? към младите шофьори(КИ)

  • 95 446
  • 1 012
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 603
В насрещно не съм влизала, но като млад шофьор доста бордюри качих и доста джанти потроших. НО, както казва баща ми, не се става шофьор докато не строшиш 1 съединител (не с чук).  Mr. Green
Страха от шофиране го преодолях първия път, в който шофирах сама в колата. Нямаше кой да ми казва, наставлява и дава акъли. Колата угасна 3 пъти на 1 светофар, доста псувни отнесох, но от тогава съм гасила кола само ако колата не е в ред.

# 16
  • Мнения: 1 492
Аз сгафих много веднъж, когато се наложи да карам 3 часа извънградско и като влязох в населено място, не забелязах светофара Embarassed Благодарение на бързите реакции на шофьора на тира, който кротко си идваше от дясно, сме живи и здрави, цялото семейство.

Ааа и веднъж, за да не смачкам едно куче, навлязох в лявата лента. Добре, че мъж ми хвана волана, иначе щеше да ни отнесе една кола. За секунди стават белите.

# 17
  • Мнения: 423
но в тази ситуация, държейки детето и аз карайки в насрещното платно доста го шокирах

Мястото на децата в колата е в столчета или поне с колани на задната седалка.
ОСОБЕНО, когато кара неопитен шофьор!
Да, на детето мястоо му е на столче, но дъщеря ми само като види столчето за кола изпада в някаква истерия и затова, когато сме с мъжа ми я държа аз, а снощи пък я държеше той. Но ако тръгна все пак сама някой ден да карам и съм с нея ако ще да се съдере от рев и тръшкане ще стои в стол и това е.

# 18
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Добре е да не се подавате на ревовете и.
Нека плаче и се тръшка, важно е да разбере, че ако не е в столче колата не тръгва.

# 19
  • Мнения: X
А аз още на шофъорския курс качих една ромка на предния капак. Е...леко я подпрях айде, не беше съвсем качена. После се разплаках, не заради случката, ами щот се уплаших да не би да ме е проклела нещо, понеже изсипа доста приказки на цигански Tired. Добре, че карах с  минус 5 километра  и се готвех да спирам на един стоп:))))
 Друг случай пък ми е че без малко да изпреваря един камион от дясно Rolling Eyes Ако го бях направила, щях да ида в едни лозя Whistling
 И друг път пък пуснах кормилото, щот от прозореца ми влезе бръмбар в косата. А аз имам някакъв неописуем страх от буболечки. Пуснах кормилото разпищях се и си подадох главата от прозореца и започнах да тръскам. Инструктора ми се развика още повече и като му казах че всичко е за един бръмбър, каза :' Ако ще и **р да ти влиза, няма да пускаш кормилото" Embarassed hahaha hahaha hahaha
 И всеееееее още вече повече от година откато имам книжка се страхувам като карам. Просто немога да се отпусна. Обаче моя съвет е, да караш сама........Иди някъде където няма много движение и си прави разни маневрички сама, обикаляй си и т.н. докато претръпнеш. А на мъжа ти не се сърди, прав си е:))))

# 20
  • Мнения: 1 492
' Ако ще и **р да ти влиза, няма да пускаш кормилото" Embarassed hahaha hahaha hahaha
 
Joy Joy Joy Така си е!

# 21
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 501
Моя приятелка скоро взе книжка и сме събрали да  я полеем,а тя споделя:
-Да ви се похваля.Абе много познати срещам откакто взех книжка.Все ми бибиткат ама бързо отминават и не мога да видя кои са.
Как няма да ти бибиткат Кремено,като не спираш на стоповете и плашиш населението,познати срещала-грънци.

