоял  1 час в него, просто за самата проба. Та по този начин, купихме Key 1 XT - Chicco. Доволна съм. И се радвам, че взехме детето с нас при покупката.

# 26
  • Мнения: 953
Вчера си купихме столче на Бертони с две позиции. Изглежда ми комфортно.
Мислех да взема едно друго столче на Чико за около 200 лева, но ме хвана страх че се използваха само коланите на колата и се отказах.

# 27
  • Мнения: 2 478
И аз бях в трескаво търсене на столче,докато вчера най-накрая го намерих.Купихме си CAM-до 36кг,с колани,които имат възможност да бъдат свалени и да се ползват тези на колата.Облегалката се пуска леко назад,за да може бебо да спи по-удобно.След време мога да сваля цялата горна част на столчето и да стане само седалка.А и бебешкия кош и количката ни са на тази фирма и съм изключително доволна.Струват си парите.

# 28
  • Мнения: 766
мирито82 може ли да кажеш кой модел е столчето, че да го видя защото това което описваш отговаря изцяло на изискванията ми  Sunglasses Много ми се понрави  Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 3 524
Вчера си купихме столче на Бертони с две позиции. Изглежда ми комфортно.
Мислех да взема едно друго столче на Чико за около 200 лева, но ме хвана страх че се използваха само коланите на колата и се отказах.
ох за чикото и на мен това са ми терзанията по принцип  Rolling Eyes
мирито82 да, вярно какво е столчето и ако можеш да пуснеш линк (и цена) Peace

Общи условия

Активация на акаунт