Отговори
# 90
  • Мнения: 4 965
И като са до обяд ,интересно какво ще правят после.Родителите ще напускат работа за да си гледат децата за една година ли? newsm78

И аз това се замислих. Или ще напускат работа, или ще наемат бавачки на половин ден. newsm78

# 91
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
И като са до обяд ,интересно какво ще правят после.Родителите ще напускат работа за да си гледат децата за една година ли? newsm78

И аз това се замислих. Или ще напускат работа, или ще наемат бавачки на половин ден. newsm78

 И след 3 години,точно тези дето предлагат това,ще ревнат децата да се върнат обратно в градините,че еди какво си и еди що си.

# 92
  • Мнения: 7 821
А, може ли майките , които живеят в чужбина да споделят как стоят нещата там. Какви такси плащат , как протичат заниманията на децата, за храненето и т.н.
Има тема в чужбинския.

# 93
  • Мнения: 3 161
Трябва ли да се вземе специално решение къде да са подготвителните - в ДГ или училищата? Сега вариантът не е ли по-добър - има избор? Защо трябва да се ограничават възможностите за избор, вместо обратното, да има повече възможности? Защо да няма възможност за взимане на приравнителен изпит примерно, ако някой не държи детето му да ходи на предучилищна? Има доста home schoolers вече и у нас.

# 94
  • Пловдив
  • Мнения: 5 029
Само да попитам - за увеличението на таксите визирате само София, нали? Защото в останалата част от страната и в момента таксите са по- ниски от 40 лв. (25 лв. за Пловдив). Аз съм за леко повишаване - (примерно 30 - 40 лв. да стане таксата на месец), но сумите, които видях в темата, според мен са нереални за страната, мисля че, на всеки е ясно, че доходите в София и тези в страната са мнооого различни!  newsm12
Относно предучилищните групи, според мен, трябва да останат в ДГ!

# 95
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
bendji2710, анкетата е само за София Simple Smile

# 96
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Томасе, къде в първия пост или във въпроса на анкетата пише, че е само за София?

# 97
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Пропуснато е уточнението, че е само за София. Извинявам се, за това   bouquet
Но е късно да се редактира от автора на темата. Не мисля да занимавам и модераторите с този проблем.
Благодаря за въпроса! Предполагам, че дадох задоволителен отговор  Peace

Това е личното ми мнение и не ангажирам СНБМ или други членове с него Simple Smile

# 98
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Гласувах за 100 лв. но бих плащала и 150 лв, ако условията и персоналът са добри наистина. Друг е въпросът, че всъщност нямам избор. При всички положения трябва да работя, съответно детето трябва да ходи на градина, така че колкото струва-толкова.
За предучилните групи нямам наблюдения и изградено мнение.

# 99
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Куки, изобщо не съм съгласна таксата да се изчислява на база доходи. Нашето семейство е с реални доходи. Детски не взимам. Със сивата икономика явно няма да се преборим скоро. Много родители взимат в пъти повече от нашето семейство, осигуряват се на мин. заплата и взимат детски на всичкото отгоре. Ако ги облекчат и да плащат по малко в градините мисля , че няма да е честно.

# 100
  • София
  • Мнения: 83
Съгласна съм да плащам такса над 150 лева, но само при условие, че мога да си го вземам от градина в периода 19:00 - 19:30, защото така ще си спестя разхода детегледачка. И твърдо съм против преминаването на предучилищните групи в училищата.

# 101
  • София
  • Мнения: 2 708
Куки, изобщо не съм съгласна таксата да се изчислява на база доходи. Нашето семейство е с реални доходи. Детски не взимам. Със сивата икономика явно няма да се преборим скоро. Много родители взимат в пъти повече от нашето семейство, осигуряват се на мин. заплата и взимат детски на всичкото отгоре. Ако ги облекчат и да плащат по малко в градините мисля , че няма да е честно.

Никъде не съм писала да се изчислява на база доходи, дори напротив, опитах се да обясня че дохода не би трябвало да е от значение поради всеобщо известния сив сектор

# 102
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
В сайта за детските градини са въвели задължително да бъде вкаран телефон за връзка в профила на детето:

Цитат
По молба на директорите на детски градини, въвеждането на телефон за връзка е направено задължително. При влизане в профила си, молим, въведете телефон, ако не сте го направили до сега.
http://kg.sofia.bg/?page=news&id=32

# 103
  • Мнения: 249
Аз плащам такса 40 лв. без привилегии въпреки, че имам дете 100% инвалид. Такса до 80-100 лв. мога да плащам, но ако знам, че ще се подобри храната на децата и поне малко материалната база. Ако го обвържат с доходите ще съм от хората, които ще плащат по ниски такси. Тъй като се водя самотна майка. Но не смятам, че е справедливо спрямо останалите!
По повод предучилищната не ме устройва варианта да е в училищата, дори и да е целодневно това означава, че ще са на занималня, а там контрола е минимален. Аз съм от родителите, които гледат дете с увреждане и не работя и не ме бърка дали ще ходи половин или цял ден, но за детето ми е по добре да е и с други хора.
За освобождаването на местата трябва да се помисли не като прехвърлят децата ни от едно място на друго, а да се върнат сградите на градините отдадени под наем и евентуално да се открият нови!  Hug

# 104
  • Мнения: 287
Бих платила и повече от 100 лева само и само да се подобрят условията и храната.

Общи условия

Активация на акаунт