# 22
  • Мнения: 423
А аз още на шофъорския курс качих една ромка на предния капак. Е...леко я подпрях айде, не беше съвсем качена. После се разплаках, не заради случката, ами щот се уплаших да не би да ме е проклела нещо, понеже изсипа доста приказки на цигански Tired. Добре, че карах с  минус 5 километра  и се готвех да спирам на един стоп:))))
 Друг случай пък ми е че без малко да изпреваря един камион от дясно Rolling Eyes Ако го бях направила, щях да ида в едни лозя Whistling
 И друг път пък пуснах кормилото, щот от прозореца ми влезе бръмбар в косата. А аз имам някакъв неописуем страх от буболечки. Пуснах кормилото разпищях се и си подадох главата от прозореца и започнах да тръскам. Инструктора ми се развика още повече и като му казах че всичко е за един бръмбър, каза :' Ако ще и **р да ти влиза, няма да пускаш кормилото" Embarassed hahaha hahaha hahaha
 И всеееееее още вече повече от година откато имам книжка се страхувам като карам. Просто немога да се отпусна. Обаче моя съвет е, да караш сама........Иди някъде където няма много движение и си прави разни маневрички сама, обикаляй си и т.н. докато претръпнеш. А на мъжа ти не се сърди, прав си е:))))
Чак сълзи ми потекоха от смях!! Joy

# 23
  • Мнения: 1 432
Моя приятелка скоро взе книжка и сме събрали да  я полеем,а тя споделя:
-Да ви се похваля.Абе много познати срещам откакто взех книжка.Все ми бибиткат ама бързо отминават и не мога да видя кои са.
Как няма да ти бибиткат Кремено,като не спираш на стоповете и плашиш населението,познати срещала-грънци.


 Joy
Към авторката първо да кажа да тренира детето в стол4ето. Мом4ил се дра една седмица и ве4е е супер. От една година се вози седнал там и това е неговата територия в колата.Забаламосай я с не6то любимо и я вържи. Кажи й ,4е дядо Коледа я  гледа през прозореца дали слуша -мнооого помага  hahaha hahaha hahaha

# 24
  • Мнения: 94
На мен не са ми се случвали подобни неща, нито по време на курсовете, нито след това. Просто очите ми винаги са на шест и винаги съм с много повишено внимание, все още не съм се възприела за "опитен шофьор" и може би това е причината да нямам произшествия. А иначе аз също се ориентирам трудно вечер по пътища, които нямат нито знаци, нито маркировка. То не знам кой не би се объркал, ако не познава достатъчно добре пътя. Не се шашкай, винаги в началото е трудно и малко плашещо. Но с малко повече самочувствие, спокойствие и внимание, ще видиш колко бързо ще влезеш в час Simple Smile и ще се чудиш кое точно ти е било трудно. И най-важното е не само да не пускаш волана, ами и да гледаш непрекъснато в огледалата. Безаварийно Flutter

# 25
  • Мнения: 6 993
АБе като ви чета се чудя защо мен ме скъсаха. Честно, направо ми давате кураж да взема да се явя втори път на изпита  Joy

# 26
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Няколко пъти съм се качвала зад волана...
Веднъж за малко да забия колата в един стълб, защото гледах в огледалото за обратно виждане.
Щях да бутна една овца (в Сливница), защото вместо спирачка, натиснах газта.
На един остър завой щях да обърна колата, защото изобщо не намалих скоростта...
И се откАзах да шофирам. 10 год. по-късно, ще се записвам на опреснителни курсове, щото без кола не може. Сега набирам смелост.

# 27
  • Мнения: 1 352
Сега се сетих за една приятелка, която ми разказваше как си карала по един междуселски път и едно магаре и се качило на капака. Точно така каза: " Пък на мен едно магаре веднъж ми се качи на капака." Е, как така това магаре ще дойде както си караш да ти се качи на предния капак не мога да си го обясня Joy...

# 28
  • Мнения: 423
страхотни сте всички, много ми е интересно да чета, напиках се от смях Joy Joy Joy, ама снощи щях да свърша една друга работа от страх и срам Embarassed hahaha

# 29
  • Мнения: 1 352
Не се отчайвай. И брат ми влезе в насрещното, ако това ще те успокои, пък е дългогодишен шофьор.
Ама той щото не гледа знаци..

Общи условия

Активация на акаунт