Декупаж 16

  • 35 369
  • 289
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 065
kkaatt, разглеждам си аз твоите чудесии и гледам, че албума се казва "трансфер". При което се присетих, че май питах дали някой е правил трансфер върху керемида. Ако не съм, значи съм се канила  Grinning. Но май като цяло ми е въпроса за трансфера- има ли значение какъв е цвета на основата? Изсветлява ли се предварително основата като при декупажа?
Me4o PUch, няма начин да не се хареса! poliad, много хубави купи! На втората много и се зверих  Grinning

# 31
  • Мнения: 440
kkaatt невероятно красиви неща   bouquet,за рисунката в/у стъкло нямам думи,и пак тия разкошни цветя  #Crazy.Май таблата-цвете ти е харесала  smile3521
Джулка съжалявам мила не можем си ги печатим  ,и мен ми се иска ама  33uu  .
chiges цвета на основата най-добре да е светъл /при декупажа не е задължително,но при салфетките да-аз за всеки случай гледам да си вържа коня  Mr. Green/
Пухеното мече бъди сигурна че ще го харесат-а наздраве за хубавата работа  cheers Hands Clap
poliad ти май си поредната "начинаеща" майсторка/или доста си тренирала или си го имаш в гените   bouquet
Аз днес не се стърпях и ги метнах и трансфера и варака-това,което направих за 1 час, със салфетките ми отнема цял ден.С малко повече късмет утре вечер ще го кача.

# 32
  • Мнения: 167
higes- трансфер върху керемида съм правила.
сърфистката, къщите, и други които не съм снимала но ще снимам и ще пусна.
1. Керемидата  трябва да е идеално шпаклована ,защото е неравна и като остане дупка  принтираната картинка се къса понеже остава  въздух балонче и като търкаш то се  скъсва.
2.след като я шпакловаш  трябва и да я позашкуриш  за да се премахнат ръбчетата.
3.основата  преди трансфера трябва да е бял.
миражче, това не е рисенка върху стъкло ако говориш за къщичките а трансфервърху шперплат но от към гладката страна. къщата / воденицата / почти не е рисувано върху нея само небето  защото листа дойде по малък от шперплата, но другата  с къщага и фенера, почти всичко върху трансфера е рисувано - моооого го накъсах - бързак какво да правиш Joy
лек ден момичета

# 33
.                                                                                    (    листите за лесния трансфер  (           на мираж(      за 2-3 дни направих мн неща но не сьм ги снимала още     и понеже пиша от работа и гледам да не ме    хванат( имам грешки в правописа                         

# 34
  • Мнения: 278
Момичета, имам питане, но преди това да кажа, че съм крайно възхитена от всичко, което видях
Прекрасни, възхитителни неща. Както тези, които са от последните няколко страници на старата тема, така и всичко до този момент от нова  bouquet  bouquet  bouquet Няма поименно да ви изброявам, защото при всички положения ще пропусна някоя от вас Embarassed Simple Smile
Чиниите и бутилките от конкурса изобщо са без всякакъв коментар. Вие сами сте ги видели и знаете за какви красоти иде дума Wink
Само га кажа на Къдричка, че много харесах картината и от зебло и.......Изпревари ме ти мене, Къдричке, изпревари ме Laughing Laughing
Имах подобна идея, но все не ми остава време за нея..Нищо, като я наплескам ще я покажа и аз. Дано да ви хареса Simple Smile Grinning

Сега въпросчето. Направих вторият си опит с обратен декупаж в/у чинии. Не мога да кажа, че е кой знае колко сполучлив (за жалост) Embarassed Sad. Използвах цяла салфетка и явно никога няма да успея да избягам от проклетите гънки #Cussing out #2gunfire #Cussing out #Cussing out #Cussing out, но стига съм се обяснявала. Като ги покажа, ще видите за какво говоря. Та, в/у салфетката боядисах с бяла боя-целият гръб на чинията. Сега с какво да "запечатам"? В последно време ползвам някакъв миризлив лак, защото дава по-голям гланц и нещата, лакирани с него изглеждат доста по-добре. Обаче изтрових цялата къща с ужасната му миризма-това котки, деца, и други добитъци....Ужас. Ще ме изгонят. Снощи чак на мене ми се доповръща от него....
Казвайте с какво да ги мажа! Със стрият лак на водна основа ли? Кое е по-добро и ще е по-устойчиво? Не ми се иска да ги пека, защото имах несполучлив такъв първи опит, а и EVN-то този месец ни зави свят отвсякъде със сметки за ток #2gunfire #2gunfire #2gunfire

