? към младите шофьори(КИ)

  • 95 524
  • 1 012
  •   1
Отговори
# 960
  • Мнения: 523
Успоредно и паралелно са синоними. Peace

# 961
  • Мнения: 523
Кое е предимството на автоматика за паркиране?

Имах предвид, че е предимство за каране в 8-9 млн. мегаполис, не паркиране.

# 962
  • Мнения: 4 380
Аз да се изцепя и за колите с автоматични скорости и ръчни при паркиране.
При автоматика ползвате бавна и задна при паркиране.
При ръчните ползвате директна и задна.
Кое е предимството на автоматика за паркиране?
Че има два педала?
Да, но с ръчна на половин съединител мога да карам бавно като костенурка и да обера минимални луфтове между колите.

С отпускане на спирачката мога да пълзя толкова бавно колкото искам.Правя го с един педал регулирайки силата на натиск или отпускане.  Било напред ако съм на драйв или назад ако съм сложила на ривърс- без значение. На ръчната на мойто мъж толкова бавна скорост изобщо не е възможна.

# 963
  • Мнения: 3 835
Еagle, в по-предния си пост нещо се обърка, нарочно не те цитирам, ако искаш пак помисли! Peace

Тука не е тема за философски размисли, а съвсем конкретна! Не обсъждаме паралелните вселени, а успоредното паркиране назад! Има си ясни, точни изрази, абсолютно всеки карал курсовете в БГ, няма как да му хрумне да паркира паралелно. Най-малкото, защото за подобно паркиране няма и да е чувал тук! Някъде другаде, при други условия, може и паралелно да паркират, но темата е за начинаещи шофьорки в БГ! И останалите четящи участници в движението, ама никак не ни е безразлично, какво точно ще е поведението на тези шофьорки, като излезнат утре на улицата.

Последна редакция: нд, 12 окт 2008, 22:45 от teo7777

# 964
  • Мнения: 4 380

Подаваш сигнал (мигач), че ще променяш посоката, след което спираш. Схващаш ли разликата, сигналът се подава преди това, за да укажеш какво ще правиш. От там нататък не означава нищо. Най-малко пък, че със следващите си маневри си опасен за останалите участници в движението!

Подаваш сигнал, че ще завиваш, което и правиш с маневрата си за паркиране. Какъв е проблема с разбиране на елементарни неща?


Цитат
Има два вида паркирания, успоредно и перпендикулярно. Други видове няма!!! Те могат да се извършват напред и назад. По-често назад, защото маневрата е по-лесна и колата е по-маневрена.

паралелно= успоредно. В българския език това са синоними. Никой и никъде няма да ти направи забележка за използване на синонимна дума в дадената терминология. Или се чудиш вече за какво да се заяждаш? Ти не можеш да извършиш маневрата правилно и без нарушение, тръгнала си да правиш забележки за правилно произношение. ooooh!

Цитат
Не съществува такова чудо като откат при потегляне на стръмно, автомобилът да не ти е гаубица! [/b]
Разбира се че съществува. При всяка кола с ръчни скорости съществува откат назад при потегляне от стръмен участък.

Цитат
При задно успоредно, ако се позиционираш на метър от първата кола, ще се намираш почти по средата на уличното платно.......


Няма начин за паркиране с по-малко разстояние от това което обозначих теоретично (по-малко от метър). При по-малко разстояние ще остържеш паркирания автомобил. Това разстояние от паркираните коли не е в средата на уличното платно. Принципно безопасното шофиране изисква разстояние от паркираните автомобили по-голямо от това на отворената му врата, с цел безопасност при евентуално неочаквано отваряне. При успоредно паркиране обикновенно се изнасяш вдясно за да се долепиш до паркираните коли преди да предприемеш маневрата. Изнасянето на предната ти част разбира се препречва движението, затова преди да предприемеш извъртането поглеждаш евентуално за някой ненормалник който не е разбрал че смяташ да паркираш и не се е изнесъл своевременно.

Цитат
Взелите книжка в последните години, естествено, че няма и да са чували за включването на аварийните при маневра на заден ход, след като сами твърдят, че изобщо не са включвали задна на курсовете!?

Естествено е да не са чували защото правилата са преразглеждани не един и два пъти отпреди 20 години с цел да се подобри безопасността. И като не си в течение на новите правила, в нарушение си точно ти със старите си разбирания.

# 965
  • Мнения: 523
Тео, какво толкова да му мисля. Тук това паркиране се нарича parallel parking. Каква е разликата между успоредно и паралелно? Защо изобщо трябва да се хващаме за думата. Какво влияние оказва на начинаещите шофьори?

