родени 2002г.

  • 5 206
  • 119
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 562
Не мога да се сдържа и да не отбележа - Di5 принцесата ти е прекрасна  Laughing

# 16
  • Мнения: 5 647
Цитат на: Liorena
Мечо Пук и Мики Маус, както и поредицата Magic English.
.


От къде мога да я намеря тази поредица? Прави ми впечатление, че Калина от анимационните филмчета е научила някоя и друга дума на английски, та ще са ми  в полза книжките за обогатяване на речника й.

# 17
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: maya
...за обогатяване на речника й.


Елина почти всеки ден си играе с ей тези приятелчета

http://www.bbc.co.uk/cbeebies/teletubbies/funandgames/

аз полудявам вече от тях, но тя пък се научи да пее песнички...научи някои думи...при това съвсем сама...

а като започна да дудня, че са ми писнали и да намали звука..изглежда я амбицирам още повече.......Simple Smile

# 18
  • Мнения: 5 647
Цитат на: Reza
Цитат на: maya
...за обогатяване на речника й.


Елина почти всеки ден си играе с ей тези приятелчета

http://www.bbc.co.uk/cbeebies/teletubbies/funandgames/

аз полудявам вече от тях, но тя пък се научи да пее песнички...научи някои думи...при това съвсем сама...

а като започна да дудня, че са ми писнали и да намали звука..изглежда я амбицирам още повече.......Simple Smile


Оле, ние имаме книжките на Тъбисите и да ти кажа като ме накара да й ги чета по няколко пъти и започвам да съжалявам, че съм й ги купила. А ако я оставя на компа..... знам ли какво ще стане. smile3547

# 19
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
ще имаш послушно дете за 30-40 минути:)
Елина вече си прави всичко сама..само да и отворя страницата и тя си пуска каквато игра иска...като и омръзне си я сменя....и си учи английски без да знае..междувременно:))

# 20
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Включ и нашата банда:
 Бимбото(известен още като Сава) е роден на 12.11.2002г. и утре става на цели 2 години и 6 месеца.
 Храни се 4 пъти дневно, залаглката сам си я махна, когато беше на 7 месеца, но упорито не иска да се научи да пие със сламка Grinning , още е с памперс, макар че има успехи с гърнето.
 От миналата седмица ходи на ясла - казаха ми да не го натискам много за въпросното гърне, че щяло д му дойде в повечко и да поичакам пред да му обуя гащи Grinning
 Много е контактен, от скоро обаче нещо не си раздава много играчките и ли по-скоро избирателно ги раздава - само на дечица, които са му симпатични, много обича да се вози на "тамвай, толей и метото", да не говорим за коли - у нас е почти автокъща някаква и само за коли ломоти. Пее песнички, обича мики мАус, Мечо Пуха и "Гафийлд"
 Ами в общи линии това е.
 А, ;ляга си късно и спи до 8-9 сутрин. Вманиачен е на тема MCM (френския музикален канал) - какво толкова му харесва незнам и това е единственото, коетоотвреме-навреме гледа по тв. Иначе гледа анимационни филми, които аз избирателно му пускам, особен фен е пак на едно френско филмче - Седрик - наизуст ги научих всичките герои.
 Истински франкофон явно отглеждам Laughing Лио, ще го пращам на уроци Grinning

# 21
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: bomboto
Истински франкофон явно отглеждам Laughing Лио, ще го пращам на уроци Grinning


О-О-О СУПЕР! ще ги водя двамата с Ади в детската библиотека на Френския институт.

# 22
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Ще ги водиш, ако ги хванеш, че за Ади незнам, ама Савата хич го няма на едно място. Иначе идеята си я бива Sunglasses

# 23
  • Мнения: 3 562
Цитат на: bomboto
.... Вманиачен е на тема MCM (френския музикален канал) - какво толкова му харесва незнам ....

