Бебе с чуждо гражданство - на лекар в БГ

  • 1 814
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 783
Добре де, аз това за чуждия акт за раждане не го разбирам, ами ако е родено в Китай или някъде си, кой ти ще гледа и какво ще разбере главно от тоя лист хартия, да не говорим, че предполагам едва ли някой на КПП ще може да различи оригинал от фалшив акт... ей такива мисли ми идват като чета че някой си искал да видя чуждия акт за раждане... това единственно от любопитство ли  newsm78
Превод се прави естествено. Според мен навсякъде трябва да се правят проверки, за това дали пътува детето с родител, че дори и за това дали другият е съгласен детето да пътува. С този ужасен трафик на деца и възрастни, трябва да поздравяваме паспортни служители от която и да е страна, когато проверяват, макар и да е огромна досада да ги събираш и мъкнеш всички тези документи.
Това за разлияаването на фалшивия от истинския не е довод, всичко може да се фалшифицира по принцип. Peace

# 16
  • Мнения: 6 390
В Чехия специално, като вадиш паспорт на дете от 0г.до 16г. или и повече години - не знам, се подписваш, че си съгласен и осъзнаваш, че детето може да пътува зад граница само с единия родител - и без твое знание - точно така пише, даже леките единия път бяха предупреждавали мъж ми, че щом жена му е чужденка дали е сигурен че иска пас за детето  Crazy
Ако подпишеш - му дават паспорт, ако не подпишеш - не му вадят паспорт. За ЕС е достатъчно детето да ти е в личната карта, извън ЕС реално му трябва паспорт.
Сега не знам на осиновени, доведени в сем. деца и тн, като те няма в родния му лист, дори да го гледаш от невръстно пак да не можеш да отидеш на море с детето си защото те няма в акта му за раждане - ми е също странно.
Но в интерес на истината, една друга позната имам, майка й живее в ДЕ. и като ходят през ваканциите при бабата, немците - ама че смахната дума Grinning -  най-редовно й искаха акта... ама сега и границите махнаха, шенген се разшири ... кой знае дали още ще й го искат.
Аз с дребната съм летяла от и до ЦЗ, СК, АУ и БГ - и никъде и никога нищо повече освен паспортите ни не са искали, нито са ме питали, нищо повече от пас контрол не съм имала...

# 17
  • Мнения: 801
Обикновено излиза по- евтино да се плати 15 лева частен преглед в БГ. Европейските карти като цяло вършат работа само при престой в болница, нужда от изследвания и скъпо струващи манипулации.
Не мога да си спомня колко ми искаха във Варненски спешен, ако не се лъжа 40 лева, но може и да е в Евро, изисква разтакаване и здрави нерви.
Аз правя  допълнителна застраховка за връщането на мъника с частен самолет или хеликоптер в случай на нужда от стационарно лечение.

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
По добре на частен преглед  Peace

Общи условия

Активация на акаунт