Темпераментните деца - тема 3

  • 14 233
  • 341
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 639
И още нещо - вчера баба му го взела от градина и ми казва вечерта как охраната й казал, че Мишо бил "най-непослушното и палаво дете в цялата градина". Естествено - това го е казал пред самия Мишо. При което аз много се ядосах и реших, че няма да си замълча пак и да се смотая, както обикновено, щото детето ми е много палаво и притеснява околните, а тази сутрин като отидохме и го оставих в групата, слязох долу и попитах сестрата (идеята ми беше с директорката да говоря, ама я нямаше) какво толкова прави Мишо, та е окачествен по този начин. Тя, жената, много се притесни (тя е много миличка по принцип) и каза, че нямало такова нещо, че всички деца (момченцата особено) са по-буйни, говорят високо и т.н., но той няма някакви "изключителни" прояви, като например да се бие или да проявява агресия към други деца, така че изобщо няма повод за безпокойство. Аз не се бях обезпокоила всъщност особено, но реших, че е крайно време да направя нещо, с което да покажа, че не може всеки да си говори каквото му хрумне, при това пред детето. А съм сигурна, че сестрата няма да пропусне да разкаже на директорката за нашия разговор Laughing

# 61
  • Мнения: 2 439
Когато синът ми си пукна главата в детската градина, отначало никой не разбрал. През деня правили самолетчета, моя син взел наградата за най-добър самолет и решил да го пусне отвисоко. Сложил столче върху леглото, качил се, но залитнал и падайки си ударил отзад главата на ръб. Станал и отишъл да се мие на мивката. Забавил се, госпожата отишла да го търси и го видяла как си промива главата и така разбрала, че е станал инцидент. Нататък ясно - сестрата, лепенки, мама ...

# 62
  • Мнения: 2 448
Да не се хваля, но вчера като водих моя палавник на логопед след градината , на връщане успях да си свърша и мои неща - пазаруване и то доста.БЕЗ ПРОБЛЕМ. Направо не е за вярване, вървеше хванат за ръка, дори не даваше да го пусна и ми правеше забележки, ако не вървим по тротоара/ има място и ми сочи тротоара/.В магазините не пипна нищо, пълен послушко.Толкова ми стана мило, че налрая като видя едно плюшено тигърче на една витрина и го поиска го купих.

# 63
  • Мнения: 639
Да не се хваля, но вчера като водих моя палавник на логопед след градината , на връщане успях да си свърша и мои неща - пазаруване и то доста.БЕЗ ПРОБЛЕМ. Направо не е за вярване, вървеше хванат за ръка, дори не даваше да го пусна и ми правеше забележки, ако не вървим по тротоара/ има място и ми сочи тротоара/.В магазините не пипна нищо, пълен послушко.Толкова ми стана мило, че налрая като видя едно плюшено тигърче на една витрина и го поиска го купих.

Хвали се, хвали се, защо да не се хвалиш?! Hug Трябва да си се хвалим ние тука, че от околните похвала ако чакаш...
БРАВО на послушкото! Laughing А на теб - още мноооого такива спокойни прибирания Hug

# 64
  • Мнения: 3 271
pasinet, страшно обичам да чета такива неща!! Да ти е жив и здрав!

# 65
  • Мнения: 251
Цитат
Zdraveite i ot men!
I nie sme za otbora struva mi se.Dysteria mi e na 2 godini i dva mesetsa.Poniakoga sym si mislela che niama da do4akam kraia na denia:)

Здравейте и от мен!
И ние сме за отбора струва ми се.Дъщеря ми е на 2 години и два месеца.Понякога съм си мислела че няма да до4акам края на деня Simple Smile

--------
Моля, пишете на Кирилица!

Последна редакция: чт, 21 фев 2008, 11:57 от Ellypr

# 66
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
desi_shisha добре дошла!

Разбира се, че ще я дочакаш. И това е само началото.

Rе: търпимостта на болка и при Калина е доста висок, много пъти съм се чудила даже.
Днес се сетих да ви питам и още нещо. Мойто "бонбонче" има тикове. Сутрин почти не, но напредване на деня се увеличават. Наблюдавам ги от около 3 години. Те са различни и се сменят, но почти винаги има някакъв. Водих я на консултация с психолог (миналата година) и тя каза, че била много емоционална и затова. Не откри нищо обезпокояващо.
Има ли и други с подобен проблем и решили ли сте го?

# 67
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Дълго мислих дали да се включа в тази тема, дали изобщо бих могла да нарека моето дете темпераментно, но след вчерашния тройно критичен за мен ден се зачетох по-сериозно тук и открих, че всъщност разпознавам дъщеря си в почти всички ситуации и деца, които описвате.
Та да се представя- майка съм на 1,6 г момиче. Първото ми дете и съответно тоталната липса на опит в тази свера ме сварва още по-неподготвена за предизвикателствата на едно темпераментно съкровище.

За болката-дъщеря ми е в отбора на високия праг. Наскоро имахме гости, две приятелски семейства с деца малко по-големи от моето. Трите деца бягат, играят, гонат се и моята падна и си удари главата. Доста силно според моите критерии, при което двете майки подскачат и започват да охкат и да ахкат, а малката просто стана, ухили се и продължи да гони останалите хлапета. 