Боже и ние сме така и Телетъбисите на френски ги гледаме  ooooh!

# 24
  • Мнения: 742
Стела - Теодора /Стеди / - родена на 27 октомври, 98 см., не съм я теглила скоро, но е фина. Обаче носи обувки за тригодшни Shocked Къдрокоса госпожица с претенции към облеклото - сама избира какво да облече . Махнахме ечерното шише с биби и  нощните пампита преди два месеца и всяка сутрин много гордо си сваля гащите за да покаже че са сухи. Спи си в кошарката, като се преместим, живот и здраве, в новото жилище, ще й купим "исминско игуо!" Много е смешна като почне да се държи като голяма, например били сме на гости и като си тръгваме, се обръща и казва, Биждане, беше ми пиятну, пак да дойда! Рисува, "чете" книги - имитира четене кат си мести пръстчето по редовете и каканиже някакви измислици Stuck Out Tongue  Сега евъв фазата на вечното "Защо ..? Какво е...? Ко й туй?"Пързалки, ПЯСЪК! #Milti  колело- луда е по тях, но не иска да си дава играчките на други деца.  Обожава песничките - понякога вместо "мамо разкажи ми за котетата" ми казва "мамо пей ми за котетата". Та в къщи сме като в оперета повече си пеем, отколкото говорим.  Знае доста стихчета, няколко приказки и бая песни, но като почне да си измисля сама песнички падам от смях - последно тъкмо беше излязла от банята и пя нещо за сапуна " Миише сапууунааааа фубаааав мамааа ми мие дуууупатаааа" и в тоя дух.  Броенето - комедия - до пет без проблем и после както дойде - осем, девет,найсе, шес! В кухнята постоянно ми е в краката, голяма помощничка си имам.... Сутрин и вечер сама мие зъбите, с "мамината" паста, храни се сама, понякога се лигли и иска да я храня аз, но не може да се облича сама- само обувки, чорапи и гащи събува самчка. И изобщо- сладурки са, почти човечета- хем можеш да се разбереш със тях, хем са още бебешоци...

# 25
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Здравейте и от нас!!!!!
Георги е роден на 03.05.2002г. Вчера бяхме на консултация - 14кг, 99см - нисичък малко  Embarassed .
На 2г махнахме дневния памперс, но все още е с нощен -  напикава се като спи и това си е .....
Приказва разбираемо от около половин година (Р не казва още). Стихчета песни всякакви повтаря, играе на компа Ut2003.
На ясла ходеше известно време, ама сега си се гледаме в къщи  Wink , септември пак ще се пробваме.
Много е буен иначе, тича, катери се и т.н.

                              За сега толкова, пак ще пиша....  Stuck Out Tongue

# 26
  • Мнения: 234
Лора родена на 01.10.2002г. В момента сме високи 92см. и тежим 13,00кг.Не ходим на детска градина.През деня я гледа детегледачка.говорим много и вече съвсем разбираемо.Най-често употребяваната думичка е "защо?" или "като порасна ще правя еди си какво....."Любимо занимание да рисува навсякъде из къщата и гордо да ми обяснявя ,че така стените изглеждат по-добре.Храни се сама само ако иска или и харесва храната.Не обича супи,но по препоръка на мама се хапват всеки обяд.Сладолед може да яде в промишлени количества стига да има кой да и го купи.....Без памперс сме от 1г.6м. Сама поиска да не го носи защото според нея каките си имали бикини а тя памперс.Не обича да се занимава сама и по тази причина в къщи винаги има съседчета и при това задължително по-големи от нея....заспиваме с биберон с мляко защото той и бил приятел.
май стана много дълго извинявайте......
Да са ви живи и здрави слънчецата...

