България - най-абсурдната и ненормална държава на света

  • 4 864
  • 94
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 46
Айде! ЧЕСТИТО! ВОТЪТ ОБЯВЕН ЗА НЕДЕЙСТВИТЕЛЕН!
Избирателна активност под 50 % от имащите право на глас.
Срамувам се, че съм българка!

както винаги - ревем, че нищо не се прави в тази държава, а сами не си помагаме  Rolling Eyes

Какво по-точно искаш да ми кажеш. Да, реве ми се! Защото съм направила каквото съм сметнала за необходимо - отишла съм и съм си дала НЕ-то. Нещо не се слагам в употребения общ знаменател!
И по отношение на това, че сами избираме кой да ни ръководи и за това нямаме право да се оплакваме след това - също мога да възразя. Не смятам, че някой от нас е избирал който и да е. Ако беше така нямаше едни и същи "стари курви" да се вихрят в миналите и сегашните "бардаци" на политическия живот в БГ. Много удобно внушиха на податливото на манипулация население, че от обикновения човек нищо не зависи. Хората ни организираха РЕФЕРЕНДУМ=Пряка демокрация. Да отидем и да кажем - НЕ. Но тъпУту население какво направи - не си направи труда да се разходи до урните. Нищо нямало да се промени - ОК, ти отиди, гласувай с НЕ, нека да си е вотът валиден с 50+1 от всички, които имат право да гласуват и да ги видим тогава как ще пренебрегнат народното НЕ.
.... но сега вече им помогнахме. Светнахме им ярка зелена светлина да си правят каквото искат с нашия живот и живота на децата ни и техните деца.
...
....
.....а може би НЕ!

# 46
  • Мнения: 25 808
karlota , не знам какво да ти кажа...
Аз също съм бясна.
Днешният ден е от тези, които ме натоварват особено негативно. Бургас, врачанските крави, Косово...
Няколкото милиона овце, порода Българска помиярска...

# 47
  • Мнения: 27 524
Забелязвам и вечното - тотална липса на интелект и култура.
В България е пълно с интелигентни, умни, разумни, свестни, добри и честни хора. За съжаление са малцинство. Така че за каквото и да имаме желание, знания и надежди да направим, на този етап е обречено на неуспех. 

Последна редакция: нд, 17 фев 2008, 20:54 от Reza

# 48
  • Мнения: 984
....
В България е пълно с интелигентни, умни, разумни, свестни, добри и честни хора.
За съжаление са малцинство. ... 

Противоречиш си. Ако е пълно с интелигенти, то те би трябвало да не са малцинство, нали.

Как`Сийке, преиграваш. Мноо ясно, че никой няма да отиде да гласува, не защото не иска, а защото знае, че ще си хаби нервите с нещо, от което няма нищо да произлезе като положителен резултат. Местните референдуми решават проблеми на местно ниво. Държавата е тази, която сключи договора. Парите са взети от съответните хора - връщане назад няма. Това всички го знаем.

ЧервеноВинце, мани го тоз болд, че ми се набива тая простотия в очите и ми пречи да вникна в дълбокомислените ти съждения.


Последна редакция: нд, 17 фев 2008, 20:39 от д-р Mишон

# 49
  • Мнения: 25 808

Не, за жалост. Нямам думи да опиша колко съм отвратена от днешните и вчерашни събития. Не е само Бургас, казах вече.

# 50
  • Мнения: 15 756
Айде! ЧЕСТИТО! ВОТЪТ ОБЯВЕН ЗА НЕДЕЙСТВИТЕЛЕН!
Избирателна активност под 50 % от имащите право на глас.
Срамувам се, че съм българка!

както винаги - ревем, че нищо не се прави в тази държава, а сами не си помагаме  Rolling Eyes

Какво по-точно искаш да ми кажеш. Да, реве ми се! Защото съм направила каквото съм сметнала за необходимо - отишла съм и съм си дала НЕ-то. Нещо не се слагам в употребения общ знаменател!
..............................

мацка аз говоря по принцип, че всички ревем - т.е. идват избори, никой не си прави труда да гласува, комунягите си имат твърд електорат, който и на смъртно легло да е, пак ще гласува, избират ги тях и после какво - всички групово ревем и се ядосваме, че са ги избрали тези или онези. ето така стана и днес - имаше референдум - никой не гласува - утре цял Бургас ще реве, че не били съгласни, че това и онова

п.п. не съм те визирала лично теб, така че ако така си го разбрала моля да ме извиниш  Peace

има много начини да се променят нещата в БГ, но това е въпрос на друга тема - няма да пиша, защото не искам да пропагандирам каквото и да е - а и да ви кажа не се знае дали промяната ще доведе след себеси по-добро  Thinking

# 51
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Наблюдателните хора няма как да не са забелязали връзката между личните нападки между потребители и заключването на някои теми.
Дали?

