Гледах темата за прощъпулника...

  • 2 590
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 217
Ние много се забавлявахме на прощапулника на Калоян.
Голям лакомник е и първо хвана питката,но седна и май ще правя пак питка.
Бях наредила интересни за него неща.Оглежда ги близо 15 минути и ги докосваше с пръсти.
Много беше сладък.
И накрая със замах взе черпака и мишката на компютъра.
Бях сложила отвертка,паста и четка за зъби,книга,молив,термометър,отвертка,гаечен ключ,мидички и рапани,ролетка,една овчица/за животновъд Laughing/,нивелир,елка,шоколад,пагона на баща му и една опаковка на хапчета.

# 16
  • Мнения: 1 897
Компютърна мишка хвана моят син.
От тогава ми е счупил вече 2 мишки и веднъж заля клавиатурата със сок.

# 17
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Бях наредила доста предмети, наречени за най - различни професии.
Георги си избра в едната ръка иглата и конеца (за шивач), а в другата лекарство (за лекар) и всички решихме, че ХИРУРГ ще става  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 865
Не знам дали има традиция какви предмети да се подреждат.Аз импровизирах.

# 19
  • Мнения: 520
Кати хвана портфейл.

# 20
  • Мнения: 1 701
Вече не помня всичко, което наредихме...  newsm78
Имаше карта на България, гребен, химикалка, мишка за РС, кофчеже /така ли се пише?/ за бижута, крем за ръце, черпак, книга, фотоапарат, водни боички, спринцовка ...
След дълги колебания, с баница в ръка, не много охотно, си избра химикалката.  smile3523

# 21
  • Мнения: 756
аз да си призная  Embarassed Embarassedне зная нищо за прощъпулника - бихте ли ми казали нещо повече и чета за правене на питка , ама тя за какво се прави и кога Embarassed Embarassed newsm78

# 22
  • Мнения: 537
Axel, когато детето проходи има традиция да се замеси питка и на една ниска маса, като за неговият ръст да наредиш предмети, които да наречеш за професии. Напр. портфейл - финансист, черпак - готвач, термометър - лекар, елка - счетоводител и т.н., каквото измислиш. После търкулваш питата към масата и детето трябва да тръгне след нея. Счита се, че който предмет хване първи, с него ще е свързана бъдещата му професия. А по темата, нашата мацка хвана с едната ръка usb-то на баща си, а с другата отвертката  Mr. Green Което го разтълкувахме като инжинер компютърна техника  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 3 092
Не съм правила прощръпулник ... не ми хареса много много ритуала , какво да направя  Embarassed

# 24
  • Мнения: 756
petti, мерси много - не го знаех това , непременно ще му го направя  bouquet  bouquet

# 25
  • Мнения: 537
petti, мерси много - не го знаех това , непременно ще му го направя  bouquet  bouquet

Моля, пак заповядай!  Peace
Вили1, според мен ритуала е измислен по - скоро големите да си направят хубаво, на нас специално ни беше много интересно какво ще избере малката, не вярвам много, че това което вземе и край това ще й е професията, но знаеш ли пък може да я наследи от баща си  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 2 587
Фотолента!
И вече почва да позира  Laughing

# 27
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Ето нашият списък за прощъпулника
1.   Паста за зъби – зъболекар
2.   Пари – Банкер
3.   Компютърна мишка – компютърен специалист
4.   Музикален инструмент – танцьор, певец
5.   Книга – Учител, Професор
6.   Глобус – дипломат
7.   Калкулатор – счетоводител
8.   Химикалка – писател
9.   Спринцовка – лекар

Бебка се хвана за компютърната мишка и цигулката Whistling

# 28
  • Мнения: 2 090
Ние бяхме наредили книга,докторски слушалки,портфейл,черпак,ключове за кола,отверка и гаечен ключ,бояджийска четка,хармоника,футболна топка,CD.Александър,както детето на polina-malina първо тръгна след питката Joy,а после хвана хармониката и ключовете за колата Hug

# 29
  • Мнения: 9 814
Кати хвана моливите и блокчето за рисуване. Но не виждам от нея да излезе художник Laughing

Общи условия

Активация на акаунт