родени 2002г.

  • 5 214
  • 119
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 413
Къде съм спала аз до днес не знам,
но включвам Криси с хъс голям:


Кристиан е роден на 25 юли 2002 и е с точно 3 години и  3 дни по-малък от сестра си. Много си мечтаех да имам момче и да е зодия лъв и като го получих разбрах, че човек трябва внимателно да си подбира мечтите. Криси е прекрасен, много буден и впечатлителен, схватлив и гръмогласен. Не позволява да му се противоречи и ако му се откаже удря, вика докато получи своето. В момента е на 3г. 2м., висок е 97 см. тежи 16 кг., храни се добре и обилно. Памперса свалихме лятото, а откакто тръгна на градина се научи да пишка в тоалетната и да си пуска сам водата, с което много се гордее. Единствен бебешки навик-заспива с палец в уста. Страхува се от банята и се къпе в корито все още. Говори много и много правилно. Вчера като се събудил и видял любимата си госпожа й казал Мъчно ми беше за теб! Жената беше впечатлена.
Много е наблюдателен, а едно от най-сложните неща,които ми е казвал беше като беше на 2г. 9м. Когато аз стана гоуам,ще каам автобус! Луд е по всякакви превозни средства, понякога мисълта му предварва думите и накъсва например ти ще ча-а-каш ли тате?
Това се сещам.

# 91
  • Мнения: 1 232
Цитат
като любимата ми е "космачка" за прахосмукачка
при нас е памукачка,на патладжана -вика пачладжан иначе доста добре сиоформя изречения Grinning

# 92
  • Мнения: 3 562
Добре дошли на всички - добавих новите ни приятели в списъка на първа страница.
Извинете за закъснението, но вече 3-ти месец съм на работа и нямам почти никакво време ooooh! Съответно вече 3-ти месец дребосъчка ходи на ясла. старта ни през август не беше добър, но вече мисля, че се справяме добре Rolling Eyes Два пъти боледувахме и пихме АБ  ooooh! дано да приключим с тях  Praynig Иначе промяната при Ради откакто ходи на ясла е много голяма - вече е много по-самостоятелна, пее много песнички (макар и с една и съща мелодия  Wink) казва ми стихчета, имаме си и възлюбен Радо  Crazy миналия ден се прибра издраскана до кръв под оченцето от едно момиченце  ooooh! имаме голям напредък с храненето - в смисъл, че има желание да се храни сама, но сме си все същите капризи. Лошото е, че вече си е изградила навик, ако нещо не и хареса за ядене и започва да яде хляб  ooooh!
В общи линии - това е  Laughing

# 93
  • Мнения: 1 033
Здравейте!:)
Имам една питанка: Нашата маймунка Габи плаче много като и мием главата. При всекидневните душчета (без миене на глава) влиза с бодра стъпка в банята и нямаме никакъв проблем, но дойде ли време за миене на косата вдигаме блока във въздуха. Опитвах се да и обяснявам, гледаше ме докато аз си мия косата, но никакъв резултат. Ако някоя има съветче как да преодолеем това- ще съм много благодарна:)
Иначе ние сме болни в момента и не ходим на детска градина:( Във втора група е, (защото я пуснах по-рано на градина заради мойта работа) и съм много доволна, а и тя- сутрин става при първия звън на часовника и започва да вика: Хайдееееее!:) Малко ме притеснява с говора, защото доста от звуковете не изговаря както трябва, но скоро ще питам лекарката ако трябва да ходим на логопед???
Това е за нас за момента:)

# 94
  • Мнения: 3 562
Здравей yanich Laughing

Ние решаваме проблема с миенето на главата с една кърпа на челото и така не минава вода покрай очичките и и къпането минава много спокойно.
Друго, което видях скоро в каталога на Орифлейм беше специална козирка за бебета и малки деца - когато дойде време за миенето на косата я слагаш на главичката на детето и тя пази лицето. Не е скъпа около 3-4 лв беше и ми се струва страхотна идея - може да опитате  Laughing

# 95
  • България, София
  • Мнения: 638
Добавете, моля, в сладурския списък - Мартин - 07.03.2002 - гальовен ритнитопковец, който ходи на латиноамерикански танци в градината Laughing

# 96
  • Мнения: 1 033
Roshalche, мерси за съветите- ще ги пробваме тия дни в новата баня:) А за тази козирка на Орифлейм - знаеш ли от кой каталог е (за кой месец)...
Много поздрави на всички наборчета:)

# 97
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Ох, днес отивам да го взема ,а нашичкият хубавец малко нацапал гащите,това как да е,обаче докато играели с децата и викал"секс с магаре" #Crazyгоспожата го питала какво е това ами гледал секс с магаре bowuuПък у дома нито се гледат нито се коментират Naughtyнеща от този род,особено пък пред децата SickНе е виждал и на живо магарешка любоФ SadА ДЕ Rolling Eyes

И Павел ревеше докато му мия главата,но взех да го карам сам да си я мокри с една пластмасова чашка,докато си играе в коритото и така постепенно свикна да му тече водата по очите и спря да реве smile3514че то гърло ли вадеше smile3515

# 98
  • Мнения: 704
Здравейте   Hug
Да представя и моята дъщеричка - Валентина.
Родена е на 11.11.2002. - в момента е на 2г.11м.
Засега сме у дома - гледа я "леля Ели" - млада пенсионирана детска учителка, от която със съпруга ми сме много доволни. Валентина говори добре, умее да брои до 10 и познава всички цветове.
Миналата седмица й купихме от книжарницата 3-те обучителни книжки "Моливко", по които имат занимания децата в детската градина и вече сме "официално" записани в І-ва група /само, че у дома/. Леля Ели, която е педагог й преподава по тях, засега Валентина е много ентусиазирана.
Най-много обича да си хапва баница и да пие натурален сок от банан. Висока е 105см. и тежи 20кг.

# 99
  • Мнения: 1 413
Вали, хич не ви е дребна госпожицата-Браво! Моята дъщеря е на 6 г. и тежи 22 кг.
Яниш, мислила съм и аз за логопед, но май им е раничко, но пък е много важно,а не като мен-не мога да казвам правилно р,което ми попречи да започна работа като репортер-затова съм решила за децата тези неща да ги подхващам отрано.
Да питам-водили ли сте наборите на зъболекар вече и на ортопед?Ние-още не и за съжаление понякога забравя да си измие зъбите-тази сутрин четката му остана с пастата, а той беше изхвърчал да пали колата с баща си...

# 100
  • Мнения: 1 033
Мечтица, на ортопед не сме ходили, ама на зъболекар пробвахме няколко пъти безуспешно.... Зъболекарката каза, че имаме доста кариеси, ама да не я травмираме за момента... newsm78  да я насилваме. Сега уж приказваме вкъщи за зъболекаря, опитваме се да играем на зъболекар, та да видим дали ще има някакъв резултат...Иначе зъбките не пропуска да ги мие, но изглежда, че е до ген ( и моите зъби са ужас по принцип)
За звуковете - Габи не умее да казва ч,ш, щ, ц, освен р-то...Sad

# 101
  • София
  • Мнения: 2 262
И аз да запиша един набор 2002  Laughing
Казва се Михаил и е роден на 16 октомври. Висок е 98 см и тежи 14 кг. На годинка и половина махнахме памперса през деня, а тази година пролетта и през ноща. Проходи на 8 месеца, а проговори на 1 годинка. Не обича никак да се храни, злоядец е. Но в градината всичко си изяжда и то сам, в къщи само аз го храня. Той е един много сладък непослушник, който много обича да играе с деца и ако имаше как би се местил да живее по всичките си приятели и приятелки, само и само да е денонощно с някого компания. Познава всички цветове, знае, че на улицата не се излиза без мама и татко и се пресича на зелено човече. Може да брои до 5, рисува лице с очи, уста и коса, когато е на кеф обаче. Много обича песнички, даже и сега не мога да пиша от него, че иска да пеем и танцуваме и да му пускам на компютъра детски песнички. Обича да играе с пластелин, прави фигурки с формичките. Умира да се кълчоти и да се прави на разни чудовища, да променя гласа си и е общо взето много артистичен. Харесва народни танци и си мислех да го запиша в градината, но госпожите им казват че било рано. Много обича да му чета книжки, имаме много за Франклин и почти всички приказки, за неговата възраст преразказани. Когато му кажа, че не мога да му чета, че ме боли гърлото и го помоля сам да си прочете нещо, ми отговаря че не можел да чете и само разглежда, но после го чувам да разказва по картинките приказката. Разпознава различните книжки за Франклин по картинката отпред и казва коя иска конкретно да четем. Може да си пише буквата М, разпознава я, разпознава и И и Б и О. Пише писма до дядо Коледа които изглеждат като кардиограми и в тях пишело че иска подарък с превръзка отгоре и вътре да има пак подарък.
Ето представих ви и моя хубостник.

Последна редакция: вт, 18 окт 2005, 16:11 от Mama Igi

# 102
  • Мнения: 1 413
Мамо Иги, аз имам слабост към твоя прекрасен и смел син! Дай ми го за зет, нищо,че дъщеря ми е по-голяма  bouquet
Сега се сещам за една много мила Кристианова случка: казва ми един ден:
Мамо, аз ще се оженя за Ева!
Не можеш да се ожениш за сестра си!
Но тя е най-красивата!
Изобщо той я обожава, а тя все го обижда,че е дебел и че е бебе, но и е приятно да го учи на разни неща и да прави лудориите, които той измисля.

# 103
  • София
  • Мнения: 2 262
Благодаря ти мила Me4tiza почти ме разплака, а със сигурност разчуства. Нямам нищо против една по-голяма и опитна жена да води сина ми в правилната посока, а нали си и знаем, че мъжете без жените не могат, така че нямаш проблеми. Договорихме се! Пък и той моя е добрянчо общо взето, така че няма да имате проблеми с него!!! Wink
Много поздрави на снахата и да ми я гледате хубаво ей!!! Laughing

# 104
  • Мнения: 1 413
 Laughing тя и нашата е кротушанка, ще си паснат...извинявай, ако е нетактично да те питам интересно ми е той с всичко ли се храни-така стомахчето като е изместено,няма ли храни,които да го дразнят и друго-не се ли страхуваш да не го удари някой в градината-помня,че пишеше преди,че като го гушне някой по-силно му е некомфортно.Интересен ми е много този човек. Blush

Общи условия

Активация на акаунт