# 27
  • В офиса
  • Мнения: 4 018
Да се разпиша и аз.
Цвета - 30.09.2002
Тежи 15.5 кг, висока 94-95см. Без памперс е от мин. лято. Чакаме още 2 кътника.
Рисуване и изобщо арт дейности - слаб 2. По драскане обаче отл. 6. Брой стихчета - клонящи към 0. Виж, при приказките е различно. Много, всякакви - истински, измислени, 1:1 с оригинала, импровизирани. Пее фалшиво, но с хъс и мерак. Върти дупе като дърта чалгаджийка. Иначе разправя, че харесвала рок  Stuck Out Tongue Даже пее уи уил рок ю:) Бърбори страшно много и за всичко. Вече мога да си говоря с нея като с нормален човек. И пита, ли пита. Не изговаря чисто с, ш, ч, ц, р. От време на време заменя х с ф. Иначе говори като човек:) Има страхотна памет, помни почти всичко в детайли, даже и неща, които аз съм забравила. Букви - чете българските. Пише само в уърда:) Брои до....не знам, според вдъхновението. Чувала съм я сама до 18-19, като естествено изяжда някои числа. Като я побутнеш и е на кеф, хваща логиката и може да продължи нататък. На пс-то играе с моя помощ, с изключение на 2-3 игри от дечица.ком, с които се справя сама.
Обича да ми помага във всичко, което правя. Обаче не си прибира играчките и не си сгъва дрехите:) Обича момчешки играчки - коли, конструктори, пъзели. Астрономията й е "слабост". Най-великите й преживявания са посещенията на планетариумите в смолян и габрово. След това идват софия-ленд и зоо градината. Обича да скача на батут и разните въртележки, където може да "лети". В това отношение е доста смела, иначе е шубелийка. Веднъж се поряза и след това 3 часа си представяше всякакви ужасии - че ще падне, че ще се прещипе, че й тече кръв...Сприятелява се лесно с деца, особено по-големи. Обича както да ги имитира, така и тя да предлага игри. Към възрастни, и по-специално стари и *грозни*, които я закачат, е много резервирана.
Отрича супите, освен топчета; манджи също не харесва твърде. Изхранва се с мляко, сирене, мръвки всякакви, ябълки, грах и хляб:) Може да яде по веднъж на ден, може цял ден да се тъпче без да спре.

И накрая, малко снимки - сборна формация от 1г. насам

# 28
  • Мнения: 1 038
Хайде и ние да се впишем Wink
Мони е родена на 06.11.2002г.-4.150кг. и 52см.
В момента тежи 13кг.и е висока 91см.
От вторият навършен месец вече не ядеше нощно време.
На година и три месеца махнахме залъгалката,на година и осем е без памперс,но още го ползваме за спането.
Яде самостоятелно от две годишна,облича се сама даже вече се научи да си закопчава циповете.До две годишна спеше на детското си легълце,но от тогава насам спи на голямо легло самостоятелно.На обед си ляга в 13.30ч.спи не повече от два часа,а и да не е станала до четири аз я вдигам EmbarassedВечер си ляга 20.30ч.,сутрин става не по късно от седем часа.
Говори доста,не се заглежда особено по ТВ-то,но като чуе музика някъде и започва да повтаря думите.
Да чукна  боледувала ми е много малко,общо взето ми е добро детето.
Зъбите й излязоха без проблем,като първите й излязона на десет месеца,тогава и проходи.
Вече има предпочитания какво да облича,разпознава някой цветове,знае коя й е лявата ръчичка и коя дясната,но за посоките на къде да се обърне примерно още не се усеща.
Като по мъничка много си играеше с играчки,сега не ги поглежда ей така си висят в кашона.
Много обича като се изака да привиква всички,които са в къщи да й видиме акито,много е горда като свърши тази работа.
Любимата й закуска е Нескуик,друго не иска и да чуе.Обича определени манджи,супи изобщо.В момента не се сещам,какво още да напиша

# 29
  • Мнения: 5 877
Тинк, страхотна ти е мушицата, а снимката с топката-глобус е за изложба  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт