В коя болица родихте и как протича там кърменето?

  • 21 605
  • 284
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 142
Родих преди 5 дни в "Шейново". Там бебетата не са при майките, водят ги за кърмене  на 3 часа, изключение е сутринта, когато между 6 и 10 са 4 часа, и нощем когато въобще не ги водят. Бях във ВИП стая и никой не ми обърна внимание, по отношение на кърменето, дори се случваше да ми докарат детето 30 мин след часа определен за това. В този ред на мисли- в "Шейново" нищо не се е променило от 6 години, когато за първи път родих(пак там), кърменето не се поощрява от никой, и по никакъв начин не се помага на майката в тази посока.

# 211
Здравейте, пиша ви отново и ви моля зя вашето мнение. Със съпругът ми възнамеряваме  да имаме трето дете. Първото го родих в болницата в Благоевград / и никога повече няма да се върна там /. Второто си дете родих в частната клиника на д-р Кацарова в с. Мурсалево и в интерес на истината бях много доволна. Но тъй като това беше преди 6 години , нещата много са се променили и искам да знам ако някой от вас има по-пресни впечатления да сподели. Ще ви бъда много благодарна!

# 212
  • Мнения: 93
Аз родих второто си дете преди 6 месеца в болницата в Благоевград,там родих и каката преди 6 години и затова време по отношение на кърменето ,а и не само на него ,нищо не се е променило-бебетата не са при майките,носят ги през 3 часа,дават им АМ и никой не идва да ти обясни нищо за кърменето или да види как се справят майките.

# 213
  • Мнения: 199
Я и на тази манджа мерудия...
Родих юли месец 2008 в МБАЛ Св.София -  на Мазнейкова.
след секцио по спешност и 24 в реанимация, ми дадоха бебето и акушерката пита " искаш ли да го накърмиш?" и аз "дааа!" " я дай да видя има ли нещо?" и  ме стисна за зърното да види има ли нещо и покапа капка коластра и тя каза " бива, значи нещо има..." и ми каза " ако ти е трудно още (заради операцията), давай му за сега само по 5 мин на 3 часа, ние ви носим мляко, ако е гладен ще му дадеш от него" така и правих. Имаше обаче едно вещо мамче в моята стая, което беше с второ бебе и ме светна, че не е нужно да чакам да минат точно тре часа и да си гледам часовника да са 5 мин.. аз нали нищо не знаех преди това.. просто не си давах сметка, че може и да има трудности. и почнах да слагам бебето когато почувствах гърдите си напрегнати. вечерно време, след 10 като ни ги взимаха, иначе сутрин от 6 бяха при нас - цедях коластра над мивката в банята. Абе малко се отклоних от темата - в МБАЛ Св. София по добре да се ходи с предварителна подготовка или се надявайте да попаднете на светнато мамче!  Grinning

# 214
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 315
най-готино е в МД, на 12 етаж в София. там бебетата са при майките си през цялото време, а детските акушерки са супер - обясняват, помагат и така... благодарение на д-р Гергана Петрова не съм имала никакви проблеми с кърменето в началото, пък и след това.
иначе родих секцио.

# 215
  • Мнения: 1 737
С две ръце против Шейново!
Не само, че не подкрепят, но и възпрепатстват всяко нормално кърмене.
Освен това ми предизвикаха изкуствено раждането, без никакви медицински показатели, без да ме информират, защото лекарят излиза в отпуска след няколко дни и нямаше да вземе парите той.

Гореща препоръка - четете този форум и Библиотеката за кърменето, ако искате да кърмите. Не разчитайте на съветите на медицинските лица - повечето от тях са абсолютно некомпетентни в тази област. Не е агитация, просто лично мнение, изведено от моя опит.
В това е цялата истина, за тези, които наистина искат да кърмят.

Последна редакция: пт, 23 яну 2009, 10:28 от B-15

# 216
  • Мнения: 122
И аз да похваля МД София. Специално 12-ия ет. Детето е при теб и всякакви манипулации се извършват пред очите ти ( говоря за вип-а, но мисля че и в обикновените стаи е така). Благодаря на Хедра, че ме насочи натам  Hug
Аз имах уговорка с доктор в Шейново и човека си ме следеше, обаче аз в последния момент смених болницата. Малко кофти се получи за него, но аз бях длъжна да направя най-доброто за детето си.

# 217
  • София
  • Мнения: 2 249
Я кажете в МД, слагат ли бебето на гърдата веднага след раждане и взимат ли го за 2 часа? И специално при секцио - колко след раждането ти го дават?

# 218
  • Мнения: 269
Аз искам да похваля клиника Селена -Пловдив в това отношение.Аз родих секцио там и ми донесоха бебчето още следобеда.Естаствено нямаше как да стана да го кърмя.Още на следващата сутрин като ме раздвижиха ми предложиха да го донесат и ако се чуствам добре да пробвам да го кърмя.Пробвах.Той засука,но акушерка ни наглеждаше отвреме навреме.Ако имаш някои колебания или проблеми я викаш и тя идва.Макар,че в същия ден беше много натоварено и повече почакахме.
Също ако искаш и се чустваш добре ти оставят бебето колкото искаш през деня.Взимат ги само за смяна на памперси или ако плачат.