# 68
  • Мнения: 16
Специални поздрави за mamaGabi и pasinet Simple Smile
Наистина има за какво да се хвалите и двете, и никак не се замисляйте Simple Smile Всички усилия, които ние и децата ни полагат трябва да се отбелязват подобаващо! Още повече се отнася за темепраментните... По този начин и родителите и детето имат повече стимул да продължават в "същия дух". Така, че от мен получавате   bouquet
И непременно да похвалите и децата! Насаме и пред хора, това им е невероятен стимул. И то не толкова че ги хвалите пред хора, но че забелязвате и оценявате усилията Simple Smile Пък и такива положителни примери са допълнителен плюс при следващи ситуации, можете да му напомните как се е справил преди и колко се е старал и тн. Което не означава че и следващият път непременно ще се справи също толкова добре, но е на прав път детето Simple Smile Hug

# 69
  • Мнения: 1 216
 zlatishka, kажи моля за книжката - колко парички да приготвя? Писах ти и лс преди време. Нямам търпение до срещичката  Mr. Green

Моето момче също мога да го похваля. Всичко се случва с много уговорки, сделки и обещания, нещо като курс за следдипломна калификация по пазарна търговийка, но резултатът е добър. Слава богу идват и слънчевите дни, а навън някак си всичко е по-лесно.

# 70
  • Мнения: 3 271
вчера успях да запазя самообладание, да не обръщам никакво внимание на хората по улицата, съсредоточих се само в него и много тихо и спокойно му говорех, докато постепенно той овладя гнева си. Което считам за огромно постижение и за мен самата, благодарение на всички вас тук и нашите "разговори" Hug

Страхотно е това!!!! Поздравления!! Сигурна съм, че се гордееш от себе си! Знам усещането, много е хубаво! Дано по-често е така   bouquet

При нас за съжаление от миналия петък насам е много зле Sad И най-лошото е, че моето търпение вече е нула и надолу Sad Много тежък период нещо Sad Дано се подобрят нещата до неделя, че иначе ще сме много ефектни на семинара smile3518

Последна редакция: чт, 21 фев 2008, 21:40 от Millena

# 71
  • Мнения: 1 216
При нас за съжаление от миналия петък насам е много зле Sad И най-лошото е, че моето търпение вече е нула и надолу Sad Много тежък период нещо Sad Дано се подобрят нещата до неделя, че иначе ще сме много ефектни на семинара smile3518

Скоро ще се нормализират нещата. Не знам при вас как е, но при нас всичко  е на цикли и разправии, и търпение...и кофтито има затишие, идват прекрасни разбрани дни, за които сме благодарни  Whistling

Вчера отивам да си взема детето от градина и го намирам до вратата, а в далечината цялата група седи по столчетата около масите и гледа в една посока. Много ми се зарадва ситньо и бързо се изнесохме от етажа. Да ви разкажа защо моят син е бил наказан: защото не се държал "както трябва", предполагам това значи строен както другите, докато ГОСПОЖАТА ГЛЕДАЛА НОВИНИТЕ ПО ТЕЛЕВИЗИЯТА!!! Е .... как да изкоментирам наказанието пред детето и да се подкрепяме с учителките....?

# 72
  • Мнения: 3 271
Шоши, така е за периодите. Този просто продължи повечко и по-тежичко пък и моя праг на търпимост не винаги е на висота  Tired

А за наказанието, поговори с него, че явно на учителката й е било важно в момента да чуе нещо и че той е трябвало да положеи усилия да не пречи за малко т.н Такива техники прилагам аз, за да не развалям авторитета на съответния човек (роднина, приятел), но и да не се чувства детето, че е направило нещо лошо.

Той как реагира всъщност?

# 73
  • Мнения: 1 216
Не мога да кажа точна реакция. Точно тази госпожа практикува редовно наказанието като мярка за контрол на децата и  мисля, че й е свикнал дотолкова, че не се чувства зле наказан. Шуга е и дори отделен от групата намира начин да се забавлява. Той осъзнава, че не е редно учителката да гледа телевизия и като ми разказваше беше възмутен. Аз от изумление не изкоментирах, освен да го попитам какво важно казаха по ТВ - обесването на Левски беше отговорът

# 74
  • София
  • Мнения: 1 320
Миленка и при мен прага на търпимост със всеки период май става все по-малък. Понякога дори бягам от него, защото просто ми пада пердето и ми идва незнам какво.... Много е лошо това, особено ако няма кой да те отмени в такива периоди дори за 10 минути. Мен ме радва това, че сега идва хубавото време и ще прекарваме повече време на вън и ще се изморява повечко и съответно ще е мирно и кротко вкъщи. И детенце спокойно и мама спокойна, а това е правилната комбинация, но аз не винаги успявам да я нагодя! Търпение!
Ние сме в бял период, но направо не смея да се похваля  Whistling Днес ходихме да си вземеме кухнята. Обикновено ходи 10-тина минути и почваме да се дърпаме, да се влачиме, да се носиме (а 20 кила не се носат ей така). Днес обаче беше друго. Дори потръчквах след него за да го стигна. Изчакваше ме, за ръчичка, няма да се дърпа. Срещнах една позната, 2 цигари изпишихме в една градинка, той мирно до мене.... Shocked  Даже моята позната се учуди и ми казва "Да не са ти сменили детето?"  Laughing Ама хайде стига съм го хвалила, че знам ли какво ще сънува тази нощ и утре как ще е!  Mr. Green
Шоши, изумявам се понякога какви са тези хора! В крайна сметка, тя не е там за да гледа телевизия, каквото и да са давали, това ли е варианта за да умириш децата! Ох, незнам!

Общи условия

Активация на акаунт