# 966
  • Мнения: 4 380
Ти пък! Как защо трябва да се хващаме за думата! Като няма какво повече да кажеш в този форум, започваш да броиш на хората и запетайките. Laughing

# 967
  • Мнения: 619
Добре де,аз съм научила,че за паркиране назад трябва да пусна аварийни непременно.Ако подам мигач значи искам да завивам.Всъщност да речем,че ще паркирам в дясно:давам десен мигач,спирам,пускам аварийни и потеглям назад за паркиране...

# 968
  • Мнения: 4 380
Добре де,аз съм научила,че за паркиране назад трябва да пусна аварийни непременно.Ако подам мигач значи искам да завивам.Всъщност да речем,че ще паркирам в дясно:давам десен мигач,спирам,пускам аварийни и потеглям назад за паркиране...

И защо подаваш десен мигач като го спираш след това още преди да си завила надясно? Laughing Десния мигач го държиш докато не приключиш с маневрата по завиване (т.е. паркирането в случая). А когато потеглиш назад, автоматично ще ти светнат и светлините за заден ход.

Неправилно си научила и влизай в релси! Wink

# 969
  • Мнения: 619
И защо подаваш десен мигач като го спираш след това още преди да си завила надясно? Laughing Десния мигач го държиш докато не приключиш с маневрата по завиване (т.е. паркирането в случая). А когато потеглиш назад, автоматично ще ти светнат и светлините за заден ход.

Неправилно си научила и влизай в релси! Wink
Ами инструктора така ме научи.Всъщност пускам мигача,отклонявам се в дясно и след като спра пускам аварийките...

# 970
  • Мнения: 4 380
И защо подаваш десен мигач като го спираш след това още преди да си завила надясно? Laughing Десния мигач го държиш докато не приключиш с маневрата по завиване (т.е. паркирането в случая). А когато потеглиш назад, автоматично ще ти светнат и светлините за заден ход.

Неправилно си научила и влизай в релси! Wink
Ами инструктора така ме научи.Всъщност пускам мигача,отклонявам се в дясно и след като спра пускам аварийките...

При по-тясни улици или пък на алея на паркинг, нямаш или почти нямаш отклонение вдясно. Мигач се дава за да обозначи завиването ти при паркиране, а не изнасянето вдясно. И не се изключва докато не приключиш завоя на паркирането. Инструктора ти неправилно те е учил, ако още ходиш на курс му кажи, че не е в час.

# 971
  • Мнения: 4
Аз пък така съм наплашена с тези курсове,че направоо Shocked Shocked все още не съм ги почнала,но като ми разказват приятелите за какъв маршрут и за какво движение става въпрос и ми се отщява...Иначе листовките не ме притесняват,но кормуването ми е проблема...имам чувството,че в момента,в който се кача,ще сгазя някоя невинна душица Laughing Laughing

# 972
  • Мнения: 4 380
Аз пък така съм наплашена с тези курсове,че направоо Shocked Shocked все още не съм ги почнала,но като ми разказват приятелите за какъв маршрут и за какво движение става въпрос и ми се отщява...Иначе листовките не ме притесняват,но кормуването ми е проблема...имам чувството,че в момента,в който се кача,ще сгазя някоя невинна душица Laughing Laughing

Споко Аличка! Докато не си почнала се самонавиваш напразно. На колко години си?
Щерка ми е на 16- не мога да я накарам да седне и да си научи теорията, иначе се юрва да кара колата и без книжка. Laughing

# 973
  • Мнения: 4
Аз пък така съм наплашена с тези курсове,че направоо Shocked Shocked все още не съм ги почнала,но като ми разказват приятелите за какъв маршрут и за какво движение става въпрос и ми се отщява...Иначе листовките не ме притесняват,но кормуването ми е проблема...имам чувството,че в момента,в който се кача,ще сгазя някоя невинна душица Laughing Laughing

Споко Аличка! Докато не си почнала се самонавиваш напразно. На колко години си?
Щерка ми е на 16- не мога да я накарам да седне и да си научи теорията, иначе се юрва да кара колата и без книжка. Laughing

На 18 съм-навърших ги Септември.Баща ми ме наплаши,защото последния път като се качих да ме "учи" така ми викаше,че оттогава получавам стрес пред волана Laughing Иначе той е професионален шофьор и просто знам какво ще се случи,ако не издържа изпитите-доживот подигравки Joy Joy

# 974
  • Мнения: 4 380
А ти не сядай баща ти да те учи! Grinning За тази цел си има инструктори. Ако ти викне или не се държи любезно и уважително, просто го сменяваш с друг. Mr. Green Нашият татко също е зле с главата.  Но никой не е луд да му сяда в колата. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт