Грижим се за януарското човече и за баща му забравихме вече!

  • 13 075
  • 282
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 76
Здравейте момичета,
Като чета как ви тече кърмата и истински ви завиждам, че имате толкова кърма, пък че и можете да кърмите. Аз съм се срастнала с помпата и живота ми се върти около нея на всеки три часа. За жалост не успявам всички хранения да докарам на кърма, но колкото-толкова. Просто не може всичко и на всяка цена. Важното е да сме спокойни и аз и беболина.

Ханна, като те чета с това отхапано зърно - аз бях точно по този начин, но още нa 5тия ден след раждането. От тогава почна да тече и кръв и станаха едни големи рани. Затова и приключих с кърменето от гърда. Просто не става.
Това, което ползвам и ти препоръчвам е на Bio Activ - компреси за зърна. Кремчето им също е добро. Гармастана ми помага, но относително. Ланолина също е относително, не помага да заздравяват раните, а само омазнява зърното да не е напукано и ми се лепва за подложката... Правих си и лазерни процедури, които май най-много помогнаха (но имам късмета да имам майка зъболекарка, която има лазер и ми го носеше вкъщи.

Последна редакция: пн, 18 фев 2008, 16:00 от patenceto

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
Оле, оле, patenceto  Shocked
Аз си мислех, че за ден два изцеждане с помпата от тази гърда ще се оправи положението.
Ужас ...

 Tired

# 62
  • София
  • Мнения: 3 689
Асиди не всички педиатри дават направление за ортопед(незнам защо) ако ваща е пропуснала можеш да отидеш за собствено успокоение:)

# 63
  • Мнения: 6
Знам,че бяхте обсъждали,но не помня точно къде и затова ще ви попитам.На бебочка и излязаха пъпчици по лицето /червенички с малко бяло връхче/.Педиатърката ми каза/по телефона,защото тук е обявена епидемия/ да я мажа с пиоктанин 1процент.Някой ползвал ли е това чудо и колко дена трябва да се маже и за колко дена изцапаното изчезва?

# 64
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Eхоо...Добър ден и от мен !

Да се разпиша и аз,че вчера и днес не съм. Wink
Днес бях на фризьор,че нещо бях заприличала на чума в главата. BlushПодготвям се за хубавото време и разходките навън,че от това седене вкъщи направо полудявам. #Crazy #Crazy

Честита месечинка на родените на 18.01. ! Да папкат и да слушкат.

Моето бебче започна да се усмихва съзнателно,когато му говоря и обръщам внимание,но само когато е щедър към мама и не е решил да реве.Дори издава звуци подобни на гукане. Heart Eyes
А батко му малкия ни е много сърдит.Ама още малко и се връща при нас,аз нямам търпение вече да си го гушна и да видя как ще реагира на по-малкото си братче. Heart Eyes

И на мене още ми тече  Rolling Eyes

За очичките съдейки по другите ми дечица при които едното е с кафяви другото със сини си мисля,че и на бебо ще са сини.Просто си личи как са по-светли. newsm78

Нашият Калин за сега не е особено ентусиазиран от шезлонга за сега.Надявам се естествено това да се промени.То ръце нямам вече. ooooh!

Ми така ще е все ще се надявам да се подобрява положението. Laughing

# 65
  • София
  • Мнения: 6 212
На мен не ми дадоха направление за ортопед. Същата педиатърка даде на дъщеря ми, но сега като я попитах, тя каза "това е женска болест, той си е добре няма какво да ходите".
Знам, че се полага направление, но не настоявах, защото ако ходим и без това вероятно ще е платено.
Ако не се лъжа направлението покрива прегледа при ортопед, но без ехографа (поправете ме ако вече не е така). Преди 3 години, на повечето места ехографския преглед беше около 10 лв., а платената консултация при ортопед беше 15лв. Не знам как вървят цените сега, но няма за 5 лв. да се ядосвам.

ханна не се отчайвай, мож пък по-бързо да заздравее. Но я жали тази гърда 1-2 дена - помпа, мазане и я проветрявай на въздух. Давай на малката "човекоядка" от другата. Дано бързо ти мине!

А това с очите ми е много странно. На Ева като се роди бяха светло сини, като се избистриха някъде към годинка станаха стоманено сиви. На свекърва ми са точно същият цвят и аз си казах - такива ще останат. Да ама не - после започнаха да отиват към зеленотио и сега са по-скоро пъстри. Вярно, че зависи и от това с какъв цвят дрехи е облечена, но май може и да се менят до по-късно  newsm78
На малкият сега ми се струва, че ще са светло кафяви като на баща му. Защото в момента са нещо като теменужени: не светли каквито бяха на кака му, но не и тъмно сини каквито са на тъмнооките бебета.

# 66
  • Canada, ON
  • Мнения: 71
Валя, iva_top, благодаря ви за отговорите за секрета от оченцето. Валя, може би проблема ни е подобен на вашия, щото и аз забелязах, че интензивността на секрета се променя - от време на време намалява, което смятам за добър знак, но разбира се ще се консултирам с лекар възможно най-скоро.

Ей Ханна, много неприятна работа...

Честита първа месечинка на бебчетата на Зайка байка, jovana i eliaa!

# 67
  • Мнения: 980
Mдааам, шезлонгът доста помага, но не винаги. Това са ни последите снимки. Ей тази току що я щракнах http://images23.snimka.bg/005189497.jpg
Днес сме така, но преди два дни, че и цялата седмица бяхме така http://images23.snimka.bg/005189498.jpg На мен снимка няма да показвам, че може да има и хора със слаби сърца.

Хана, много лошо това със захапването. И аз бих казала, мини на цедене за няколко дни от тази гърда докато се успокои. Но не спирай да кърмиш от другата, защото малките калпазани много бързо научават, че може и по-;есно да папкат  Naughty

Нашия тати от днес е на работа и на мен ми е нещо чоглаво... С нетърпение чакам четвъртък- хем топло, хем мама излиза отпуск за няколко дни  Mr. Green Сега чакам пък тати да се прибере, че да си изприказвам приказките за деня  Mr. Green Това е малко като онзи виц: Говорят си двама приятели и единия казва:"Абе четох, че мъжете изговарят на ден 3000 изречения, а жените-5000". А другият отговорил:" Знам. Аз вечер като се прибера моите 3000 са вече свършили, а жената нейните си ги е запазила"  Mr. Green

И мойта педка не ми даде направление.  newsm78 Аз я попитах, тя каза по-нататък. Тази седмица мисля да ходя да си взема третия болничен и ще си поговорим  Naughty

# 68
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Теди, много ви е готин шезлонга. На нас вчера ни свърши Колийфа и в аптеката нямаше, та цяла нощ карахме с Еспумизан и рееев. Сдобихме се вече де, но дано по-скоро подейства, че вече  #Crazy. Дребното вчера и днес не е акало и предполагам, че и това го мъчи, но пък си пръцка доволно ( това значи, че има здрави колики, нали  Sad).
 Ние в сряда ще ходим в Пловдив и ще се възползвам да си подам молба за еднократната помощ и за детски.

# 69
  • Мнения: 851
Нашите очички са много тъмно сини и незнам дали си въобразявам, но дори леко ми кафенеят. Очаквам да си станат кафяви. Ние и двамата с таткото сме с кафяви очи и не очаквам да е с други  Grinning

Ханна: Дано бързо ти мине и малката повече да не прави такива бели  Hug

И аз онзи ден го чух нашия Иванчо да издава по-различни звучи докато му сменях пампера  Grinning незнам дали е съзнателно, но ми се усмихва 

# 70
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Хана, ти си отглеждаш тигрица май. Дано по-скоро се оправиш.
И аз от известно време се заглеждам в оченцата, но за сега са му тъмно сиви и предполагам, че ще са кафеви, защото и двамата с баща му сме с кафеви очи.
Днес го снимах как ми се смее, но по-късно ще го покажа, че сега ядем, а аз пиша с една ръка.

# 71
  • Мнения: 802
Здравейте,
аз докато се сетя ... то старата тема свършила и вече новата сте изписали ...

Да ви кажа аз преди да родя имах ОГРОМНО желание да кърмя детето си , но като се стекоха така обстоятелствата при мен, нали се наложи да ми спрат кърмата ... Мими беше захранена с АМ.
Но сега като чета с какви проблеми се сблъсквате около кърменето и направо  #Crazy
От една страна съжалявам, че не можех да кърмя, но от друга пък си казвам, че така е по -лесно и за мен .

Иначе ние сме добре, голяма помивка му дръпнахме през уикенда тримката в леглото .
Сега с нетърпение чакам затоплянето на времето и айде на разходки и на шопинг , да се подготвим с нови пролетни тоалети .

Лека вечер от мен и много целувки на бебенцата .

# 72
  • София
  • Мнения: 366
Евито и аз като Ханна съм с подплънки за многократна употреба. Иначе не мога да им смогна.

И ние имаме пъпчици с бял връх по лицето Sad В четвъртък сме на доктор - ще видим какво ще каже. Дупето ни е много добре  Heart Eyes, скоро се надявам да е съвсем розово  Hug

Вълчата поза още е на дневен ред  ooooh! Но половинката помага толкова много за всичко /малкия, къщата, каката, дори нощните преобувания и оригването/, ходи на работа, така че му остават малко време и сили да ги пилее по бебесъздаващи дейности  Mr. Green

# 73
  • София
  • Мнения: 366
Ханна, ти май вълче си отглеждаш... Стискам палци да мине бързо, че страшно боли  Peace

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
Благодаря ви момичета за съчувствието  Hug

tedsan, много готин шезлонг  Peace
Ние за сега нямаме никакво такова забавление, но май ще ни потрябва като започне да бубува повече денем. Сега само спи, ЯДЕ и ака. Днес цяяял ден спи, само за ядене се събужда, ще видим през нощта как ще е  Thinking

M_I_A, доколкото си спомням ти храниш бебчо с изцедена кърма. Колко да цедя на моята хубавица приблизително? Тя е на 20 дни. 100мл? Вчера изцедих 100мл - изяде ги, ама дали не са малко  newsm78 Пък неискам да изцеждам повече за всеки случай да има, че нали искам да ми се регулира лактацията.

Общи условия

Активация на акаунт