П.П. Малко се поувлякох, но ще ме извините Embarassed smile3506

# 35
  • Русе
  • Мнения: 1 193
Пропуснала съм,че е пусната нова тема newsm78,нали съм си блейка Laughing
   Поздравления момичета,прекрасни неща видях...  bouquet  bouquet  bouquet
Аз съм в застой Sad...пак ми забегна музата,надявам се че вашите красоти ще ме стимулират тези дни... Heart Eyes

# 36
  • Мнения: 1 065
kkaatt, ох, звучи като доста работа. Ама пък те хубавите работи стават бавно  Grinning. С релефна паста ли шпакловаш или с някакъв друг материал? Че, доколкото си спомням, разни "вълнички" имаше наоколо  Wink
Мираж, благодаря и на теб  Heart Eyes

# 37
  • Мнения: 167
chiges, шпакловам самата керемида със шпакловка за дърво или метал няма значение каква и двете се захващат здраво това е за основата ,а вълничките са от релефна паста, защото при съхненето  самата шпакловка като е по дебела или в случая релефно поставена се напуква и не можещ да скриеш пукнатините.

# 38
  • Мнения: 106
Здравейте,момичета Simple Smile
Marinap яйчецата са супер  bouquet
Poliad много харесвах купички  bouquet
Мечо Пух страхотна бутилка,браво  bouquet
Kkaatt много харесах всички неща с трансфер,които ти направила  bouquet
Аз пак  с керемидка Grinning

# 39
  • Мнения: 278
Дадуся, много топла и приятна керемидка  bouquet  bouquet

Така свежичко ми стана и едно такова леко, леко...

И няма никакви гънки Rolling Eyes Shocked
Как ги слагате тия салфетки, бе, хора.... newsm78 newsm78

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Поля, много хубави купи!
Мечо пух - и аз искам такъв подарък. Бас държа, че ще ги е жал да я отворят Naughty
Кат, трянсфера ти е  Shocked
Дадуся, много нежна керемидка  bouquet
А това е първата чинийка, която направих за конкурса, но нещо не ми хареса и отпадна.

# 41
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Радинка, страшно много ми харесва чинията ти! Толкова настроение и свежест носи! Браво!  Hug
Дадуся, поздравления за поредната керемидка! Страхотна е!  Hug
Кат, много ми харесаха всичките ти творби! Браво и на теб! Трансфера с воденицата е невероятен!  Hug
Поля, браво за купите!   bouquet
Мечо Пух, как няма да харесат бутилката? Станала е страхотна! Пък и аз залагам, че няма да посмеят да я отворят!  Wink

Хайде, хубава вечер от мен!   bouquet

# 42
  • Мнения: 106
Момичета,благодаря за хубави думи  bouquet
Лулу ако искаш,ще ти раскажа,как слагам салфетки без да има гънки Simple Smileтози способ много подходящ за големи парчета или ако основата не е гладка,като,например на тези керемиди,нали знаеш,колко са грапави Simple Smile Значи така:
-взимаш прозрачен твърдия файл за документите
-слагаш на него салфетка с рисунка надолу
-наливаш на салфетка гьолче разреден Ц 200 и започваш внимателно я разправяш,понеже файл е гладичек с това няма да има проблем,нали? Wink
-когато салфетка ти готова,изливаш излишно лепило от файла
--обръщаш файла,гледаш,къде трябва да лежи салфетка и внимателно я слагаш
-и вече като салфетка ти лежи като трябва,изкарваш(ако има) въздух и готово
Дано, долу горе ме разбрала,ако не ,ще опитам да обясня пак Laughing

# 43
  • Мнения: 63
Благодаря Ви момичета... утре ще я подарявам.. ще споделя после реакциите с Вас  Hug
Лека вечер   bouquet

# 44
  • Мнения: 1 771
kkaatt,  релефна паста ли шпакловаш или с някакъв друг материал? Че, доколкото си спомням, разни "вълнички" имаше наоколо  Wink
Мираж, благодаря и на теб  Heart Eyes

chiges, можеш да шпакловаш с артестук, боро-шпахтел или друга фина шпакловачна смес, която е готова за употреба.
Както ти е писала kkaatt, може да шпакловаш и с кит за дърво.

Последна редакция: вт, 19 фев 2008, 21:02 от goldenova

Общи условия

Активация на акаунт