# 52
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
днешния вот е показателен за това, че има и мислещи хора.
Петролопровода ще донесе икономически изгоди за държавата, и регионите от където преминава, бургаския плаж и без това няма на къде да става по мизерен (а и околните населени места). Така че, резултата за мен е положителен ....
виж другите неща които каза Сийка ме притесняват повече.

# 53
  • Мнения: 46
....
В България е пълно с интелигентни, умни, разумни, свестни, добри и честни хора.
За съжаление са малцинство. ... 

Противоречиш си. Ако е пълно с интелигенти, то те би трябвало да не са малцинство, нали.

Как`Сийке, преиграваш. Мноо ясно, че никой няма да отиде да гласува, не защото не иска, а защото знае, че ще си хаби нервите с нещо, от което няма нищо да произлезе като положителен резултат. Местните референдуми решават проблеми на местно ниво. Държавата е тази, която сключи договора. Парите са взети от съответните хора - връщане назад няма. Това всички го знаем.

Принципно може и да си прав, но беше интересно да се види, при валиден вот и повече от 50% НЕ, как управляващите ще пренебрегнат това НЕ.

Цитат
Публикувана от: Labrador 
Вмъкни Цитат
днешния вот е показателен за това, че има и мислещи хора.
Петролопровода ще донесе икономически изгоди за държавата, и регионите от където преминава, бургаския плаж и без това няма на къде да става по мизерен (а и околните населени места). Така че, резултата за мен е положителен ....
виж другите неща които каза Сийка ме притесняват повече.

За съжаление мисленето на повечето хора се оказа като твоето. Но както е казал Вазов (ще го цитирам за втори път) лудите ще спасят света, защото именно лудите правят неща, които изглеждат нелогични, опасни и невъзможни, но именно тия неща действат на уталожените порочни практики като камък, хвърлен в блатото.

# 54
  • Мнения: 984
.....
Принципно може и да си права, но беше интересно да се види, при валиден вот и повече от 50% НЕ, как управляващите ще пренебрегнат това НЕ.


Как ще го пренебрегнат?! Ми ей тъй на! Без изобщо да се притесняват. И това всички го знаят.

# 55
  • Мнения: 46
.....
Принципно може и да си права, но беше интересно да се види, при валиден вот и повече от 50% НЕ, как управляващите ще пренебрегнат това НЕ.


Как ще го пренебрегнат?! Ми ей тъй на! Без изобщо да се притесняват. И това всички го знаят.

Не! Не го знаят. Само го предполагат. А сега вече никога няма да научим.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 428
този референдум е абсолютно безсмислен, само изхарчиха нахалос парите на бургазлии. Никой няма да се съобрази с негативния вот, ако е такъв, разбира се.

# 57
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 717
Обръщам се към Борис, Лабрадор и повечето, които изразиха мнение, че от този референдум е нямало никаква полза и е безумно харчене на пари.
Как можахте, вие, да повярвате на евтината пропаганда, на управниците, че от думата на народа "няма смисъл". Чудесно си прокараха икономическите интереси като ни вмениха, че от нас нищо не зависи. Повярвахте им, както вярват домакините на рекламите на баници "Бела" и салам "Народен". Защо им вярвате? Слепи ли сте да видите и чуете колко пропагандно и удобно се отразяват новините и как българската съвест се приспива от ден на ден. Какво ли ще се случи на 19 февруари, когато честваме Левски? Ще ни трепнат ли сърцата с гордост, ще се засрамим ли или и него ще заплюем. Да, не вярвам и аз вече, че от мен нещо зависи, но съм длъжна да продължа да вървя срещу течението и да се боря за правата си.

България няма нужда от нихилисти и хейтъри. Това не е нито напредничаво, нито ще помогне на нас и поколенията ни. Обезличаващо е.

# 58
  • Мнения: 648
България няма нужда от нихилисти и хейтъри. Това не е нито напредничаво, нито ще помогне на нас и поколенията ни. Обезличаващо е.

Колко си права!

# 59
  • Варна
  • Мнения: 161
Обръщам се към Борис, Лабрадор и повечето, които изразиха мнение, че от този референдум е нямало никаква полза и е безумно харчене на пари.
Как можахте, вие, да повярвате на евтината пропаганда, на управниците, че от думата на народа "няма смисъл". Чудесно си прокараха икономическите интереси като ни вмениха, че от нас нищо не зависи. Повярвахте им, както вярват домакините на рекламите на баници "Бела" и салам "Народен". Защо им вярвате? Слепи ли сте да видите и чуете колко пропагандно и удобно се отразяват новините и как българската съвест се приспива от ден на ден. Какво ли ще се случи на 19 февруари, когато честваме Левски? Ще ни трепнат ли сърцата с гордост, ще се засрамим ли или и него ще заплюем. Да, не вярвам и аз вече, че от мен нещо зависи, но съм длъжна да продължа да вървя срещу течението и да се боря за правата си.

България няма нужда от нихилисти и хейтъри. Това не е нито напредничаво, нито ще помогне на нас и поколенията ни. Обезличаващо е.

Peace

Общи условия

Активация на акаунт