# 219
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Стандартно е - ако поискаш бебето, ще ти го дадат (не веднага след раждането, но до половин час вероятно). Два часа го държат под наблюдение и после качват майката и бебето заедно горе. Оттам нататък няма никакво разделяне (освен ако се наложи бебето да се пече на лампи за билирубин примерно или има някакъв друг проблем), всичко се прави пред теб и в твое присъствие. Но това важи само и единствено за 12. етаж - на 7.етаж при секциото нещата са в най-лошия вариант, носят бебетата на 3ч и т.н. За щастие я има опцията майката да си поиска да я качат на 12. етаж веднага след излизане от реанимацията. Кога ще стане решава доктора - не по-малко от 8ч обаче, и обикновено преди да са изтекли 24ч (зависи кога е родил човек все пак и как е минала операцията).
Ако имаш познат неонатолог, и след секцио можеш да си получиш бебето за закърмяне половин час след операцията Mr. Green (доказано е на практика, но за жалост не е общия случай).
Ще мога да разкажа още малко някъде в началото на февруари - една от най-добрите ми приятелки ще ражда близнаците си (секцио) там съвсем скоро Heart Eyes
Пък и ти ще можеш да разпиташ лично, нали ще се видим следващата седмица на обучението в МД Hug

# 220
  • Мнения: 3 091
Аз родих в І АГ - София (бивша Тина Киркова), където при нормално раждане децата са при майките, при секцио - ги взимат за през нощта.
Акушерките ми оказаха пълно съдействие, но даваха и шише с топло АМ, ако преценя, че е необходимо.
Не даваха вода на новородените.

Амалия не ми я донесоха веднага за кърмене - имаше различни обективни причини, кърмих я за първи път едва на следващия ден, но както се оказа това не е повлияло по никакъв начин способността й да суче.

# 221
  • Мнения: 1 531
абе, хедра, бу, кога ще го оправим това шейново бееее Crossing Arms една от най-големите болници е, значи толкова много бебета и майки страдат Confused а и си е супер болница иначе, лекари и т.н. грехота е тази важна брънка да им липсва в това съвременно общество да постъпват така нехуманно Crossing Arms

аз раждах там, де Heart Eyes всичко си беше поносимо иначе Heart Eyes нооо първото оставяне на бебетата в стаите беше  Shocked просто влезнаха, оставиха количките и излязоха #Crazy аз тооолкова миниатюрно бебе не съм виждала, камо ли взела и гушнала, а пък за кърмила да не говорим нали Laughing добре че имах някак си майчински инстинкт и нямах НИКАКВИ проблеми и с гуш и с кърмене, явно щото си е било моето бебче Heart Eyes сега напр пак ем е страх да гушкам малки и по-големи бебета на приятелки, а моето си ми си е виждало точно каквто отрябва на големина, никога не съм си давала сметка тогава колко мъничка е била Heart Eyes[/
color]

Последна редакция: пт, 23 яну 2009, 13:55 от ninochka

# 222
  • София
  • Мнения: 2 249
Ще се видим, да Hug, но да си питам и тук Laughing (може за другите да е полезно). Та казваш тези 2 часа през които наблюдават бебето, могат да се прекарат при майката? Това е супер!

# 223
  • Къде ли не
  • Мнения: 696
И аз родих в '' Тина Киркова ". Оказа се , че не можело да ми го донесат веднага (трудно се родило пък и било неделя и нямало педиатри на етажа с родилките ), както се разбрахме с докторката , и се наложи да ходя да си искам бебето! След няколко часа преговори от неонатология се предадоха и ми го донесоха! Една акушерка ми издекламира за две минути как да му давам шишето на 3 часа и да го обръщам на различна страна и си излезе! Хич и не съм я слушала. Сожих си го на гърда веднага и то си засука, но на сутринта отказа да суче и така цял ден ! Направо полудях от притеснение , обаче шише не му дадох ! Ходех да питам кой ли не защо бебето не суче и всички ми казваха, че  е много изморен и да не се притеснявам! Оказаха се прави и когато се посъвзе от раждането започна да суче  и си навакса за предишият ден. Та мисълта ми е , че дори и в болница приятел на бебето персонала не си дава много зор да ти помогне , ако ти не настояваш , но поне бебетата са до майките и ако си си направила труда САМА  да се образоваш предварително те ще ти помогнат с каквото могат и знаят !
П.С. Така и не разбрах , защо все пак ти носят шише с мляко без да си го поискала , но докато ние стигнем до там до където са норманите страни ще е така ! Бъдещи мами четете преди да родите и се подгответе хубаво , че после нама време !

# 224
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 315
в МД бях в реанимация 20 часа, но веднага след операцията ми сложиха бебето на гърдите. остана с мен около 30 мин. и после го все неонатоложката, даваха му малко кислород за няколко часа. след като пристигнах на 12 етаж ме питаха дали си го искам веднага и ми го доведоха, показаха ми как да го кърмя, докторката ми каза да не давам добавка. и нещата си потръгнаха, казаха ми да го меря преди и след хранене и да събера сумарното количество за деня. изписаха ни когато той твърдо наддаваше (2980, а се роди 3100).
бокса, в който мият и оправят бебето е зад сткло в операционната, така че ти реално виждаш суетнята там докати те зашиват. после ти го показват изкъпано, после слагат гривничка на двамата.
на 12 етаж бебетата не са при майките САМО ако е необходимо да се правят медицински манипулации - лампи, кислород, система някоя. освен това съседката ми по стая не искаше своето бебе, оплака се, че не и показват как се кърми, и т.н. та нейното стоя два дни при акушерките...(бяхме вип, но се вижда през стъклени витрини на детските боксове, в които оправят бебетата на визитация)
бих гласувала с две ръце за МД
даааа трябва нещо да се прави за шейново - имам три приятелки, родили там, никоя не кърми... е, може да е съвпадение

Общи условия

Активация на акаунт