До мамите,които искат второ дете...

  • 6 102
  • 181
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 405
Разлика от 5 години ми звучи много добре.
и на мен така.
Макар че като се замисля , може би за самите деца ще е готино разликата да е по-малка.
Но пък за родителите май ще е по-лесно с по-голяма разлика  newsm78
Незнам, аз засега не искам второ.
Може би след 5-6 години ще съм на друго мнение  Laughing

# 46
  • Мнения: 3 376
Гласувах за 5 години разлика.

Не мога да преценя реално,ние със сестра ми имаме малка разлика-1 година и 7 месеца.За нас е хубаво,но за майка ни не е било никак лесно.

Според мен детето трябва да поотрасне малко.Смятаме да започнем опитите за второ някъде след около 4-5 години.
Но то това си е и Божа работа.
Ако се появи по-рано няма да го върнем  Grinning

# 47
  • Мнения: 4 451
Аз вече имам две деца. Grinning Разликата им е 4години и съм много доволна, не е малка, нито много голяма. Мечтая за трето детенце, може би след 2-3 години...

# 48
  • Мнения: 668
За мен лично най-удобната разлика е 3-4 години. Може би защото моята с брат ми е толкова. И някак си се бях настроила, че и аз искам такава разлика за децата си.
Планирахме бебката, за разлика 3 1/2 години, и то съвсем успешно. Може би просто по вътрешно усещане.

# 49
  • София
  • Мнения: 2 109
4-5 години
ама вече почти година опитваме за второ и не става... тъй че май няма да стане така както си я мисля Confused

# 50
  • Мнения: 63
Ами смятам че 4-5 години,че и малко повече са идеална разлика.Аз се надявам след толкова живог и здраве да се сдобия с още едно малко съкровище.Ама божа работа.Пък и съм секцио,та е препоръчително някоя друга годинка да се изчака preggo

# 51
  • Мнения: 4 303
Синът ми е на четири и половина годинки. До скоро не исках и да чуя за второ дете, а сега взех да се чудя дали не изпуснах момента.

# 52
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Гласувам с 6, защото най-вероятно ще гледам пак сама...и с две малки трудно ще се справя...Но смятам, че по принцип идеалната разлика е 3-4 години.

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Според мен идеалната разлика е 2-3 години. С брат ми имаме разлика 1,1м. и се разбираме чудесно, като по-малки постоянно бяхме заедно, в една компания и с еднакви интереси. Мисля, че по-малката разлика между децата е по-добра както за родителите, така и за самите тях  Peace

# 54
  • Мнения: 3 695
Мисля, че 2-3 год е идеална разлика
Peace

# 55
  • Мнения: 4 668
Темата е много полезна и за мен ...защото въобще не съм сигурна дали искам второ дете  Confused
Само искам да попитам нещо мамите , които казват , че предпочитат малка разлика , за да не се "излиза " от бебешкият период - не ви ли идва твърде дълго оставането вкъщи с децата и грижите за тях ? Това са примерно едни 5 години  Rolling Eyes
И ако примем , че този период се издържа , после не е ли трудно завръщането в другият свят - на работната среда , контактите / извън бебешките / ?
Питам от чисто любопитство .
Иначе за мен идеалната разлика е 7 години и ще се обоснова защо мисля така - когато синът ми ще е първокласник , ще има доста нужда от мен и от баща си . Оставайки в къщи с бебето ще мога да му обръщам повече внимание в този все пак стресиращ за него период и ще си ги гледам двете поне година и половина  Grinning

# 56
  • София
  • Мнения: 627
Гласувах с 3 г. Раждах секцио и ми казаха, че е добре да изчакам поне 2 години преди да забременея пак. Тъй като гоня 33-те мисля като изтекат 2-те години да действаме за следващо бебе за да не ми вика ба-бо второто дете Simple Smile Сарка даже сега по цял ден ми вика ба-ба,та съм взела да се притеснявам вече, че детето ме мисли за баба Simple Smile

# 57
  • София
  • Мнения: 275
4 години Peace

# 58
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Принципно по-добре според мен е да изчакам 3-4 месеца и пак  preggo . Така бих си отгледала дечицата заедно наведнъж, но.........аз съм със секцио и ще се наложи да поизчакам доста, за което съжалявам  Confused

# 59
  • Мнения: 636
Мисля, че 2-3 години е добра разлика. Надявам се така да ги докараме  Flutter.

Общи условия

Активация на акаунт